×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Kāpēc vairs nepienākas divu valstu pensijas?

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz šim saņēmu pensiju no Krievijas un par dažiem gadiem – arī no Latvijas. Nupat no VSAA nodaļas saņēmu dokumentu, ka man nekādas piemaksas no Latvijas vairs nepienākas, jo neesmu šeit nostrādājis 10 gadus. Kāpēc agrāk es šādu piemaksu varēju saņemt, bet tagad vairs ne? 
Jānis Ondzāns Rēzeknes novadā

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Zita Laviceviča informē, ka likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 42.1 punkts paredz iespēju izslēgt no Latvijas apdrošināšanas stāža periodus, par kuriem piešķirta citas valsts pensija.

Šī norma ir stājusies spēkā no 2012. gada 18. jūlija un to attiecina arī uz Krievijas Federācijas bijušajām militārpersonām, kuras saņēma gan Krievijas Federācijas izdienas pensiju, gan Latvijas Republikas vecuma pensiju. Ja konstatēts, ka abas šīs pensijas ir piešķirtas par vienu un to pašu laika periodu, bija pamats pārskatīt Latvijas vecuma pensiju.

Pašlaik minimālais apdrošināšanas stāžs Latvijas vecuma pensijai ir 10 gadi. Ja, izslēdzot no šī stāža periodus, par kuriem piešķirta Krievijas pensija, tas kļūst mazāks par 10 gadiem, uz mūsu valsts vecuma pensiju personai vairs nav tiesību. Ja pēc šo periodu izslēgšanas apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 10 gadiem, Latvijas vecuma pensiju var turpināt saņemt, bet tās apmērs var būt mazāks nekā iepriekš.

Visos gadījumos, kad pārskata jau piešķirto Latvijas vecuma pensiju, personas par to brīdina, sniedzot skaidrojumu un tiesisko pamatojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+