×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Kāpēc viņi laista samazgas?

vesti_leta

Pagājšotrdien Rīgas krievu avīze “Vesti” pa puslappusi nodrukāja no Maskavas atsūtītu “pētījumu”. Kāpēc Maskavas propagandistiem un viņu Rīgas izdevējiem ievajadzējās kārtējās samazgu izgāšanas uz Latvijas sabiedrību?

 

Piesūtītā propagandas gabala saturs īsi pasakāms tā: Latvija, Lietuva un Igaunija nemaz neesot ne varmācīgi pievienotas, ne okupētas, bet tās gan atgūtas kā Krievijai piederošas provinces.

Jābūt pilnīgi vientiesim vai muļķim, lai nesaprastu, kādus signālus Latvijā dzīvojošajiem krieviem – un arī latviešiem, igauņiem un lietuviešiem – sūta no Maskavas un ar “Vestiem” izplata Latvijā.

Šeit atstāstīto murgojumu autors, pēc “Vestu” izklāstījuma, esot kāda ārzemju (!) institūta direktors, kura produkts atgādāts uz Rīgu. Dabiski, Maskavas propagandas darbinieki uzskata, ka krievu lasītājam šāda ārzemju institūta direktora, turklāt uzvārdā Laflends, izdomājumi šķitīs trīstik ticami un šie Rīgas krievi nepacietībā trīsies, gaidīdami atkalapvienošanos ar impēriju.

 

Nav šaubu, ka kāda daļa krievvalodīgo tā arī cer, turas pie savas nepilsonības vai pāriet Krievijas pilsonībā. Vai sauc pēc pilsonības izdāļāšanas visiem ar piegādi mājās. Šai vajadzībai jau atkal vāc parakstus.

 

Redz, kāpēc Latvijā patlaban vajag izgāzt kārtējo samazgu spaini. Tāpat arī, lai izjauktu iespaidu no prezidenta Bērziņa idejas par samierināšanos, saprašanos, salabšanu utt.

Krievu lasītājam nez vai kāds stāstīs, kā viņš, kā mēdz teikt, izvazāts aiz deguna, apmuļķots. “Latvijas Avīzes” ārlietu lietpratēji, sazinājušies ar ārzemju ekspertiem, noskaidroja, ka samazgu autors jeb “angļu institūta direktors” patiesībā ir Krievijas dibināta un uzturēta propagandas “institūta” algotnis un, dabiski, apkalpo maizes devēju. Koncepcijām, ka Baltijas valstis esot “nelikumīgi” no Krievijas impērijas tai nelabvēlīgos apstākļos izkļuvušas guberņas, kājas aug Krievijā, tās vēsturniekos. To, piemēram, sludina N. Naročņicka – vēsturniece: it kā bij. diplomāte un politiska darbiniece. Kā ziņo, viņas vajadzībām arī speciāli ārzemēs izveidots tas institūts, no kura plūst Latvijai naidīgā propaganda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+