Kapteinis Karsums
 0

Pēc KHL sezonas divām trešdaļām jeb 34 spēlēm Rīgas “Dinamo” hokejistu galvenais treneris Artis Ābols komandas kapteiņa pilnvaras atņēma aizsargam Guntim Galviņam un piešķīra viņa uzticamajam draugam uzbrucējam Mārtiņam Karsumam.

Trūkst harismas

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

“Dinamo” pirmajā spēlē ar Karsumu kapteiņa godā “Arēnā Rīga” papildlaikā ar 2:3 zaudēja Astanas “Baris”, uzvaru atdodot pamatlaika pēdējā minūtē, kad par ļoti apšaubāmu pārkāpumu malā apsēdās Kristaps Sotnieks. Pieliktajā piecminūtē mājinieki apstājās.

Galviņa vārds pirms mača dega sociālajos tīklos sakarā ar “Dinamo” bijušā uzbrucēja Roba Šrempa atklāsmēm: “Galviņam jākļūst par KHL gada žurku. Viņam patīk siers un aprunāt komandas biedrus, panākt, lai viņus atlaiž. Pienācis laiks atņemt tev kapteiņa uzšuvi, tu esi spēles apkaunojums.”

Var jau būt, ka Šremps nav šo samazgu autors (zinātāji gan saka – viss ir patiesi), taču tam nenoliedzami ir saistība ar komandu, jo internetā nonāca, pirms publika uzzināja par kapteiņu maiņu. Pats Guntis pēc mača pret “Baris” no žurnālistiem atgaiņājās: “Man tas līdz kaklam.” Arī daudznozīmīgi.

“Kapteini nolēmām mainīt, lai Guntim vienam nav jānes smagā nasta. Komandā vairs nav tik harismātiskas personības, kāds bija Sandis Ozoliņš. Iespējams, būs vēl kapteiņa maiņa, lai līderu loks būtu lielāks. Ir kapteiņi runātāji, ir arī tādi, kas citiem paraugs ar savu darbu, un tieši to gaidām no Mārtiņa,” sacīja Artis Ābols. Par kapteiņa palīgiem iecelti Aleksandrs Ņiživijs un Arvīds Reķis. Līdz šim bija Karsums un Raitis Ivanāns.

Šaubas par sevi

“Mani par kapteini iecēla treneris, nebija komandas balsojuma. Patiesībā esmu pārsteigts. Ar Gunti šo situāciju neesam izrunājuši. Domāju, ka amatā neesmu uz ilgu laiku,” man teica Mārtiņš Karsums, uzsverot, ka Galviņš bijis labs kapteinis un nomaiņa nenozīmē izbrāķēšanu. Mārtiņš ar 24 punktiem (10+14) ir komandas rezultatīvākais spēlētājs.

“Dinamo” pirmo sezonu KHL sāka ar Alekseju Širokovu kapteiņa amatā, taču vēlāk viņš no šiem pienākumiem atteicās, un tos uzticēja Rodrigo Laviņam. Pēc tam – trīs gadi ar Sandi Ozoliņu.

Karsums šaubās, vai ir piemērots amatam: “Varbūt vajadzētu kādu ar lielāku pieredzi. Kapteinis biju Baldera Hokeja skolas laikā, bet, šķiet, ne jauniešu, ne junioru izlasēs. Neesmu no runīgākajiem, tādēļ ar uzmundrinošām uzrunām man varētu iet grūti. Mēģināšu to kompensēt ar savu spēli laukumā.”

Maču pret “Baris” klātienē noraudzījās vien 4250 skatītāji, iespējams – visu laiku antirekords. “Slikti spēlējam, tāpēc arī nenāk. Paldies tiem, kuri ieradās. Cerams, līdzjutēji nenovērsīsies, jo viņi mums ir papildu stimuls. Pret “Baris” sākām ļoti labi, pirmajā periodā divi vārti un vēl vairākas simtprocentīgas iespējas. Otrajā atkal atlaidām – nezinu, kādēļ mums šosezon tieši otrais periods bieži izkrīt. Principā uzvara bija mūsu, taču atkal zaudējām,” tā kapteinis Karsums.

Pret tautiešiem

“Dinamo” ar 33 punktiem KHL rietumu konferencē ieņem priekšpēdējo, 13. vietu. Rīt “Arēnā Rīga” viesosies austrumu konferences līdervienība Omskas “Avangard” (71) ar Georgiju Pujacu, pirmdien – Edgars Masaļ-skis un Hantimansijskas “Jugra” (42). Abi mači sāksies pulksten 13.

Artūrs Kulda iemeta uzvaru nesošo bullīti Novosibirskas “Sibirj” spēlē pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto KHL līdervienību Maskavas “Dinamo” (4:3). Sandim Ozoliņam rezultatīva piespēle Mitišču “Atlant” zaudējumā pret Magņitogorskas “Metallurg” (3:5), kam Jevgeņijs Malkins guva četrus punktus (3+1).