Kā cīnīties ar kāpostu laputīm 0

“Kā cīnīties ar laputīm, kas šovasar savairojušās uz kāpostiem?” LIESMA DOBELES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Karstās, sausās dienas veicināja kāpostu laputu (Brevicoryne brassicae) straujāku attīstību. Kaitēkļi izsūc augu sulu no lapām un stublājiem. Stipri invadēti dārzeņi atpaliek augšanā, bojātās daļas sažūst un tiek piesārņotas ar laputu paliekām.

Gadā mēdz būt līdz 16 paaudzēm. Pavasarī dažas paaudzes vairojas uz savvaļas krustziežiem, pēc tam mātītes pārlido uz kultūraugiem, kur attīstās vairākas paaudzes, veidojot kolonijas. Vasaras beigās spārnotās mātītes pārvietojas uz savvaļas krustziežiem, kāpostu kaceniem, kur dēj oliņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nelielās platībās laputis no augiem var regulāri noskalot ar ūdens strūklu. No reģistrētiem preparātiem kaitēkļu ierobežošanai lietojami kontakta un zarnu darbības insekticīdi, piemēram, Nīmazals (deva 2–3 l/ha). Vajadzības gadījumā smidzinājumu ar šo preparātu atkārto pēc 5–7 dienām. Nogaidīšanas laiks – trīs dienas.

Kāpostu laputij krustziežu dzimtas nezāles ir starpsaimnieki, uz kuriem tās vairojas. Šo starpsaimnieku iznīcināšana dārza tuvumā ir viens no profilaktiskajiem pasākumiem, lai ierobežotu laputis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.