Mobilā versija
+2.3°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Kāpēc šogad nemaksā par govi? (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“LA” lasītāja Irma Ivanova no Ilūkstes ir noraizējusies, kāpēc joprojām nav saņēmusi ciltsdarba maksājumu par 2016. gadā pārraudzībā esošajām govīm. Šā atbalsta apmērs ir 150 eiro par vienu govi, un parasti tas tiek pārskaitīts martā. Saimniece zvanījusi uz Lauku atbalsta dienestu (LAD), kur atbildēts, ka aprēķins veikts jau 2. martā, taču šogad maksājums izpaliks, jo “neesot naudas izmaksai”.

Lai rastu precīzāku atbildi uz jautājumu, kādas izmaiņas skārušas minēto atbalsta veidu, “LA” vērsās pie LAD ekspertiem. Noskaidrojām, ka šā gada martā tika pieņemts lēmums, ka šogad ciltsdarba maksājums par pārraudzībā esošām govīm patiešām netiks maksāts. Taču, lai kompensētu lauksaimniekiem šo maksājumu, tiks maksāts ārkārtas atbalsts par piegādātajām piena tonnām. Šis atbalsts tiks izmaksāts maijā, šobrīd notiek darbs pie attiecīgo Ministru kabineta noteikumu izstrādes.

“Provizoriski par vienu tonnu piena tie zemnieki, kuri ir kooperatīva biedri, varēs saņemt 17 eiro, bet tie, kuri nav kooperatīva biedri – 16 eiro. Aprēķinam plānots ņemt vērā pārstrādei nodoto pienu laikā no 2016. gada 1. marta līdz 31. augustam,” skaidro LAD pārstāve Kristīne Ilgaža. Lauksaimniekiem minētās izmaiņas tiek skaidrotas, bet plašāka informācija būs pieejama LAD mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. LA,kur palika mans komentārs?

 2. Man par 11 govīm bij jāsaņem 1650€,tagad saņemšu tikai 542€ Normāls ap…isiens. Jūtos “patīkami” piesmiets.Skaista valsts,kurā krēslos bezdētāji,var izņirgāties par zemnieku parasto,kā tik ienāk prātā.

 3. Kaut kā atgādina šo – “naudas mums nav, bet jūs turaties”.
  Kā minimums te prasās vismaz kāda ierēdnīša “saīsināšana”, jo cilvēki ar šo naudu rēķinājās, smagi strādājot un pat ņemot kredītus no bankām (lasi:augļotājiem un parazītiem par neadekvātiem %), lai attīstītu ganāmpulku. Un tagad tā vienkārši tiek uzmesti un nevienam par to ne silts ne auksts?
  Un ja zemniekam nav naudas ko samaksāt bankai, vai nodokļus, tad tas gan nevienu neinteresē – tūlīt tiek uzsūtītas tiesu izpilītāju maitu lijas. Un nevar zemnieks pateikt, tik daudz maksāt es nevaru, es maksāšu nedaudz mazāk, vai norēķināšos ar pienu par cenu, kāda bija līguma slēgšanas brīdī.

 4. Par kādu naudu,tad kungiem tiek palielinātas algas.Tam pašam Cimermanim alga palielinājusies par5 tūkstošiem.Cik tādu nav.Ja reiz zemniekam nav par ko samaksāt,kāda var būt algas pacelšana.

 5. Re ku vienkārši – valstij nav naudas – pieņemam lēmumu nemaksāt (kau arī nauda tika paredzēta). Nu tad zemnieks arī – nav naudas nodokļiem -pieņemam lēmumu nemaksājam. Es jau parēķināju ka zaudēšu divas trešdaļas no paredzētās summas. Jauka valsts.

 6. Lauksaimniekiem līdz šim nebija nekādas informācijas un tas kas notiek šobrīd ir pilnīga valsts bezatbildība.LAD mājaslapā skaidri un gaiši rakstīts deviņi miljoni un izmaksa martā.

 7. Jautajums ir tikai viens KUR TIKA IZSAIMNIEKOTA NAUDA UN VAI PAR TO KĀDS NESĪS ATBILDĪBU!!!!!!!!!

Autoostu nojauks. Uztraucas, ka vilciens "nozags" pasažierus (19)"Rail Baltica" uz laiku pārbīdīs autoostu uz Torņakalnu, arī Pētersalā taps multimodāls transporta mezgls
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+