Uncategorized

Kāpēc šogad nemaksā par govi? 7

Foto – Shutterstock

“LA” lasītāja Irma Ivanova no Ilūkstes ir noraizējusies, kāpēc joprojām nav saņēmusi ciltsdarba maksājumu par 2016. gadā pārraudzībā esošajām govīm. Šā atbalsta apmērs ir 150 eiro par vienu govi, un parasti tas tiek pārskaitīts martā. Saimniece zvanījusi uz Lauku atbalsta dienestu (LAD), kur atbildēts, ka aprēķins veikts jau 2. martā, taču šogad maksājums izpaliks, jo “neesot naudas izmaksai”.

Lai rastu precīzāku atbildi uz jautājumu, kādas izmaiņas skārušas minēto atbalsta veidu, “LA” vērsās pie LAD ekspertiem. Noskaidrojām, ka šā gada martā tika pieņemts lēmums, ka šogad ciltsdarba maksājums par pārraudzībā esošām govīm patiešām netiks maksāts. Taču, lai kompensētu lauksaimniekiem šo maksājumu, tiks maksāts ārkārtas atbalsts par piegādātajām piena tonnām. Šis atbalsts tiks izmaksāts maijā, šobrīd notiek darbs pie attiecīgo Ministru kabineta noteikumu izstrādes.

“Provizoriski par vienu tonnu piena tie zemnieki, kuri ir kooperatīva biedri, varēs saņemt 17 eiro, bet tie, kuri nav kooperatīva biedri – 16 eiro. Aprēķinam plānots ņemt vērā pārstrādei nodoto pienu laikā no 2016. gada 1. marta līdz 31. augustam,” skaidro LAD pārstāve Kristīne Ilgaža. Lauksaimniekiem minētās izmaiņas tiek skaidrotas, bet plašāka informācija būs pieejama LAD mājaslapā.

LA.lv