Latvijā
Rīga

Kāpnes uz vilcienu Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā0

Foto – Shutterstock

Kad plānots rekonstruēt Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas akmens kāpnes, kas ir ļoti neērtas, un ierīkot eskalatoru, lai cilvēkiem būtu vieglāk pārvietoties?
JĀNIS RĪGĀ

VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvis Māris Ozols informē, ka tuvākajā laikā Rīgas centrā­lajā dzelzceļa stacijā nav plānoti būtiski remontdarbi, taču Latvijā tagad tiek kompleksi risināti citi aktuāli jautājumi, piemēram, staciju un peronu modernizācija. Līdz 2015. gadam 18 stacijās, piemēram, plānots ierīkot jaunus, paaugstinātus peronus (55 cm virs sliežu galviņas), lai vilcienos varētu ērtāk iekāpt un no tiem izkāpt.

Pasažieri, protams, vēlētos uz katra perona nokļūt ar eskalatoru, bet finansiāli un tehniski tas patlaban neesot iespējams. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem A tunelī ir pieejams speciāls mobilais pacēlājs. Par tā izmantošanu gan vēlams ziņot 48 stundas iepriekš, lai viss būtu īstajā vietā un laikā nogādāts un pasažieris ratiņkrēslā ar savu pavadoni nonāktu tur, kur plānojis. Pacēlāja nepieciešamību var pieteikt pa tālruni 8001181.

LA.lv