×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Kāpēc slavenais daktera Spoka darbs iekļauts 10 kaitīgāko grāmatu sarakstā? (2)

spoks

Bendžamina Spoka grāmata “Bērns un tā kopšana” iekļauta cilvēces vēsturē 10 viskaitīgāko sacerējumu sarakstā, proti, līdzās Ādolfa Hitlera Mein Kampf, “Cīonas gudro protokoliem” un “Malleus Maleficarum” (patlaban stipri vien aizmirsta grāmata, kuras dēļ savulaik iesākās raganu vajāšana viduslaiku Eiropā), vēsta jaunais žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Interesanti, kā gan slavenais pediatrs un pretkara aktīvists nokļuvis tik asinskārā kompānijā? Un – paskatiet, vai tikai arī jūsu grāmatplauktā vēl joprojām nav redzama šīs grāmatas tulkojuma latviešu valodā muguriņa?

Izrādās, Spoks apgalvojis, ka bērnu nedrīkst guldināt uz muguras, jo pretējā gadījumā mazulis riskē aizrīties pats ar saviem vēmekļiem un nomirt. Savukārt praksē esot izrādījies gluži otrādi, proti – tie bērni, kurus guldināja uz vēdera, ievērojami biežāk kļuva par pēkšņas zīdaiņu nāves upuriem.

Ir uzskats, ka, pateicoties daudzos miljonos skaitāmajai grāmatas tirāžai un guru statusam, Spoks varot būt atbildīgs kopumā par vismaz 50 000 jaundzimušo nāvi visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atceros,ka padomju laikos ļoti daudzām māmiņām šī grāmata bija labākais padomdevējs.

Draugiem Facebook Twitter Google+