×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Kāpēc žestu ar paceltu vidējo pirkstu uzskata par nepieklājīgu? (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Precīzas atbildes nav. Augšup pacelts vidējais pirksts kā nepieklājīgs žests minēts jau antīkajā senatnē, piemēram, Aristofāna komēdijā “Mākoņi” un romiešu sabiedrībā, kur to dēvēja digitus impudicus. Filosofs Diogēns teicis, ka gudrais no dumjā atšķiras ar vienu pirkstu: gudrais uz visu norāda ar rādāmo, dumjais – ar vidējo pirkstu. Franču hronists Žans Fruasārs raksta, ka angļi Simtgadu kara laikā frančiem rādījuši gaisā izslietu vidējo pirkstu.

Futbolā tas pazīstams kā “Efenberga žests”: vācu futbolists Štefans Efenbergs 1994. gada pasaules čempionāta finālturnīra laikā, atbildot uz publikas izsauktajiem apvainojumiem un svilpšanu, parādīja līdzjutējiem šo žestu. Viņu nekavējoties izslēdza no valstsvienības, un viņš tajā praktiski vairs nespēlēja. Interesanti piebilst, ka futbolista dzimtajā Vācijā pēc likuma par tāda žesta parādīšanu var oficiāli uzlikt sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un figa vai piga Korejaa noziimee sievieshu dzimumorgans!!! Taa kaa pirms saac plaatiities, padomaa par visu ….un nopietni!!!

  2. Viens no skaidrojumiem: Ar vidējo pirkstu tika uzvilkta loka šāvēja stiegra.Francūži sagūstītajiem loka šāvējiem šo pirkstu nocirta.No šejienes nicinošais angļu loku šāvēju žests,lai parādītu frančiem,ka viņiem šis vidējais pirksts ir un viņi šaus.

    • Saka jau, ka šī versija attiecas uz divu pirkstu žestu (līdzīgs victory žestam, tikai plaukstu pavērš otrādi). Vismaz cik dzirdēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+