×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Kāpēc rosina noņemt uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem” (16)

Foto: LETA Ivars ZariņšFoto: LETA Ivars Zariņš

Deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) rosina noņemt no Ministru kabineta sienas uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem”, ja valdības sagatavotajā budžeta projektā netiks pildītas likumā paredzētās prasības. Zariņš jau ir pasūtījis tāmi un noskaidrojis, cik maksātu uzraksta aizkrāsošana. RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” viņš atklāja, ka projekts izmaksātu apmēram 1200 eiro.

“Budžetā nav ne piles populisma” – ar tādu paziņojumu nāca klajā ministru prezidents Māris Kučinskis. Raidījumā “Preses klubs” Zariņš atklāja, ka nepiekrīt šim apgalvojumam, tāpēc budžeta otrajam lasījumam ir iesniedzis virkni priekšlikumu, kuri paredz izpildīt likumu prasības, kas valdības sagatavotajā budžetā nav ievērotas.

Kā piemēru Zariņš minēja Dzelzceļa likumā paredzēto, kas nosaka, ka no valsts līdzekļiem tiek kompensēta dzelzceļa izmantošanas maksa par veiktajiem pasažieru pārvadājumiem. Satiksmes ministrija deputātam apliecinājusi, ka šim mērķim nepieciešamais finansējums budžetā nav paredzēts.

“Ja budžetā nebūtu “ne piles populisma”, tad šāda situācija nebūtu iespējama. Un, ja mani priekšlikumi, kas paredzēti likumos paredzēto pienākumu izpildei, netiks atbalstīti, tad es esmu sagatavojis premjeram atkāpšanās ceļu, lai viņam būtu iespēja pierādīt savu vārdu atbilstību saviem darbiem –  iesniedzot priekšlikumu noņemt Ministru kabinetā maldinošo uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem”, jo ir acīmredzams, ka likums uz visiem vienādi neattiecas,” ziņojumā medijiem norādīja Zariņš.

Zariņš raidījumā “Preses klubs” norādīja, ka no “neatkarīgiem ekspertiem” pasūtījis precīzu tāmi, lai noskaidrotu, cik šāds projekts izmaksātu. Viņš apgalvoja, ka ir gatavs pats segt visas izmaksas. “Viņi novērtēja, ka tas varētu izmaksāt starp 1000 un 1500 eiro. Pa 1200 eiro to varētu izdarīt. Arī pats esmu gatavs šādu ciparu samaksāt, ja izradīsies, ka “Viens likums – viena taisnība visiem” mājā, kurā tiek lemts, neattiecas,” sacīja Zariņš. “Es iesniedzu priekšlikumu, kurā nav ne pilītes populisma,” raidījumā norādīja deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. VALDOŠĀS KOALĪCIJAS VALDĪBAI “VIENS LIKUMS, DIVAS TAISNĪBAS”: VIENA – ĪRNIEKIEM, OTRA – NAMĪPAŠUMU BARONIEM VAI EKONOMISKIEM GRUPĒJUMIEM.

  Jābrīnās, ka līdz šim neviens nav ierosinājis Satversme tiesā atzīt, ka uzraksts Ministru Kabinetā: “Viens likums, viena tainība visiem” neatbilst Latvijas likumiem un Satversmē garantētām tiesībām vai pieprasot tiesā, ka šī devīze par kaunu ir jānoņem.

 2. Jāliek no Orvela Dz;ivnieku ferma – visi ir vienlīdzīgi, citi vienlīdzīgāki! Būs pareizi!

 3. Ja būtu tikuši pie jēdzīga prezidenta, tad būtu laiks viņam atlaist seimu. Bez attiecīgām pārstrādes jaudām Latvijā savestie atkritumi, noveļot atkritumu pārstrādi uz nodokļu maksātāju pleciem, aizbildināšanās ar maldināšanas argumentiem par kārtējo OIK afēru, nepārtraukta nekustāmā nodokļa celšana, lūžnuauto obligātā apdrošināšanas afēra ar sekojošo dubulto sadārdzinājumu, nerunājot pat par rakstā minētajām nebūšanām budžetā.

 4. tāpēc, ka šis uzraksts ir liekulības un divkosības paraugs

 5. tāpēc, ka šis uzraksts ir liekulības un divkosības paraugs.

 6. Tāpēc, ka teātrim sauklis nav piemērots.

 7. Latviskās partijas ir sevi izsmēlušas,nopietni jādomā par ko balsot!!!!!

 8. Te ir cits jautājums: Cik Latvijā ir cilvēku, kas tā vienkārši var kaut ko izdarīt, noskaitot Eur 1200, daudz nedomājot. Un, vai patiesi esam pelnījuši šādus sabiedrības (tautas, pilsoņu utt.) kalpus… Kam viņi kalpo un vai nekalpo par daudz???

 9. Tātad saskanietis Zarińš Atbildēt

  Deklarē kā “ viens likums” uz vińu un Saskańu neattiecas… vińš jau arī sēž zem tā paša jumta.

 10. NU, vnk. ko aizkrāsot var arī pa 12 EU, bet nu labi, ar peļņu, par 120 Piesakos, bez kādām tur tāmēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+