×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Kāpēc skanēja signalizācija?
 (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Dūmu detektori.

Anonīms ugunsdrošības eksperts: “Visos lielveikalos, tai skaitā Zolitūdes “Maxima”, ēkās ir izvietota ugunsdrošības signalizācija.

Paralēli detektoriem zāles jumta augšpusē atrodas drošības sistēma – ūdens padeves caurules ar sprauslām, kuras atveras ugunsgrēka bīstamības gadījumā. No sprauslām kā no dušas lejā šļācas ūdens, neitralizējot iespējamo ugunsgrēka avotu. Trauksmes signalizācija ieslēdzas, reaģējot uz dūmiem, kā arī uz spiediena kritumu drošības sistēmas ūdensvados. Parasti tas nozīmē, ka kaut kur atvērusies ugunsgrēka dzēšanas sistēma. Tomēr, ja sistēmas ūdensvadi tiek mehāniski bojāti (piemēram, jumtam deformējoties) un no tiem iztek ūdens, sistēmā tāpat krītas spiediens un atskan signalizācija. Tādā gadījumā nevar ieraudzīt nekādas liesmas vai dūmus, sarautie ūdensvadi brīdina par deformāciju jumta konstrukcijās. Lai noteiktu signalizācijas iemeslus, iedzīvotāji būtu jāevakuē, objektā jāierodas būvniecības ekspertiem, jāpārbauda signāla iemesls un tad, ja ekspertu slēdziens ir pozitīvs, jāatjauno ēkas ekspluatācija. Diez vai veikala maz atalgotie apsargi ir arī vēl sertificēti speciālisti būvniecībā. Signalizācijas speciālisti signalizāciju uzstāda un pārbauda, vai tā darbojas. Viņi nav būvniecības tehniskie eksperti, kas veic ēkas pārbaudi, viņi pārbauda tikai, vai signalizācijas sistēma darbojas. Arī “Maxima” ēkā speciālisti ieradās, lai pēc veikala vadības lūguma atslēgtu it kā bojāto signalizāciju, kas īstenībā signalizēja pareizi, neļāva sevi atslēgt, pat brīdināja cilvēkus, atskaņojot ierakstu trijās valodās. Pēc nepārbaudītām ziņām, brīdī, kad signalizācijas speciālisti ieradās ēkā, signalizācija jau bija atslēgta un sekoja avārija.

Ēkas un tajās esošo ļaužu drošība ir primāra lieta. Lai to nodrošinātu, izmanto drošības sistēmas, kurām visā pasaulē gan ir mazs mīnuss – pa reizei gadās tā saucamās viltus trauksmes. Cilvēku evakuācija un ēkas tehniskā pārbaude it īpaši lieliem tirdzniecības uzņēmumiem izraisa finansiālus zaudējumus un veikali tāpēc cenšas tirdzniecību nepārtraukt. Šoreiz tas notika ar ļoti bēdīgām sekām. Lai no šādām situācijām izvairītos, būtu vairāk līdzekļu jāinvestē ēkas drošībā. Lielveikalos jāuzstāda tirdzniecības ēkām piemērotas speciālās drošības sistēmas, kurām ir daudz mazāk viltus trauksmju. Tomēr šajās sistēmās un to apkalpošanā būs nepieciešams ieguldīt daudz vairāk līdzekļu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Paldies par sho informaaciju anoniimajam ugunsdroshiibas ekspertam! Cerams, tas tiks njemts veeraa un arii izskatiits izmekleeshanas procesa gaitaa.

 2. es gan nēsmu speciālists,tāpēc mans komentārs varbūt nav paties,bet parunājoties ar cilvēkiem kas no tā saprot(es domāju par signalizāciju)tad tas ir apmērām tā,tie signalizācijas verķīši savā starpā saskatās un ja ir kautkāda nobīde tad viņi sāk padot signālu,tad tas varētu nozīmēt ja jumts vai jeb kas cits ir sācis ieliekties vai deformēties un signalizācijas actiņas vairs savā starpā nesaskatās tā tiek padots signāls.

 3. pec pagraba stradajoso noverota Atbildēt

  signalizacija notradaja jo pagraba sledas ieksa ugundzesamas sistemas suknis kas utur siedienu sistema.Udens zuda jo deformciju del caurules radas plaisas tadel ari udens gazas no griestiem,

  • N-tās stundas gāzās udens un neviens to nepamanija un nepieņēma mērus? Labi,par maxima vadību vēl noticētu,bet par ugundzēsības sistēmas apkalposanas specālistiem gan ne.

 4. Vot, es nesaprotu – kaa iespeejams, ka trubas bojaatas, bet uudens nekur taa arii neparaadaas? Ja jumts saakotneeji iebruka virs kaseem, tad kaapeec, it kaa pliisushaas turbas, nenopludinaaja kases pirms tam, ja jau tas izraisiija signalizaaciju? Kur ir logjika apgalvot, ka trubas ir pliisushas un tas izraisa avaariju, tachu uudens no pliisushajaam trubaam nekur neparaadaas?

  • Nez kur tu rāvi tādu infu [.ka trubas ir pliisushas un tas izraisa avaariju] ?? Seit runa par to ka plīsušās caurules bija nelaimes priekšvēstnesis (bet ne izraisītājs). Problēmas ar udeni,nopludinātas telpas,piloši griesti utt,gan esot bijušas. Bet nez vai tas saistīts ar ugundzēsības signalizāciju. šādus regulārus zudumus sistēmā specālisti diez vai atstātu bez ievērības.

   • nevajag demagogjeet, bet izlasiit jautaajumu – kaapeec deelj jumta konstrukcijas deformaacijas it kaa paarrautaas trubas neappludinaaja kases? tas buutu teoreetiski kaa briidinaajums tam, ka kaut kas nav kaartiibaa un jaalien augshaa skatiities, kaapeec no trubaam uudens gaazhas.

    varbuut esmu palaidis garaam, bet nekur zinju avotos nemanu (iznjemot peedeejo komentaaru), ka buutu kaut kaadi pluudi kaut kur bijushi.

 5. Vajadzētu kvalitatīvāk veikt celtniecības darbus, lai izvairītos no tādiem negadījumiem. Tā ir laime, ka signalizācija vispār nostrādāja , kaut tā ir tikai signalizācija , kura signalizē par ugunsgrēku . Nevajag tēlot ekspertus un izdomāt iemeslus. Galvenais iemesls ir nekvalitatīva būvniecība , par kuru mazs runa, jo droši vien kādam tas nav izdevīgi

 6. Izkatās ticami. Bet. Vai tieši tā notika šajā konkrētajā gadijuma? .. Tomēr, ja sistēmas ūdensvadi tiek mehāniski bojāti (piemēram, jumtam deformējoties) un no tiem iztek ūdens, sistēmā tāpat krītas spiediens un atskan signalizācija. Vai šādā gadijumā sistēma to nepaziņo kaut kā konkrētāk? Neizklausās loģiski ja [.. spiediena kritumu drošības sistēmas ūdensvados] uz pults tiek atēlots kā [Ugunsgrēks pagrabā]

 7. paldies par izskaidrojumu. tatad signalizacija sataisita perfekti. vajadzeja atri atstat telpas un tad meklet vainu. butu saudzetas so cilveku dzives. pec kaujas dures nevicina,viss par velu,loti par velu…

 8. Izskatās, ka tā arī bija!

Draugiem Facebook Twitter Google+