×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Kāpēc Vinstons Čērčils nemaksāja drēbniekiem? (1)

Foto - kurir.rsFoto - kurir.rs

Izpētot Londonā slavenā apģērbu ateljē “Henry Poole & Co” arhīvus atklājies, ka leģendārais britu politiķis sers Vinstons Čērčils vairākkārtīgi neapmaksājis rēķinus par šīs iestādes skroderu paveikto un galu galā palicis uzņēmumam parādā 197 mārciņas, vēsta “The Daily Telegraph”.

“Henry Poole & Co” tika dibināts 19. gadsimtā un ateljē klientu lokā bija daudzas prominences, tajā skaitā Lielbritānijas karaļnama locekļi un premjeri, Eiropā slaveni literāti, mākslinieki un arī Vācijas kanclers Oto fon Bismarks, tāpat ģenerālis Šarls de Golls. Uzņēmuma arhīvs bija noklīdis Otrā pasaules kara gados un jaunatklāts mūsdienās. Tās ir 130 grāmatvedības klades ar rokraksta piezīmēm, kas atspoguļo slavenību ģērbšanās paradumus laikā no 1846. līdz 1940. gadam.

Papildu vērtību dod slavenību paraksti dokumentos. Čērčils bija “Henry Poole & Co” klients kopš karjeras sākumiem, taču 1937. gadā viņa parāds skroderiem bija sasniedzis jau iepriekš minēto summu. Politiķis, kurš tolaik bija parlamenta loceklis no Konservatīvās partijas, ļoti apvainojās, kad šuvēji viņam to mēģināja atprasīt. “Viņš paziņoja, ka apģērbt viņu būtu tikai “morāli” un izdevīgi pašiem, un viņš neesot dzirdējis, ka mums (uzņēmumam) trūktu naudas. Viņš tā arī nekad nesamaksāja un nekad neatgriezās. Viņš nepiedeva”Henry Poole & Co”,” laikrakstam pavēstījis vēsturnieks Džeimss Šervuds, kurš izpētījis drēbnieku arhīvu.

Čērčils uzskatīja, ka ir pietiekoši slavens, lai ateljē viņu apkalpotu bez maksas. Bet viņš nav bijis vienīgais, kurš tā mēdzis rīkoties, jo krietnu parādus uzkrāja arī Velsas princis, nākamais karalis Edvards VII. Tēriņus apmaksāja viņa dzimta jau pēc karaļa nāves. Dižciltīgo nevērības dēļ parādos stiga arī pats ateljē. Tā īpašniekam Henrijam Pulam nomirstot, atklājās, ka parādu nasta ir tika liela, ka uzņēmums bija jāpārdod ūtrupē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+