Kapteinis glābj čempionus – Kurzemes derbijā neizšķirts! 0

Latvijas futbola čempionāta otrās kārtas centrālajā mačā čempionvienība FK “Liepāja” svētdien aizraujošā cīņā izbraukumā slēdza mierizlīgumu ar FK “Ventspils” (2:2). Pa diviem vārtiem Oskara Kļavas un Eduarda Tīdenberga rēķinā.
Abas komandas sezonas pirmajā mačā nespēja uzvarēt – liepājnieki zaudēja Jūrmalas “Spartakam”, bet ventspilnieki cīnījās neizšķirti ar FC “Riga”. Čempionu galvenais treneris Viktors Dobrecovs, kurš saņēmis pilsētas atzinību kā gada liepājnieks, sākumsastāvā veica četras izmaiņas, bet tam par iemeslu arī veselība, ne tikai sportiskie apsvērumi.
Spēle iesākās līdzīgā cīņā, abām komandām ik pa laikam saasinot notikumus soda laukumā. Puslaika vidū ventspilnieki aizskrēja pretuzbrukumā un ar otro vilni vārtus guva Eduards Tīdenbergs. Otrā puslaika sākumā mājinieki palika mazākumā, jo otro brīdinājumu neapdomīgi nopelnīja Alans Sineļņikovs. Liepājnieki nepaspēja īsti pārgrupēties, kad nogulēja vēl vienu oponentu pretuzbrukumu, kurā 19 gadus vecais Tīdenbergs guva otros vārtus. Skaitliskajā mazākumā gan iegūto pārsvaru nosargāt neizdevās – viesiem pēc standartsituācijām no soda laukuma vidus divas reizes precīzs bija kapteinis Oskars Kļava. 32 gadus vecais aizsargs savas karjeras laikā nekad nav izcēlies ar īpašu ožu pretinieku soda laukumā, tomēr šoreiz iespējas izmantoja tikpat izcili kā Krištianu Ronaldu!