×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Kāpēc šoferis neko neteica? Versiju sniedz pasažieru pārvadātājs Liepājā (45)

Foto - valsts policija, kā arī no skaties.lv.Foto - valsts policija, kā arī no skaties.lv.

Pasažieru pārvadājumu organizēšanu Liepājas sabiedriskajā transportā varētu pārvērtēt pēc Ivana Berladina pazušanas un bojāejas apstākļu izmeklēšanas, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Gints Lūsis.

Viņš stāstīja, ka iekāpšanai pilsētas autobusos paredzētas priekšējās durvis, bet izkāpšanai – vidējās un aizmugurējās -, taču pasažieri iekāpšanai izmanto visas durvis, līdz ar to arī autobusa šoferim bija iespējams nepamanīt autobusā iekāpušo Ivanu Berladinu.

“Vairākkārt esam uzsvēruši pasažieriem, ka iekāpšanai jānotiek pa priekšējām durvīm,” pauda Lūsis, vienlaikus atzīstot, ka viennozīmīgas nepieciešamības autobusā kāpt pa priekšējām durvīm nav, jo biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā, ir arī abonementi. Pretēji ir, piemēram, Jelgavā, kur visi pasažieri kāpj pilsētas autobusos pa priekšējām durvīm, jo pie šofera jāiegādājas biļete.

Lūsis uzskata, ka pašlaik ir pāragri izdarīt secinājumus par iespējamo “Liepājas autobusu parka” šofera atbildību, autobusā bez pavadošajām personām uzņemot piecgadīgo zēnu, un vispārējo pasažieru pārvadījumu organizēšanu Liepājā.

“Jāļauj tiesībsargājošajām iestādēm pabeigt izmeklēšanu. Vēlāk, arī sadarbībā ar policiju, varētu domāt par kādu preventīvu rīcību,” klāstīja pašvaldības aģentūras pārstāvis.

Pašvaldības aģentūra un arī pārvadātājs bija iesaistījies Berladina meklēšanā, gan izvietojot informāciju autobusos, gan policijai sniedzot dažādus videoierakstus.

Ar AS “Liepājas autobusu parks” aģentūrai LETA līdz šim sazināties neizdevās.

Liepājas pusē desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Vakar vakarā pazudušais zēns tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Tāpat ziņots, ka pirmsskolas vecuma bērns sabiedriskajā transportlīdzeklī nedrīkst braukt patstāvīgi, aģentūrai LETA pauda Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāve Zane Plone.
Reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos pienākums uzmanīt pārvadāto bērnu vecumu ir šoferim un pārvadātājam var tikt piemērots līgumsods par noteiktās kārtības neievērošanu, ja tiek pārvadāts pirmsskolas vecuma bērns bez pavadoņa. Savukārt pilsētas nozīmes maršrutos šādas kontroles prasības ir pasūtītāja – pašvaldības – kompetencē.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Emm..a kapec visi tik parliecinati ka puisitis vispar kaut kur brauca?!tacu maz cilveku braucot uz turieni ka uz pirkstiem var saskaitit.vismaz tak viens butu noteikt pamanijis!un uzreiz iet mežaa??ļausim lai izmeklee un tad kadu vainosim utml!jo man liekas ka kautkas nau tiirs tajaa!

 2. Šoferis bija tas, kurs izveda zēnu no pilsētas… Likums visiem viens Latvijà lidz 7 gadiem berns nevar but nepieskatits. Nepieļaujama situacija sabiedriskajā transportā.

 3. Tikko es kādam bērnam ko uzprasu, tā mani tūlīt lamā par pedofilu! Kāpēc man tas vajadzīgs???

 4. Kāpēc, lai es ko prasītu bērnam? Lai mani tūlīt nolamātu par pedofilu un vilktu uz policiju????

 5. Izbrīna tas, kas visas 10 dienas ,tie cilvēki,kuri redzēja puiku gan autobusā ,gan ciemā, jau nākošājā dienā par to bija aizmirsuši, kad tika izsludināta meklēšana! Kāpēc visi klusēja? Kaut meklēšanas vieziens būtu bijis zināms! Vainot notikušajā var tikai māti !

 6. Par ko cepaties?

 7. Atrada vainīgo-šoferi? Nevis māti, kura nevīžo pieskatīt savu bēŗnu.

  • Lūša kungs - jautājums Jums Atbildēt

   Nu ziniet, cienītais kungs, tā Jūsu runa izklausās stipri pēc atmazgāšanās! Kā tas ir ‘nepamanīja”???Tad jau Jūsu vadītās iestādes autobusos, piedodiet, velns vien zina ko var ienest vai kas ienākt! Labi, nepamanīja. Bet vai arī pieturā nepamanīja, ka ĀRĀ KĀPJ , VIENS PATS, MAZS BĒRNS?! Un vai Jūsu šoferis, kaut esot atvaļinājumā, nedzirdēja pa TV un radio, ka visa Latvija piekliegta, ka puisītis pazudis un tad šim cilvēkam neienāca prātā, ka vedis mazu, neviena nepavadošu bērnu? Var jau saprast šo šoferi – darbs, kurš jādara bez jebkāda prieka, gara diena, sapīcis, tur kaut kāds mazs knēvelis brauc, nu un? Nedomāja, protams, ļaunāko. Taču tikai šofera viens jautājums mazajam puikam – kur tu brauc un vai tevi te kāds gaida – varēja novērst milzīgo nelaimi! Nesmuki un aizdomīgi arī tas, ka LETA nevar sazināties ar Autobusu parku. Skumji…

 8. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 9. Kāpēc videoieraksti tika tik vēlu skatīti? Priekš kam tad tie ir, ja ne priekš izsekošanas?

 10. Šofera un pārējo pasažieru bezatbildības rezultāts ,nost no darba par vienaldzību .

 11. Tas butu stulbi ja atbildiba tgd berna pazusana butu jauzvel soferim. Jasak ar mati un gimeni ja tur viss but bijis labi berns nemaz nebutu izgajis no majas

 12. nav ne mazāko šaubu par to, ka demogrāfiskajā NA parādnieku-dzintaru midzenī ir svētki – atkal viens no nesugas ir – it ka ne savām rokām – IT KA – bet nokopts .

 13. Vecaaki, protams, bet liidzcilveeku vienaldziiba vai taa nav nosodaama???

 14. Vajag likumu izdot steidzami,lai vecaki veda bernus uz skolau lidz 12.g un tad baidities vecaki,jo bus likums!

  • Un kas strādās??? UK mātes sēž mājās un nodarbojas ar bērnu vadāšanu, bet par to saņem vairāk, nekā mūsu augsta līmeņa vadītāji

   • Tu tiesaam esi stulba latviesu mauka. …
    Tu domaa ka UK maates seez maajaas liidz 12 gadus sasniedz beerns? Kur tu kuce dziivo. .
    Ko tu domaa ka visi seez uz pabalstiem kaa taa bojaa gaajusaa maatiite. Idiotene.
    UK darbaa jaatgriezas kad beerns sasniedzis gadu, un taa ir vecaaku probleema. ..
    un ja meerkakojaas kaa juus maukas Latvijaa tad beerni nost.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Labi gan, ka esi prom no Latvijas!

    • Kāpēc šis UK uzskricelētās jēlības joprojām atrodas šeit

     • Nevajag izdomaat ka UK maates seez ar beernu liidz 12 gadu vecuma, nevajag savu izlaidiibu, parazitu dziives veidu norakstiit uz to ka nav naudas. Naudas 2 litenei jums Latvijaa vienmeer pietiek. Kas te raksta ka UK var seedeet un neko nedariit ir vai nu slimi vai galiigi degenereejusies dzeeraaji.

    • Nevajag zvezdēt tik traki! UK vispār nav obligātas darbā iešanas, kur nu vēl mazu bērnu mātēm!
     Pabalsta veids varbūt mainās pēc gada vecuma, tas gan.

   • Kas seez maajaa?UK maates straadaa un meklee aukles.Bet fakts.kaa taads.ka beerns ir jaaizved liidz skolai un jaasagaida.

 15. Ļoti žēl tā mazā cilvēciņa.Noliecu galvu visu to cilvēku priekšā,kas lietū un vējā gāja un brauca no visas Latvijas meklēt mazo puisēnu.Nesaprotu tikai vienu.Ja par zēna pazušanu visur tika runāts un ziņots,vai tiešām neviens no autobusa pasažieriem nevarēja atcerēties, ka puisēns braucis autobusā viens.Arī autobusa šoferis izcēlās ar savu vienaldzību un sliktu darba pienākumu pildīšanu.Kā var neredzēt, ka lauku autobusu pieturā paliek viens mazs zēns.Vai viņu tagad sirdsapziņa nemoka?Daudzi izsaka līdzjūtību ģimenei.Es viņu varu tikai nosodīt,lai cik tas nežēlīgi būtu.Mātei ir jāsaņem sods un arī jāizvērtē šofera rīc’ba.Ir ļoti, ļoti skumji.Lai mazajai dvēselītei spīd mūžīga gaisma,staigājot saules un zvaigžņu ceļus.

 16. Nu kā nu nau vainīgs autobusa vadītājs,protams tā saucamā māte arī ir vēl kā pie vainas,bet redzot izkāpjam tādā nomaļā pieturā vienu,mazu bērniņu,viņam ko nau mutes,lai apvaicātos,vai slikti ar redzi,domāju atlaist no darba,un lai iet strādā tādu darbu,kur ne par ko nau jāuzņemas atbildība,galu galā nau jau Rīga,kur varētu arī nepamanīt,bet cilvēcīgais faktors,kur tas paliek.Mazulītim ,lai eņģelīši ar tevīm.

 17. Nu nevajag piesieties tak soferim…..pasi liepajnieki zin kaa notiek autobusos…

 18. Bezjedzigas sis barentiesas un soc.dienesti,nu ir pamodusies.Vai nebutu pedejais laiks nemt piemeru no Norvegijas,bet atkal radisies aizstavji un sauks:”Cik nezeligi un briesmigi,atnem matei bernu!”

  • A tu paskaitīji CIK bērnu tās nejēdzīgās iestādes ir izglābušas, izņēmušas no ģimenēm, atradušas jaunas aģimenes? Esi?

  • A tu paskaitīji CIK bērnu tās nejēdzīgās iestādes ir izglābušas, izņēmušas no ģimenēm, atradušas jaunas aģimenes? Esi?

 19. Uz Dubeņiem jau nenotiek masveida
  Ieceļošana pasažierus uz rokas pirkstiem var saskaitīt

 20. Bļāviens jau ir ne tik daudz par to, ka šoferis nepamanīja zēna iekāpšanu un braukšanu, cik par to, ka izsēdināja ārā vienu pašu un tik maziņu. Nu un, protams, par to, ka klusēja kā partizāns tik ilgi par to, ka ir vedis un izsēdinājis.
  Kaut gan, kā lai viens nabaga krievs zin, ka tādu puiku meklē, pa Krievijas televīziju jau par to neko neziņoja!

 21. Kā neviens cilvēks neredzēja, ka klīst apkārt mazs zēns viens? Nu kārtējā vienaldzība! Vai tad Liepājā pašvaldības policija nepatrulē. atkal kārtējā vienaldzība. Kur skatījās bāriņtiesa, ja reiz tāda ģimene. Visiem viss pie kājas. kamēr nav līķis, nekas nenotiek.Civēka dzīvība nav nekādā vērtē.

 22. kādas atmazkas ? priekšējās,vidējās durvis …… galapieturā Dubeņos labi ja cilv.10 izkāpj un kā var neredzēt vienu,apjukušu 5 gadīgu puišeli kurš jau pēc likuma sab.transportā nedrīkst braukt viens …. tas šoferis appīpājies bij vai ar galvu kait kas jo šķiet jau 3 dienā pēc Ivana pazuššanas viss internets vai uzsprāga un nezināt,nedzirdēt neko var tikai kas smagu hašišu lieto bet nu ko te vairs ….. Ivana vairs nav un aizlūgsim par viņu

 23. Ģimenē vainīga……. viniem tagad jadzīvo ar šo vainīgumu….. Bet autobusā bija droši vien daudz pieagušu cilvēku…… Neviens neatcērejas šo mazo un nepaziņoja policijai, bet jau visā Latvija, ne tikai Liepaja desmit dienas skatījas uz šo skaistu Ivana foto………

 24. tagad visi būs vainīgi, šoferis, kaimņi, sabiedrība, nevis vide ģimenē, no kuras puika iespējams, ka arī muka..
  pazīstu to apkārtni un man šķiet visai dīvaini, ka puika tur viens izkāpa no autobusa un iegāja mežā…..tā vien rādās poliči kaut ko smagi noklusē

 25. Vai autobusa šoferim vajadzētu visiem bērniem jautāt: Uzrādi savus vecākus! Un pasažieri, tie kas bija autobusā, vai neviens neievēroja bērnu bez vecākiem un arī tad kad sākās meklēšana neatcerējās, ka ar tādu puiku braukuši reizē? Un to, ka bērns viens pats aizgāja ne ciemata virzienā arī neviens neredzēja?
  Par māti vispār nerunāsim, kā var nezināt kur nakšņo viņas bērns? Domāja, ka pie vecāsmātes, nu tad māmiņ, piezvani, pajautā kā bērnam iet.

 26. Vainīgs ir tikai autobusa šoferis!

  • Anna…..es uzskatu ka pie vainas ir tikai un vienīgi -māte,te nav ko šoferi vainot….

   • Precīzāk būtu jāraksta šādi: vainīga māte, bet tēvs bērna audzināšanas pienākumus vispār nekādā veidā nepilda. Māte bērnu kaut kā audzināja ar Dievu uz pusēm, kā saprata, un tātad faktiski puikam bija 1/4 no nepieciešamās uzmanības un audzināšanas. 25% no 100% ir ļoti maz.

    • Tāda arī ir objektīvā realitāte. Ļoti skumji …….. bet ir ļoti daudz šādu ģimeņu, šādu mammu. Un ir tik viegli tagad viņai mest ar akmeni un sajusties tik labiem, pozitīviem, super puper …..
     Man gribās viņu pieglaust un sažēlot. Kā viņai tagad tālāk dzīvot, kā pārējos bērnus izaudzināt ???

   • kas tā par māti! Dzeguze, viņai tas puika traucēja, jo jādzer ar saviem pudeles brāļiem. Viens bērns mazāk nu liela bēda, dzemdēs nākamo. Jo vajag pabalstu no kā dzert, ne jau viņai vajag bērnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+