Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. oktobris, 2013
Drukāt

Kāpēc slavenais daktera Spoka darbs iekļauts 10 kaitīgāko grāmatu sarakstā? (2)

spoks

Bendžamina Spoka grāmata “Bērns un tā kopšana” iekļauta cilvēces vēsturē 10 viskaitīgāko sacerējumu sarakstā, proti, līdzās Ādolfa Hitlera Mein Kampf, “Cīonas gudro protokoliem” un “Malleus Maleficarum” (patlaban stipri vien aizmirsta grāmata, kuras dēļ savulaik iesākās raganu vajāšana viduslaiku Eiropā), vēsta jaunais žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Interesanti, kā gan slavenais pediatrs un pretkara aktīvists nokļuvis tik asinskārā kompānijā? Un – paskatiet, vai tikai arī jūsu grāmatplauktā vēl joprojām nav redzama šīs grāmatas tulkojuma latviešu valodā muguriņa?

Izrādās, Spoks apgalvojis, ka bērnu nedrīkst guldināt uz muguras, jo pretējā gadījumā mazulis riskē aizrīties pats ar saviem vēmekļiem un nomirt. Savukārt praksē esot izrādījies gluži otrādi, proti – tie bērni, kurus guldināja uz vēdera, ievērojami biežāk kļuva par pēkšņas zīdaiņu nāves upuriem.

Ir uzskats, ka, pateicoties daudzos miljonos skaitāmajai grāmatas tirāžai un guru statusam, Spoks varot būt atbildīgs kopumā par vismaz 50 000 jaundzimušo nāvi visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atceros,ka padomju laikos ļoti daudzām māmiņām šī grāmata bija labākais padomdevējs.

  2. Pag, man dakteri māca, ka zīdainis jāgulda uz sāna.

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+