×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: Kāpēc “Saskaņas” plāns neizdosies (39)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Antonevičs

Nenoliedzami, no polittehnoloģiju viedokļa partija “Saskaņa” ir pacentusies. Var tikai minēt, vai te palīdzējuši arī piesaistītie amerikāņu konsultanti, drīzāk jau vietējie labvēļi (piemēram, kādreizējie “Rīdzenes” 301. numuriņa apmeklētāji, par ko liecina vairākas pazīmes). Tomēr pagaidām viss it kā labi izkārtojies. Partijas līderi ieziežas ar sociāldemokrātisku kosmētiku, un kā zaķīši no burvju mākslinieku cepures tiek vilkti dažādu politisku amatu kandidāti. Tikmēr politiskie konkurenti iegrimuši savās dubļu cīņās.

Vislielāko viļņošanos pagaidām izraisīja baptistu mācītāja Pētera Sproģa pievienošanās “Saskaņai”, kā arī ziņa, ka viņš tiks izvirzīts Valsts prezidenta amatam. Šis, protams, ir īpašs trumpis. Pirmkārt, tāpēc, ka Sproģis, kā jau baznīckungam piestāv, ir labs orators un māk piesaistīt cilvēkus. Otrkārt, atrisina “Saskaņas” lielo sāpi – ko likt saraksta priekšgalā latviskajā Vidzemes apgabalā. Treškārt, “Saskaņa” ir viena no retajām partijām, kas pirms Saeimas vēlēšanām dara zināmu savu prezidenta kandidātu, kas kopumā ir ļoti pareizi, ņemot vērā, ka pilsoņiem šī izvēle ir liegta un viņi oktobrī faktiski atdos mandātu partijām (cita lieta, ka no sekojošā politiskā “tirgus” tas tāpat nepasargā). Arī “Saskaņas” norunāto ministru kandidātu saraksts ir visai neparasts šīs partijas tēlam, jo pārsvarā sastāv no latviskiem uzvārdiem, bet daži retie krievi (Vjačeslavs Dombrovskis, Andrejs Klementjevs) arī latviešu publikai nav tik kaitinoši, salīdzinot ar “veco” “Saskaņas” kontingentu.

Tiek spriests, ka ar šiem manevriem “Saskaņa” cenšoties piesaistīt latviešu vēlētāju balsis, lai palielinātu savu pārstāvniecību parlamentā (šobrīd 24 deputāti) un līdz ar to vairotu savu politisko ietekmi. Taču pāris deputāti klāt te diez vai kaut ko maina, drīzāk varētu būt runa par kopējā tēla maiņu, lai atvieglotu skaidrošanās darbu iespējamajiem koalīcijas partneriem. Sak, velns nav tik melns, kā to mālē.

Tomēr “Saskaņas” plāns ir lemts neveiksmei. Un iemesls pat nav tas, ka, rūpīgāk ieskatoties, izrādās, ka nekā diži jauna te nav – šī ir tā pati vecā, pārbaudītā shēma, kas jau gadiem tiek realizēta Rīgas varā. Var jau pasniegt baptistu Pēteri Sproģi kā uz politiskās skatuves uznākušo latviešu Donaldu Trampu, kam valsts “pirmajā vietā” (no reklāmintervijas laikrakstā “Dienas Bizness”), bet ar ko viņš diži atšķiras no baptista Aināra Baštika, kurš daudzus gadus strādā Rīgas domes koalīcijā kopā ar Nilu Ušakovu? Ar to, ka Sproģis ir jaunāks? Galu galā, arī citi savulaik Šlesera politikā ievilktie garīdznieki joprojām ir uzticīgi tieši šim virzienam, tikai gadu gaitā krietni tuvinājušies “Saskaņai”. Bet ne jau tas iegāž plānu.

Galvenais ir tas, ka “Saskaņa” grib pasniegt savi jaunā veidolā, vienlaikus neatsakoties no vecā – tā, kas paredz skatīties mutē Maskavai, cīnoties par šo virzienu gan iekšpolitikā (krievu valodas loma, izglītība, 9. maija glorificēšana un tā tālāk), gan ārpolitikā. Protams, “Saskaņa” varētu veikt tiešām grandiozu manevru, aizsūtot “pensijā” (vai kur citur) abus savu līderus – Urbanoviču un Ušakovu. Apmēram tāpat kā Igaunijā ar savu ilggadējo “patriarhu” Edgaru Savisāru izdarīja prokrieviskā Centra partija un tūlīt pat nokļuva valdības vadībā. Taču “Saskaņa” tam nav gatava. Tā grib būt kā divsejainais Jānuss, kas krievu vēlētājiem rāda vienu seju (pozējot kopā ar krievu skolu reformas radikālajiem pretiniekiem, 9. maijā dzīrojot pie Pārdaugavas pieminekļa u. tml.), bet latviešiem citu (“trampists” Sproģis un kompānija, piederība Eiropas sociālistu saimei). Arī J. Urbanovičs medijos klāsta, ka būšot veselīga sacensība starp jaunajiem un vecajiem “Saskaņas” līderiem, bet “tā ir jauna sacensība, nenododot “Saskaņas” ideālus un mērķus”. Biedri nav gatavi iziet no savas komforta zonas, bet tik vien kā izmest jaunus āķus. Tāpēc rezultāts ir visai paredzams – “Saskaņas” jaunajam iesaukumam vēl ilgi nāksies taisnoties par savu politisko izvēli un, visticamāk, deldēt opozīcijas solus Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Latvijas kauns kolaboracionisti Atbildēt

  Rīgas Ņilu taču arī uztur latvieši!

 2. Karjeras un naudas sapņotājam Atbildēt

  Kurā valstī kāds mācītājs ir prezidents? Gadiem neko nedarījis, tikai kā lasījis reliģiskas grāmatas un nu prezidents ! Iedomājieties- Sprogis jau runā cik krieviem nodarīts pāri!!!
  Atņemtas privilēgijas, izveidota situācija visu cilvēku demokrātiskai sadzīvošanai??? Tā ir tā pāridarīšana?
  Sproģītim jāzina, ja Latvijā sabiedrība nerunās latviski, nekad nebūs viņa izsapņotā sabiedrība…

 3. Helenas Elenas kas balsos par sashanu kas vinam pasniegs leiputriju uz paplates.
  Naivas kazas.sasakanu jums iedos lielu krievu zabaku

 4. Urbis et orbis.

 5. Фу, ну и рожа у этого вашего журнаГлиста! Atbildēt

  !!

 6. Kaut nu tā būtu un Latviešiem pietiktu prāta uz Saskaņas melīgo izkārtni neuzķerties.. Man tas atgādina pasaciņu par 7 kazlēniem un vilku.. Mīļie tautieši skatiet abām acīm un redziet to melno krievu ķepu.. nebalsojiet

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 8. Autora teiktajam var pilnībā piekrist, izskatās pēc ķeršanās pie pēdējā salmiņa.

 9. Eirointegrāciju neapturēt! Saplūšanas plāns Briseles komisāru un Vašingtonas emisāru pavadā turpinās:
  “Aizbraucēju skaits stabils – Latviju ik gadu pamet ap 20 tūkstošiem” – LA, 11.04.2018.

 10. Varas aprindās nelien, lai “sūtītos pensijā”. Ir pilnīgi vienalga, kāda tautība un ticība ir tiem, kas lien pie siles. Tā ir diagnoze. Un tas, Antoņevič, ka tu vai kāds cits joprojām uztver šos nopietni, arī ir diagnoze. Uzspļauj viņiem un parunā labāk par meitenēm ))) …

 11. Tā kā SC vēlētāji svītro visus latviskos uzvārdus svītro ,tad nav teikts ,ka visi kangari tiks ievēlēti.Lai tādas ellas balso par SC ,ja neredz cik izzagta ir Rīga un kā ņirgājas par latviešiem un valsts valodu.

 12. Balsošu tikai par Saskaņu. Ko iedzīvotajiem devusi it kā latviskā ZZS? Lielākus un nodokļus un līdz ar to dārgāku dzīvi, nepieejamu veselības aprūpi, smieklīgas pensijas.. Toties augošajam valsts aparātam uz iedzīvotāju rēķina ir gan algas, gan prēmijas un citi apmaksāti labumi. Tāpat atļauts arī likumiski zagt. Vai pēc 28 gadiem par šo atkal balsot?

  • Piesķirot bezmaksas braukšanas tiesības Latvijas galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā Krievijas pilsoņiem – pensionāriem, Saskaņa klaji diskriminē Latvijas pilsoņus. Tas ir kliedzoši!

   • Latvijas pilsoņi sabiedriskajā transportā brauc par maksu, bet ārzemnieku (vienas valsts) pensionāri par brīvu)))

    • Латвийские пенсионеры тоже ездят бесплатно! Кто виноват, что в России пенсионный возраст меньше?! Atbildēt

     !!

   • Nu nav kliedzoši, bet tā ir domāts – nākotnē atlaides tikai ”atbrīvotājiem” – ko cepies…

   • Если пенсионер всю жизнь отработал в Латвии и здесь же платил налоги, то почему – нет?! Atbildēt

    ???

  • Jums pašai smiekli nenāk?
   Ko labu līdz šim Saskaņa ir izdarījusi Rīgā? Izcūkojusi Kr. Barona ielu, iepirkusi ar ūdeņradi darbināmus transportlīdzekļus, kurus nemaz nevar iedarbināt, toties “otkati”grandiozi, kāda situācija ir Centrāltirgū.
   Vai tiešām Jūs vēlaties, lai visa Latvija tiktu pārvērsta par šādu krievu tradīcijās pārvaldītu teritoriju?
   P.S. Pirms runāt par nodokļiem, derētu pārbaudīt informāciju

   • Tiesības dzīvot labi ir tautas ideja. Laba dzīve var veidoties, ja ir mentāla apjēga, balsot un balsot par tautu. Visgļēvākā rīcība ir balsot par bezdievīga mācītāja partiju. Nekas sliktāks nevar būt, jo cilvēks melo visiem. Cilvēks, kurš sludina vienu, bet dara ko citu, ir tas pats, kas sist pļauku kristījot bērnu. Ļoti smags pārkāpum, pēc manām domām, būt mācītājiem un meklēt kompromisu ar tumšo spēku. Latvju tauta dedz ugunis, lai slikto atvairītu. Bet mācītājs tādu uguni nededz. Nav runa par to, kurš uzvarēs. Tautas labās gribas uzurpatori jau parādījušies. Tāda dzīve jau ir bijusi – apvienojumā cara un muižnieklaiks.
    Rīga ir baltu zeme. Līgo un Jāņus svin pasaulē gaiši. Tik daudz kangaru šajos svētkos ugunskuru gaismā redzams. Ir jāvēl par gaismu. Nevis par transporta biļeti vai dvakojošu kaķu kasti.

  • piekrītu ELLAI, un arī balsošu par Saskaņu, jo daudzreiz pie varas esošās partijas pierādījušas, ka NEIEREDZ savas valsts pilsoņus – ar visu to, ko Ella jau uzskaitījusi. Šajā valstī bail dzemdēt bērnus – pie tādām algām, veselības aprūpes, pensijām. Invalīdus šīs varas partijas vispār netur par cilvēkiem, nolemjot viņiem tupēt un lēni mirt 4 sienās, jo par atbilstošiem apstākļiem, iztiku, rehabilitāciju un infrastruktūru vispār nedomā. Ir jau labi atalgoti daļa cilvēku, ierēdņu armija, radi, draugi, pietuvinātie… Tomēr lielākā daļa dzīvo NEDROŠI PAR NĀKOTNI, no rokas mutē. Es pazīstu normālus cilvēkus, kas pēc nelaimes gadījuma kļūst par invalīdiem – 60 – 105 eiro mēnesī atmet valsts -lai viņš par to izdzīvo, ārstējas, samaksā par mājokli…Es VAIRS NEKAD neatdošu savu balsi ne NA, ne V, ne ZZS. Tikai Saskaņai, jo tikai PAMATĪGA PĻAUKA dažreiz liek attapties nelietībai, apstāties un paanalizēt savu augstprātību, necieņu, nežēlību un arī nodevību pret SAVAS VALSTS cilvēkiem. Jo TIKAI TĀPĒC, ka iedzīti postā, cilvēki izdara tik kardinālas izmaiņas savā pārliecībā un rīcībā. Es neticu arī, ka Saskaņā visi ir “sliktie”, bet NA, V, ZS – visi ir “labie”. Pie varas ir jānāk CILVĒCĪBAI. Bez tās mēs visi bez izņēmuma šeit aiziesim bojā.
   I

 13. Es nebutu tik optimistisks . RD piemers rada ,ka ja izdotos sagrabt varu Valsti ,tad demokratiska cela vini to nekad neatdos. Sekas butu dramatiskas . Izstasanas no NATO un EU . Un krievu valoda butu pirma valsts valoda .

 14. Stulbs vervelejums,vareja Tas gudrais Antonevic ko citu izgudrot,baigais eksperts,dirst gribas.

 15. māri ko tu murgo draugs>nolaidies uz zemes:))

 16. Jādara viss, lai Saskaņa nonāktu pie varas.

 17. Par saskaņu vairs nebalsos pretlatviski noskaņotie krievi. To balsis savāks Ždanokas partija. Un galu galā Saskaņa vairāk zaudēs nekā iegūs. Saeimā būs jau divas krievu vēlētājus pārstāvošas partijas. Un kopumā nekāda Saskaņas nonākšana pie varas Latvijā nenotiks.

  • Tomēr par Saskaņu balsos vairāk latviešu, un viņi to pašu deputātu skaitu iegūs. Ždanokas partijai nav izredzes pārvarēt 5 %

 18. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un ZZS faktors? Neskaties uz maniem vārdiem, bet skaties uz maniem darbiem un vel smird mēsli uz Airītes ceļa…

 19. Baidos, ka raksta autors stipri maldās. Par to liecina notikumi Rīgā. Diemžēl citas partijas maz uzmanību pievērš tam, uz ko “Saskaņa” visvairāk spēlē- sociālā labklājība. Ar to šie Maskavas aģenti pērk vēlētājus.

 20. Nebūtu tik skeptisks, jo nevar Saskaņai mūžīgi karināt birkas. Tā nav ne labāka, ne sliktāka par citām Latvijas partijām, un domāju, ka viena otra latviešu partija ir vēl vairāk sasmērējusies. Par Saskaņu balso daudz cittautieši, un tā ir vienīgā, kas daudz maz pārstāv arī viņu intereses. Un Igaunijā Centra partijai arī bija līgums ar Maskavu, bet tie līgumi tika noslēgti stipri agrāk pirms Krievija anektēja Krimu. Gribu teikt viss plūst, viss mainās, un, lai kaut cik mazinātu plaisu starp latviešu un krievu partijām, Saskaņai ir jābūt valdībā, un tas ir pat latviešu partiju interesēs, ja viņas to tikai saprastu, jo būtu veselīga ideju konkurence. Ja atkal nodibinās valdību ar tām pašām varas partijām nekas nemainīsies un stagnācija turpināsies …

  • Saskaņai lielos vilcienos neko īpašu pašlaik nevar pārmest. Ne jau Saskaņa izgudroja OIK, nevar tikt galā ar administratoru mafiju, un ne jau Saskaņas cilvēkus vienu pēc otra aiztur KNAB.

   • Krišbarona iela, nanoūdeņi,zelta tilts,otkati,utt…..

    • Kuras partijas deva mums pasaules dārgāko tiltu Rīgā??? Sociāldemokrāts Bojārs. Nacionālā Apvienība – Birks. Vienotība – Aksenoks. Tas mazs komentārs par shēmotājiem… šajā laukā nevienai partijai nav monopols…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+