×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Kāpēc Rīgā trūkst vietu tieši latviešu bērnudārzos? (108)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Eiženija Aldermane

Rīgas dome sparīgi reklamē brīvās vietas bērnudārzos no centra tālākos galvaspilsētas rajonos. Tikmēr vietu centra bērnudārzos gaida tūkstošiem bērnu, bet jaunu “dārziņu” centrā pašvaldība pagaidām nesola celt.

Taču lielākās bažas rada tas, ka rindā uz latviešu grupām gaida 1725 bērni, kamēr rindā uz mazākumtautību bērnudārziem tikai 784 bērni, no kā var secināt, ka vieta latviešu bērnudārzā jāgaida krietni ilgāk. Šādā situācijā gan latviešu bērni var būt spiesti apmeklēt krievu “dārziņus”, gan integrēties gatavas mazākumtautību ģimenes savus bērnus lielākas pieejamības dēļ tomēr var aizsūtīt mazākumtautību bērnudārzos.

Kāpēc tiesības apmeklēt mazākumtautību bērnudārzu ir vieglāk īstenot nekā tiesības iestāties latviešu bērnudārzā? Šis bija viens no galvenajiem jautājumiem, intervējot Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eiženiju Aldermani. Atbildes bija gana izvairīgas, jo, no vienas puses, Rīgas domes amatpersonas atzīst, ka problēmas ir, bet, no otras puses – cenšas apgalvot, ka pašvaldība darījusi visu, kas tās spēkos, lai nodrošinātu mazuļiem iespēju apmeklēt tādu bērnudārzu, kādiem priekšroku dod bērnu vecāki. E. Aldermane gan solīja: pašvaldība atvēršot latviešu grupas nepiepildītos mazākumtautību bērnudārzos tajās apkaimēs, kur ir visgarākās rindas uz latviešu bērnudārziem. Iespējams, pat kādu nepietiekami piepildītu mazākumtautību bērnudārzu pārveidos par latviešu “dārziņu”. Nav gan saprotams, kas Rīgas domei liedzis jau līdz šim aktīvāk pārskatīt bērnudārzu sadalījumu mazākumtautību un latviešu bērnudārzos.

Fragments no sarunas ar E. Alderamani.

– Vai apgalvojat, ka Rīgas dome darījusi visu, kas tās spēkos, lai veicinātu integrāciju un divreiz garāka rinda uz latviešu bērnudārziem rindās nav veidota apzināti?

– Vispirms sāksim ar to, ko no mums prasa Bērnu tiesību aizsardzības likums un Izglītības likums. Pie mazākumtautībām piederošajiem bērniem ir tiesības iegūt izglītību mazākumtautību valodā.

– Sanāk tā, ka šiem bērniem ir vieglāk izmantot savas tiesības nekā tiem, kuri vēlas iet latviešu bērnudārzos.

– Kas jums to ir teicis? Tā ir tikai jūsu iekšējā pārliecība.

– Rindas apmērs uz latviešu bērnudārziem par to liecina!

– Es taču jums jau teicu, ka rindā uz latviešu bērnudārziem ir arī mazākumtautību bērni.

– Nav būtiski, kas ir šajā rindā. Būtiski ir, ka, lai iekļūtu latviešu bērnudārzā, rindā ir jāstāv ilgāk.

– Nevaram par to precīzi spriest bērnudārza grupu komplektēšanas laikā. Pēc atvaļinājuma laika sanāksim kopā trīs Rīgas domes departamenti – izglītības, īpašuma un attīstības – un spriedīsim, kur tomēr ir iespējama vēl kāda bērnudārza celtniecība. Lai gan: bērnudārza celtniecība problēmu nevar pilnībā atrisināt, ja vecāki masveidīgi vēlas, lai viņu bērns apmeklētu bērnudārzu tieši centrā.

Pilnu interviju ar Eiženiju Aldermani lasiet 19. jūlija “Latvijas Avīzē” vai e- izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (108)

 1. Bērnu ir kļuvis mazāk. Mazāk piedzimst,daudzi ar vecākiem izbraukuši no Latvijas. Skolas likvidē,jo ir par maz bērnu. Kā tas nākas, ka bērnudārzu kā nav,tā nav?…( Varbūt vecās shēmiņas,samaksā, būs tev b/d bērnam vieta?) Tad likvidēto skolu vietā liekam bernudārzus. Ir taču vēl citas tukšas būves! Būtu bērniem dārziņš, cilvēkiem darbs tajā,un vecāki nemocītos ar domu, kur lai liek mazo atvasi,kamēr tie strādā.
  Nepatīk, ka *slidojat* cienījamā Aldermanes kundze!

 2. Veca padauza…

 3. Vai tad jau daudzus gadus atpakaļ nepārgāja tikai uz latviešu bērnu dārziem?

  • А наших детей, значит, дискриминировать можно?! Ну, и кто вы после этого?

 4. – ko gan citu varēja gaidīt no Ušakova “sadarbības partnera”?

 5. Skatos, ka Grafistam tādi bundiski uzskati. Kas Jūs esat, Grafist?!

  • Как ни странно, простой обычный человек.

   • Lops, kas tä par nevalodu?

    • Сам скотина! Вы, когда грубите, не меня оскорбляете. Вы оскорбляете свою нацию, которая в большинстве своём, состоит из культурных людей.

 6. Вы забыли, что Латвия это многонациональное государство между прочим. В этой стране никогда не жили одни только латыши, вот как ни странно это для вас. И русские люди здесь жили всегда. Точно так же как и немцы, поляки, евреи, белоруссы и многие другие.

 7. Эта тема уже обсуждалась здесь. Позволю себе несколько цитат из самого себя.
  «Да причём здесь государственный язык? Детские сады строит и содержит Рижская дума, а не Латвийское государство. Вот сколько собрали налогов с жителей, столько и детстких садов имеем возможность содержать. Не хватает? Так пусть государство построит хотя бы один государственный детский сад и само его содержит.
  «Противные русские издеваются над бедными латышами». Ну обалдеть просто! Вы ещё скажите, что это Путин виноват, что нет мест в детских садах. Сейчас в Риге живёт чуть более 600 тысяч человек, а раньше было более 1 млн. И садиков было как грязи и всем хватало. Вот не знаете, а куда это они все подевались то за время независимости?»

  • Ļ.cien. Grafista kungs! 5.-6.gadīgo bērnu apmācību apmaksā valsts, ne pašvaldība.

   Agrāk liela daļa bērnudārzu bija resoru – uzņēmumu bērnudārzu (rakstu par padomju laikiem, arī tad trūka vietas bērnudārzos, arī krievu bērnudārzos, jā, arī ne visiem uzņēmumā strādājošo vecāku bērniem pietika vietas dārziņos (pat nesvarīgi, kādas valodas). Labi, ka toreiz nebija bāriņtiesu un mātes savus bērnus nereti atstāja vienus mājās, jo bija jāstrādā, savādāk “tuņijadstvo” (vai kā krieviski pareizi), pants, apcietinājums.).

 8. Vel viena daildirseja un neka nedaritaja un lielas algas sanemeja Cik ilgi vel cietisim sos pensionetos komunistus, kas nirgajas par latviesu berniem

 9. Kāpēc Rīgā un Latvijā vispār ir nepieciešami bērnudārzi krievu valodā?

  • Потому, что мы тоже здесь живём (удивительно, правда?!), тоже платим налоги в местные бюджеты, и хоть и не все, но тоже являемся гражданами и избирателями, и у нас тоже есть права. Вот это последнее для вас видимо совсем неизвестно.

   • Pie Aldermanes nopirki pilsonību, ka tik dedzīgi šo aizstāvi ??

    • Вот я то как раз не избиратель, ибо не являюсь гражданином, и даже стать им не могу – запрещено законом. Во как!

  • А с чем вы согласны? С пропагандой теории расового превосходства? Своего? Вы не забыли, что мы тоже часть этого государства? Точно такие же граждане и избиратели, хоть и не все, с точно такими же правами! Ваши оценки это все лишь ваше субъективное мнение.

   • А я и не волнуюсь. Дети выросли, внуки растут, и время свободное есть. Нельзя ли поподробнее насчёт этих моих «преимуществ почти везде» узнать. По конкретнее желательно, очень хотелось бы использовать с выгодой для себя.

   • А я и не волнуюсь. Дети выросли, внуки растут, и время свободное есть. Нельзя ли поподробнее насчёт этих моих «преимуществ почти везде» узнать. По конкретнее желательно, очень хотелось бы использовать с выгодой для себя. .

 10. Demokratiska cela SC nevares nekad dabut ara no Rigas domes . Neceriet . Vienmer vini nopirks 10-20% latviesu balsis .

 11. Izrādās, ka pie vainas likumi, kuros nav ierakstīts, ka pie latviešu tautības piederošajiem bērniem ir tiesības iegūt izglītību dzimtajā valodā – redziet kā ierēdņi saprot likumu tekstus! Tāpēc ikviena valdība un ikviens parlaments jāčakarē no pirmās izveidošanas vai ievēlēšanas dienas. Kas attiecas uz Rīgu – jāpiekrīt Grafistam, tā kopš dibināšanas nekad nav bijusi latviska. Ja gribat manu viedokli – ikviena liela pilsēta ir skaista ar visdažādāko etnosu un kultūru un ticību mistrojumu

 12. Kremla lakstigala, bitit matos, iekerkstejas…

 13. Ko lai domā par Rīgas latviešiem, kas šādu krievinātāju, Kremļa politikas pakalpiņu spējuši ievēlēt?

 14. Gluži kā PSRS laikos. Kur tad ir latviskā integrācija?

 15. Letiņ, tu naivi domā, ka Krievijas impērija šeit ir beigusies? Āreče – grafists un labs bars viņam līdzīgo gan tā nedomā …

 16. Lūdzu, aizvāciet no viedokļu apmaiņas kaut kādā svešā valodā rakstito. Lūdzu cieniet valsts valodu!

  • Статья 100 конституции: любая цензура запрещена. Помните хотя бы для приличия об этом. А государственный язык я уважаю, почему нет. Просто не использую в дискуссиях, так как нет такого специального закона, обязывающего всех делать это специально и обязательно.

  • patīkami lasīt BB.lv,jo tur nav iespējams uzrakstit komentārus ,ir tikai informācija.

   • А у вас на Украине журналистов взрывают в автомобилях. Это нормально?

    • darīt,ja tur katrs ogļracis var brīvi iegādāties veikalā pat tanku,nemaz jau nerunājot par kaut kādām sprāgstvielām?

     • Так в Киеве шахт то нет, значит и шахтёров тоже нет. Кстати, как раз взрывчатку то достать там не проблема.

 17. lūgums LA redakcijai Atbildēt

  Lūdzu, aizvāciet no viedokļu apmaiņas kaut kādā svešā valodā rakstito. Lūdzu cieniet valsts valodu!

 18. Nešaubīgi ka latvieši tiek diskriminēti savā zemē, un vēl tantiņa atļaujās to ”nesaprast”.

 19. Kādi gan vēl var būt bērnudārzi Latvijā, ja ne latviešu?

 20. tiek diskriminēti latvieši Atbildēt

  Šo tantuku varēja arī neintervēt. Skaidrs ir tas,, ka latvieši tiek rupji diskriminēti savā valstī. Mazākumtautība= ir tikai krievu valodu? Kāpēc ir valsts apmaksåti ap 40% b/d krievu valodā?

  • Слышь, дискриминированный. Ты если и меньшинство, то только сексуальное, ну или умственное. Мы тоже налоги платим.

   • Слышь, grafist, vai tev nekad prātā nav ienākusi doma, ka tavi nodokļi un tavs patriotisms vairāk pienāktos lielajai Krievzemei, kas nu ceļoties kājās no četrrāpus stāvokļa?

    • Эх, Лёлик. Ты сам то в какой позе стоишь? Да кто же вас содержать будет, если не, кто реально работает.

     • ķoķa Ļoļa

      Man nez kādēļ šķiet, ka visa tava reālā strādāšana ir datora pogu spaidīšana, kavējot sev laiku un tracinot letiņus. Ja pie darba radušie pirksti tevi neliek mierā, varbūt pamēģini tos trenēt bikšu kabatā?

     • В твоих штанах тренировать их что ли?!

 21. Aldermanes kundzei patiešām perfektas protēzes!
  Žēl, ka viņas darbība RD nelīdzinās ne mazākā mērā izcilajām protēzēm…

 22. Paldies Ilzei Kuzminai Atbildēt

  Paldies, Ilze, par rakstu! Bet tomēr, …. – visupirms vajadzētu atvērt sarunu par vārda “mazākumtautība” nojēgumu un tikai tad lietot šo vārdu sarunā. Ieteikums LA un Ilzei, – atveriet sarunu par šo problēmu.

 23. Bet paši, mīļie, paši viņu tur ievēlējāt. Nākošgad nāks vēlēšanas un atkal tos pašus mārrutkus turpat savēlēsiet.

 24. nepatīkama persona tā jevžeņa!

 25. Kādas latviešu grupas vajag atvērt, ja latvijā valsts valoda ir latviešu? Varbūt Rīga ir citā valstī – Ušakovijā, ja krievvalodīgajiem mazuļiem tiek laupīta iespēja no mazotnes apgūt valsts (latviešu) valodu un sekmīgi intigrēties latviešu sabiedrībā. Kas Latvijā ir ieinteresēts bremzēt sekmīgu cittautiešu iekļaušanos latviešu sabiedrībā, kāpēc latviešu valoda tiek ignorēta?

  • Да, государственный язык – латышский. И что?! Не хотите нарваться на грубость, не лезте к нашим детям! Это наши дети! И только нам решать как, куда и каким образом, они будут интегрироваться! Это понятно, незнайка?!

   • OKUPANTS IELĪDIS NEAICINĀTS
    UN DIKTĒ KO PAMATTAUTAI
    RUNĀT UN DARĪT !!!
    .
    Tava roģina ir no Zilupes uz austrumiem !
    Laikam tur pieķēzījis, tagad klīst
    pa pasauli ķēzīdamies !

    • Не оккупант, это раз, ибо не танке приехал. И по вашему же приглашению, это два, сами звали (ну не лично, конечно). И это именно вы диктуете, что нам делать и как себя вести, это три. И это наши дети, а не ваши. И ваши фашисткие методы не пройдут!

     • grafist, tie nav jūsu ( Krievijas ) bērni, bet viņi ir dzimuši Latvijā un ir Latvijas bērni un viņiem ir tiesības, un pienākums, zināt VALSTS valodu, kas ir latviešu valoda, nevis kāda cita. To citu viņi iemācījušies ir jau ģimenē, kura neatzīst valsts valodu. Ar to viņiem arī pietiek, tos trīsstāvīgos viņi zina jau no dzimšanas, bez īpašas apmācīšanas bērnudārzos vai skolās.

     • Уважаемая. Прочтите ещё раз то, что вы написали. Это не наши дети (!!!), пишите вы. Вы пишите, что они принадлежат (!) Латвийскому государству!? Ну ничего себе. Вот так незатейливо вы предлагаете проводить насильственную ассимиляцию русских детей. Вам осталось только предложить вашему государству поступать ещё смелее: вообще изымать русских детей из их семей и передавать в специальные учебные заведения, где из них будут делать настоящих патриотов родины, со знанием языка, лояльностью и всем прочим. Следуя вашей логике, ничего фантастичного в этом предложении нет.
      Есть одна простая до боли мысль. Для того, чтобы знать государственный язык вовсе не обязательно калечить жизнь ребёнка. Достаточно просто хорошо преподавать, и всё.

   • kāpēc tu domā ,ka līšana ir tavas “minoritātes”priekšrocība? Paši esat ielīduši mūsu zemē un tagad vēl mācīsiet mūs dzīvot!Jums pašiem ir sava zeme,tur arī neviens pie jūsu bērniem “nelīdīs”.Poņal?

    • Нет! Это именно вы учите нас жить, навязываете свои правила. Не лезте к нам! И не трогайте наших детей. И тогда всё будет в порядке.

     • Ko tad tu biji iedomājies,ka dzīvodams svešā valstī,varēsi dzīvot pēc savām ” prāvilām”?Un -tā starp citu-neviens vis tevi uz šejieni” ņe priglasil”,tavējie paši atsūtīja lai ar tavu tiešu līdzdalību ātrāk paveiktu Latvijas pārkrievošanu.Pats jau redzi,ka neviens te par tavu klātbūtni nav lielā sajūsmā.

     • А я тебе напомню, что мы все жили в одном большом государстве, с плановой социалистической экономикой. И за отказ от распределения после окончания института грозило юридическое преследование и лишение диплома. Всего лишь.

     • tagad vari droši raspredeļica atpakaļ – neviens čokā nebāzīs !
      Jeb tik patīkami inkognito vaukšķēt uz latviešiem ???

     • mācību iestāde

      insķitut gavkaņija ?
      Ar apmācības valodu “maķ” ?

     • Ага. Вот так сразу, брошу всё и уеду, вам на радость. Да не дождётесь. Кстати, вы тоже не под именем и фамилией комментируете, между прочим. А для моих детей и внуков, Латвия это родина. Хотите лишить их родины?

     • ko tad saka tavi “ģeķi i vnuki”,kad ģeds visu laiku apd….rš viņu roģinu?

     • Мне то как старому человеку позволительно и поворчать. А вот их жалко. Родина часто ведёт себя как мачеха, а иногда и как уродина.

 26. visos bērnudārzos tikai valsts valodu! Atbildēt

  Pēc tam arī visas skolas jāpārslēdz uz valsts valodu. Rezultātā atbrīvosies dažu skolu telpas, kuras varēs izmantot bērnu dārziem.

 27. atkal tiek gvelzts par “mazākumtautību bērnudārziem”?Kurā no tiem sākotnējo izglītību var iegūt poļu ,igauņu,lietuviešu,ukraiņu valodās?Tikai un vienīgi-krievu!Tāpēc nevajag muldēt,tie ir tikai un vienīgi krievu bērnudārzi,kuros tiek likti pamati Latvijas valstij nelojālu iedzīvotāju audzināšanai un tiek ražoti jauni lindermani,osipovi,gapoņenko.Latvijas valstij tas ir ļoti nepieciešams?

  • latviešu valodas cilvēks Atbildēt

   Piekrītu, vajag runāt skaidru valodu!

  • Пропаганда национальной ненависти преследуется законом! Во всяком случае, так написано в законе. Впрочем, что вам до этого, вы же выше, и законы не для вас. И от куда она растёт у вас, это ваша лояльность, очень интересно.

   • Grafist, valsts valoda nav nekāda propaganda, bet ar likumu nostiprināta Satversmē, kura jāzina katram valsts iedzīvotājam, kā tas ir jebkurā citā valstī.
    Krievijā valsts valoda ir krievu, kaut gan tur dzīvo miljoniem dažādu tautību cilvēku un nevienai citai valodai nav valsts valodas statusa, bet Latvijā jūs cenšaties apiet likumu ar līkumu un panākt nelikumīgu krievu valodas statusu sākot ar bērnudārziem, skolām, komentāriem internetā un sadzīvē, kā arī darba vietās. Padomā labi, kurš kuru diskriminizē un kolonizē, ja ne krievi latviešus, pat bērnudārzus aizliedzot latviešu bērniem, jo krievs tomēr ir Rīgas Domes vadītājs ne latvietis.
    Fakti runā paši par sevi. Kurā citā valstī vēl tā notiek? Jūsu bezkaunībai un šovinismam nav robežu!!!

    • Мадам. Так дело то совсем не пропаганде государственного языка. А в пропаганде превосходства одного языка над другим, одной нации над другой. В этом противоречие вашей позиции. А против знания государственного языка разве кто то выступает? Нет. Все с этим согласны. И в России государственный язык не только русский, но и язык каждой (!) национальной республики, на котором можно получить образование от детского сада до института. Вы плохо изучили предмет.

     • pie kādas no “nacionaļnijām respubļikām”Latvijas teritorijā piederat jūs-nekur nedefinētā mistiskā “nācija”-krievvalodīgie,kuri iedomājušies Latvijā izmantot Krievijas pakļauto nacionālo republiku iedzīvotāju statusu ?

     • Вам просто привели пример, указали на неточность в аргументации предыдущего комментатора. А вы сразу же сделали далеко идущие выводы. Зачем вы это делаете?

 28. Jo RD valdošie saskanieši veicina Rīgas rusifikāciju. Tā pati pārkrievošanas politika kā okupācijas gados tikai samērā smalkākā formā. Līdzīgi arī Rīgā ar valodas jautājumu darba meklēšanā. Paldies par visu šo pienākas saskaniešiem un vińu atbalstītājiem.

  • Что, опять?! Что вам всюду кошмары то мерещаться. А против английского языка не хотите ли выступить? Или страшно?

   • Angļu valoda ir pasaules un Eiropas valoda, mēs esam ES satāvā nevis krievijas, padomā ko runā un citas valodas latviešu bērni mācās labprātīgi, jo bez angļu valodas pasaulē tu esi nulle, bez krievu varam ļoti labi iztikt, jo mūsu priekšniecība nav Maskavā, kā tev tas ir, bet ES. Tā ir arī NATO valoda, kuras sastāvā ir Latvija, ja vēl nezināji!!!

    • Если вы не заметили, то на банкнотах есть надписи на кирилице. А Болгария – страна ЕС и член НАТО. А уж как вы стелетесь перед англоязычным миром, в городе примеров не счесть. И куда только это ваша языковая инспекция смотрит.

   • Vai tad angļuvalodīgajos bērnudārzos Rīgā ir brīvas vietas?

 29. kāpēc LV karogs ,labāk izskatītos sarkanais ar sirpi un āmuru.

 30. kadel bernam nav jabut deklaretam dzives vietaa tajaa rajonaa,kur veelas iet darzinaa? liidziigi,kaa tas ir centra skolu pirmajaas klasees!!!

 31. Nu morda…, uz kuras viss uzrakstits.., Mashka kas Mashka…

 32. cik var muļķot un melot!
  Kaimiņos krievu bērnelis uz pašvaldības dārziņu tika zem 3 gadu vecuma, bet mans dēls latviešu dārziņā tiks tikai no rudens 5.5 gadu vecumā, dzimuši ar viena mēneša starpību.
  Tikmēr zobus sakodusi laidu privātajā dārziņā un vēru maciņu vaļā (ēšana stipri dārgāka kā pašvaldības + visu vasaru nav valsts atbalsta, maksāju dubultā, skaisti!)
  Latvieši ir minoritāte savā valstī, būsim reāli!
  Sen vajadzēja likvidēt krievu plūsmas bērnudārzus, nebūtu pēc tam problēmu ar integrāciju un secīgi krievu skolām. Absurds – krievu skolas vairāk kā 20.gadus pēc LV neatkarības atjaunošanas!

  • Мамаша! Возмите себя в руки! Вы занимаетесь пропагандой национальной ненависти!

 33. Nost ar to meslu usaku

 34. Vai nu Aldermane ir nekompetenta (kas ir slikti, jo tāds cilvēks ilgi strādā Rīgas Domē), vai arī apzināti spiež uz latviešu bērnu rusifikāciju Rīgā (kas ir vēl sliktāk). Rīgas Dome ļoti labi zina, ka pēc statistikas ik gadu latviešu bērnu Rīgā dzimst 1,8 reizes vairāk kā krievu bērnu. Loģiski, ka attiecīgi tādai būtu jābūt grupiņu proporcijai, ja bērni iet savos valodu dārziņos un tad viss ir līdztiesīgi. Taču Rīgas Dome acīmredzami piešķīrusi privilēģijas krievu bērniem, jo Rīgā latviešu un krievu bērnu grupiņu attiecība ir nevis 900:500 (kas būtu loģiski, ja ievēro latviešu daudz augstāku dzimstību), bet gan 800:600 – latviešiem tātad ir 100 grupiņu mazāk kā vajag, bet krievu bērniem 100 grupiņu vairāk kā vajag. Acīmredzami apzināta pamattautas bērnu diskriminācijas atbalstīšana, ko realizē Rīgas Dome, priviliģēto statusu piešķirot bērnu izglītošanai mazākumtautu valodā. Nav pat iespēju cittautiešu vecākiem sūtīt bērnus uz grupiņām ar apmācību valsts valodā – Rīgas Dome vienkārši sabotē pat līdztiesīgu sadalījumu pa valodu grupām, ignorējot latviešu 1,8 reizes augstāku dzimstību Rīgā, salīdzinot ar krieviem.

 35. Riebīgā maita, interfrontiste, visu laiku sēž augstos krēslos, saņem milzīgu algu, un ,, bīda,, atbalstu krieviem, cik vien spēj. Maita riebīgā.

 36. Protams, mākslīgi radot situāciju, lai latviešu bērnu vecāki būtu spiesti tos likt krievvalodīgo bērnudārziņā. Tiek piekopta sava veida “maigā”politika “Saskaņas centra stilā”.

 37. Ko gan no tadas var gribet, kura mierigi parceloja uz SC un kura ae smaidu uz lupam mums karinaja makaronus uz ausim par it ka notiekoso cittautibnieku integraciju, kad daba nodarbojas ar tiesi pretejo, attistijasegregetu izglitibu, jeb 2 valodibu, bet ja konkretak, lobeja kolonistu labsajutu un iespejas visu krieviskot, veicinat sovjeta atgriesanos. Tadus jauzskata par Latvijas ienaidniekiem, ar visu izrietoso, nevis vel jadiskute. Tadi ir sen visu pieradijusi un paradijusi, ka attiecas pret so valsti. un latviesiem.

 38. Tas viss ir tāpēc,ka uzdarbojas interfrontiete.
  IZANDELĒJA pa labi un kreisi pilsonību(pat tādiem,kuri nesaprot ne vārda latviski), tagad kaitē ko spēj latviešiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+