×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Arvīds Ulme: Kāpēc tik maz gaišu galvu? (27)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Arvīds Ulme, Latvijas Vides aizsardzības kluba prezidents

Lai cilvēce un tās kultūra varētu pastāvēt arī nākamībā, ir jāsāk dziedināt augsni.

Satrauc tas, ka iznīkst bites. Tā ir vēl viena liecība, ka vides situācija kļūst dzīvajai dabai arvien naidīgāka. Indes kļūst arvien neredzamākas un rafinētākas – no sadzīves un lauksaimniecības ķimizācijas līdz visdažādāko starojumu intensitātes un to daudzkārtīgo pārklājumu palielināšanai. Ātri un noteikti mēs visi tiekam ieslodzīti šajā mobilajā zonā.

Ir noskaidrots, ka augsnes veselīgums vistiešākā veidā ietekmē cilvēka veselību. Jau franču zinātnieks profesors Voisinskis norādīja, ka “augsnes degradācijas un pakāpeniskās saindēšanas dēļ ietekme uz cilvēka garīgo veselību kļuvusi dramatiska! Depresijas, vispārēja gribas vājuma, agresivitātes, hroniska bezspēka, nepārtraukta noguruma, neirozes un histērijas iemesls ir tieši šis dzīvības spēku trūkums augsnē un tātad arī mūsu ikdienas uzturā.

Rūdolfam Šteineram reiz jautāja, kāpēc cilvēks par spīti savām zināšanām un sapratnei nespēj īstenot savus labos nodomus. Uz to viņš deva tam laikam pārsteidzošu atbildi: “Tā ir uztura problēma! Tas, ko cilvēks šodien ēd, nedod viņam pietiekamu spēku, lai viņa garīgie impulsi realizētos dzīvē. Trūkst enerģijas, lai pārmestu tiltu no apņemšanās uz gribu un konkrētu darbību.”

Pēdējos gadu desmitos augsnes degradācija jau ir sasniegusi tādus apmērus, ka par augsni vairs nevar runāt kā par kādu dzīvību uzturošu sistēmu. Un tieši to pašu var teikt arī par šādā augsnē augošiem augiem. Ikviena šūna izstaro dažādas intensitātes gaismu, ar kuras palīdzību ir iespējams noteikt to kvalitāti. Tur, kur šī dzīvības enerģija jeb dzīvības spēks ir lielāks, parādās lielākas intensitātes gaisma. Šī gaišā dzīvības enerģija tiek ienesta nervu un smadzeņu substancēs un kalpo apziņas procesiem. Ne velti par apdāvinātu un jauku cilvēku saka, ka tam ir gaiša galva vai ka tas gan ir gaišs cilvēks.

Diemžēl, kā liecina jaunākie pētījumi, augos šīs gaismas, t. i., dzīvības enerģijas ar katru gadu arvien samazinās un attiecīgi samazinās arī mūsu uztura kvalitāte, tā kļūst arvien bezdzīvīgāka. Ir pierādīts, ka tos augus, kas auga vēl pirms gadiem 50, vairs nevar salīdzināt ar tiem augiem, kas tiek pārdoti tagad. Dzīvības spēku samazinājums ir vienkārši dramatisks. Un tā piepildās paredzējums, ka cilvēki sēdēs pie pilniem ēdienu traukiem un būs badā. Tā, piemēram, silīcija daudzums augsnē samazinājies vairāk kā par 50%. Attiecīgi augos samazinās silīcijskābe un līdz ar to gaisma, jo tā tiek uzņemta tieši ar silīcijskābi. Savukārt gaismas trūkuma dēļ augi vairs nespēj veidot pilnvērtīgu olbaltuma sub­stanci, un tādēļ tajos tiek ražots arvien mazāk minerālvielu, mikroelementu, enzīmu un dzīvu vitamīnu. Tā, sekojot ģeniālajam enerģijas un gaismas zinātniekam Albertam Einšteinam, mēs esam nonākuši pie vairākiem secinājumiem.

Pirmkārt, veselīgu gara un apziņas stāvokli mēs varam sevī uzturēt tikai tad, ja uzturā lietosim dzīvību uzturošu pārtiku. Otrkārt, skaidrs, ka šāda pārtika var augt tikai veselīgā, ar gaišo dzīvības spēku apdvestā augsnē. Lai cilvēce un tās kultūra varētu pastāvēt arī nākamībā, ir jāsāk ar augsnes dziedināšanu, jo cilvēks dzīvo no tā, ko ražo zeme.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. VDK aģenta pamācība aunu tautai!

 2. Laimīgai būt… pie savām saknēm

  (love)

  Caur smiekliem un asarām
  atdzimst dvēsele
  un dzīves skarbums,
  kā dūmi vējā gaist…
  .
  Uzsmaidot pat
  pretī nācējam
  ar acu mirdzumu,
  sejā uzplauks zieds – –

  Kā plaukstoši
  saules stari,
  smaids atdzīvināt
  no drēgnuma spēs.
  .
  Dvēseles noskaņā
  sirds, mīļumā aizdegsies
  un gluži nemanot
  drēgnums izgaisīs.
  (heart) /ilga Bernica

 3. es par to > 1/2 gad-100-tu domāju. bet kad bites vsjo, cilvēce ilgi vairs neķeips.

 4. Pārtika pret iedzimto grēku?

 5. Ja mēs šeit tik daudz nekašķetos,bet raktu vai stādītu vai ražu-ābolu novāktu,tad Latvija būtu gaiša un bagāta.man jau zaļo uz palodzes dažādi augi.Varu padalīties un pakonsultēt.

  • domā ka mēs tādi maz esam , kas labprāt paši audzētu un ar to arī pa lielam iztiktu ,,, tik problēma ir kā lai aptur lielo rūpniecisko mašinēriju kas ražo bezjēdzīgi daudz un ne tās kvalitātes . un pēc tam pusi izmet atkritumos un mē par to maksājam

 6. Tika iznīcinātas mazās zemnieku saimniecības, par ko atbildīgs ir ZZS vadītājs Brigman, šļupsteklis, kurš nekad nav pratis izrunāt burtu “R”.
  Galvenā produkcija šādā saimniecībā ir ne tikai veselīga pārtika bez ķīmijas, bet gan bērni, kurus neviena lielsaimniecība nav spējīga izaudzināt.
  Tauta tiek iznīcināta līdz ar mazajām zemnieku saimniecībām. Par to tu sarkanais gariņ, laikam neesi domājis…

 7. Tika iznīcinātas mazās zemnieku saimniecības, par ko atbildīgs ir ZZS vadītājs Brigman, šļupsteklis, kurš nekad nav pratis izrunāt burtu “R”.
  Galvenā produkcija šādā saimniecībā ir ne tikai veselīga pārtika bez ķīmijas, bet gan bērni, kurus neviena lielsaimniecība nav spējīga izaudzināt.
  Tauta tiek iznīcināta līdz ar mazajām zemnieku saimniecībām. Par to tu sarkanais gariņ, laikam neesi domājis…

 8. Tāpēc, ka neviens prātīgs un godīgs cilvēks politikā nelīdīs, ne lielajā ne Mazpisānu.

 9. Ļoti interesanta, vajadzīga tēma. Lūdzu vairāk informācijas. Kur par to var lasīt vairāk?

 10. Tajās galvās atrodas noziedznieka gēni, tāpēc jau šķēle, lembergs un citi mēsli izlaupīja Latviju un pašlaik esam starp Baltijas valstīm pakaļā, tiešā un pārnestā nozīmē.

 11. kā maz gaišu galvu ? Atbildēt

  miljonus tak prot izmakšķerēt no
  visurienes labāk kā cirkus fokusņiki !

 12. AU pieeja manuprāt ir novecojusi.Kāda gan var būt zaļā domāšana,ja tehnoloģijas attīstās ekpsponenciāli ,tas ir ar paātrinājumu.Ilgtspējīga attīstība zemeslodes ietvaros nav iespējam.Tā iespējama tikai ārpuszemes kolonijās.

 13. Ulmīt, tāpēc, ka tik daudz ir nodevēju. Atceries savus padomju gaud. Tu biji viens no viņiem.

 14. Amatciems nu tas moderno ķīmisko saplākšņu un līmēto koku mājas. No ārpuses viss ir ok skaisti. Bet mājas sienas ir pilnas ar modernām vielām kas pēc laika var sagādāt veselības kaites. Nebūvējam kā to darīja senos laikos vectēvi tagad vajag fiksi

 15. ——–Kāpēc tik maz gaišu galvu?——–
  _______________
  Tāpēc, ka tik daudz dir…..ā līdēju, kā tu pats, padomju atrauga.

 16. “Tev tā likekās, ka var sasisties. AIZEJ UN PASTAIGĀJIES AR KĀJĀM PA VISU lATVIJU, TAD REDZĒSI.. Piem Amatciems, piem Staļi, piem. Dores…. un tā tūikstošiem. Rīgu vajaga iztriekt ārā, bet bez dzīšanas Dievs viņus sodīs, jo pārplū’dīs!

 17. Pēc komentāra izlasīšanas VIKIPĒDIJĀ izlasīju, ka Latvijas Vides aizsardzības kluba prezidentam pat nav augstākās izglītības. Šis amats būtu jāieņem tikai plašas erudīcijas, vispirms jau bioloģiju un ķīmiju zinošam, cilvēkam. Vislabāk, ja prezidents būtu bioloģijas vai ekoloģijas doktors. Atkal jāsaka: Latvija – brīnumu zeme.

  • vai vēl vienu ar “augstāko izglītību” kurš prot izlasīt vikipēdiju,
   bet neprot atrasties Latvijas Vides aizsardzības kluba priekšgalā ??

 18. Pēc kritiskā komentāra aizsūtīšanas par Latvijas Vides aizsardzības kluba prezidenta A.Ulmes LA publicēto rakstu, VIKIPĒDIJĀ izlasīju, ka viņam nav pat augstākās izglītības! Kā tā var būt?
  Vai tad patiešām un pelnīti cienījamā LA publicē jebkuru, arī no zinātniskā viedokļa tumsonīgu rakstu, bez tā izvērtēšanas no kaut cik kompetentiem cilvēkiem?

 19. Autora sapratne aprakstītajās problēmās ir NEZINĀTNISKA. Tādi jēdzieni, kā “dzīvības enerģija”, “dzīvības spēks”, “gaišo dzīvības spēku apdvestā augsne” u.c., ir tikai spilgta tumsonības izpausme. Tas ir apmēram tas pats, kā pirms gadiem 10 teica tā laika Ministru prezidents, bioloģijas doktors (!?) par Allažu kazām – nosprāgušajām kazām bijuši TĀRPI zarnās….Brīnos, kāpēc Latvijas speciālisti, t.sk., daudzie biologijas zinātņu doktori klusē, kad politiķi un tirgoņi līdz balss apsīkumam cīnās PRET ģenētiski modificēto pārtiku. Nu taču labi zinošs un SAPROTOŠS bioloģiju vidusskolas apjomā var saprast, ka ĢMP kaitīga būt nevar. Mūsu lielāka problēma ir nevis gaišu galvu trūkums valstī, bet tautas nospiedošā vairākuma degradācija vārda visplašākajā nozīmē. Tikai izglītības sistēmas kardināla reforma (ne algu paaugstināšana skolotājiem!) var uz labu izmainīt mūsu dzīvi.

 20. Kāds ir vidējais mūža garums Rietumeiropā, kur “indē”un kāds ir tur, kur neindē, piemēram, Āfrikā? Skaitļus galdā, un tad parunāsim par “indēšanu” vai neindēšanu. Bet visvairāk kaitina tas, ka par šīm lietām spriedelē ļautiņi, kas tikai sēd un bezdē dīvānā un pat kviešus no rudziem neatšķir. Lai paņem rokās kapli un tad parunā par raundaba ļaunumu.

 21. Ķīmija ir visur ja valsts vara pieļauj ka miglojam visas kultūras kas aug. Par ko brīnīties deputātiem ar savs labums no firmām kurām ļauj izplatīt ķīmijas

 22. Tikai viena neliela pretruna-iedzīvotāju skaita neapturams pieaugums pasaulē un mūža ilguma pieaugums salīdzinoši attīstītajās valstīs.Ko nu?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+