×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. februāris, 2018
Drukāt

“Tā latviska tradīcija – kādu spārdīt.” Intervija ar Māri Kučinski (44)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Māris Kučinskis

Šonedēļ Ministru prezidenta Māra Kučinska valdībai divi darba gadi. No 2016. gada 11. februāra tā strādā nemainīgā sastāvā, izņemot veselības ministra Gunta Belēviča vietā atnākušo Andu Čakšu. Pirms gadadienas “LA” žurnālisti Māris Antonevičs un Egils Līcītis intervēja premjeru.

Latvijas politiskajā telpā arvien cirkulējušas runas, ka valdība, iespējams, drīz kritīs. Par jūsu vadīto kabinetu neko tādu nedzird. Tas liecina par zināmu stabilitāti. Tomēr, mērot reitingus, aptaujātie ļoti atšķirīgi vērtējuši ministrus. Labas atzīmes liek kara ministram Bergmanim, finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai, turpretī pēdējās vietās ir VARAM vadītājs Gerhards, tieslietu ministrs Rasnačs.

M. Kučinskis: Darbus esmu organizējis kā kapteinis, kurš izrunājas ar katru komandas spēlētāju. Man ir priekšstats par ministru paveikto, un tikai tad, ja redzēšu, ka kāds nevelk un nozarē iezīmējas atpalicība, būs jāizdara secinājumi. Dzintars Rasnačs ir sakārtojis lielu daļu jautājumu, kas saistījās ar maksātnespējas procesu, un šī problemātika vairs neraisa tās pretenzijas, kas bija dienaskārtībā, valdībai sākot strādāt.

Turklāt pret tieslietu ministru – cik kampaņu nav rīkots! Mums var atšķirties domas, bet Rasnačs tiek galā ar pienākumiem.

Reitings jums nav mēr­aukla, vērtējot, kā kurš strādā?

Nav gan. Pērn lielākais, grūtāk darāmais bija nodokļu reforma. Tajā brīdī finanšu ministri skāra paasa kritika un reitings kritās zem nulles. Kad reforma veikta, Reizniecei-Ozolai atkal plusu pozīcija. Mani vairāk uztrauktu aptauju atzīme, ka par ministru respondentiem vispār nav viedokļa. Tas var liecināt, ka politiķis maz darījis, nav bijis pārāk izlēmīgs, reti komunicējis ar sabiedrību. Ja Šadurskis nekustinātu ne pirkstu izglītības reformas dēļ, varbūt būtu uzkāpis reitingotās debesīs, bet viņš izvēlējies darīt, tāpēc ir gan pazīstams, gan neviennozīmīgi vērtēts.

Bet ir konkrēta kritika. Tiesībsargs pārmetis, ka Gerhards strādā smagnēji birokrātiski, un pamatoja ar piemēru, cik degušas riepas, atrastas izgāztuves, bet ātrs risinājums nav sekojis.

Profesionāli vērtētāji no malas man vienmēr bijuši simpātiski. Padomus, ko dod tiesībsargs, Valsts kontrole, reizēm Latvijas Banka, grūti par zemu novērtēt. Viņi vienmēr zina, kas labi, kas slikti.

Tās ir iestādes, kam pienākums ieteikt, uzraudzīt, bet arī šoferi kritizē ministru Auguli par ceļu stāvokli.

Lai Latvijas teritorijā ar mūsu ceļu tīklu visi būtu apmierināti, vai, cik ilgi jānodzīvo – tas jāatzīst! Šogad vairāk naudas, 30 miljonus, atvēlēsim lauku ceļu stāvokļa uzlabošanai, bet nez vai pēc tā satiksmes ministru sāks slavēt.

Neparasti strauji reaģējāt “mājas–kuģa” gadījumā ar rezolūciju VARAM. Nedēļas iet, piecas ministrijas nespējot vienoties, kas īsti noticis un ko darīt.

Kaut stāsts ir nedaudz anekdotisks, tas šķita diezgan liels kāzuss.

Lasīju par birokrātisko pīšanos, bet pagaidīšu vēstuli no VARAM ar situācijas izvērtējumu. Gadījums tiešām dīvains. Gan ar tiesvedības vēsturi, gan ar pēkšņi izbrīnījušos Pāvilostas mēru, ieraugot neparasto būvi savā novadā.

Jautājums veselības ministres aizvietotājam Kučinskim. Dīvainas lietas notiek arī Veselības ministrijā. Aparātā, padotības iestādēs pieņem darbiniekus, pie noteiktās algas tūliņ atvēlē piemaksas, prēmijas, nemaz negaidot ne darba kvalitāti, ne rezultātus. Kas tā par praksi?

Kaut uz laiku pildu veselības ministres pienākumus, ministres birojs un tā lēmumi automātiski nekļūst par premjera biroja lēmumiem. Samaksas jautājumā – kad gribu, lai manā birojā strādā spēcīgi cilvēki, par algām jārunā. Valdībā, ministrijās šobrīd ejam uz ierēdņu štatu mazināšanu, lai maksātu prāvākas algas kompetentiem un profesionāliem darbiniekiem un kadru noturēšanai nav jālāpās ar mistiskām piemaksām, prēmijām. Tādēļ jāreformē algu sistēma, nevis jāgudro, kā, kam piemaksāt. Ar pašreizējo atalgojumu valsts dienestā strādā arī tādi cilvēki, kurus saucu ne par vietas izpildītājiem, bet aizpildītājiem. Spējīgākus no privātā sektora neizdodas pārvilināt, jo tur spēj maksāt vairāk. Viņnedēļ iepazinos ar jauno Gaiļezera slimnīcas vadītāju. Uz amatvietām, kur bijušas lielas problēmas, nav jāmeklē cilvēki, kas pasēž krēslā. Jārunā ar pretendentiem, kuri ir gatavi izaicinājumiem un spējīgi rast risinājumus. Tā sagatavotu pretendentu nav daudz, un viņiem jāpiedāvā konkurētspējīgs atalgojums. Es gribu, lai valsts pārvalde vairāk strādā ar projektiem, nevis birokrātiskā rutīnā. Tā attiecībā uz reemigrāciju skatījāmies – jā, katras ministrijas kaktiņā kāds kaut ko dara. Man vajag cilvēku, kas to sajūgtu kopā, runātu ar vienu, otru, trešo un novadītu reemigrāciju kā uz sekmīgu iznākumu vērstu projektu.

Ir ĀM īpašo uzdevumu vēstnieks Sjanītis, kam jāstrādā ar tautiešiem ārzemēs.

Nevaru pateikt – vai viņš der par koordinatoru.

Koordinatoram jābūt augstākā amatvietā?

Nē, to var arī no vēstnieka vietas. Nav svarīgi nosaukt posteni, bet atrast cilvēku, kurš uzņemtos reemigrācijas procesa koordinēšanu. Viņam jāsaprot, kas ir projektu vadība, menedžments, bet reizē jāspīd acīm, jābūt gribai izdarīt.

Koordinatoram starp ministrijām jādabū pilnvaras.

Iedošu jebkuras pilnvaras – nāciet, strādājiet!

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Vēlētāji polītiķus “spārda” tāpēc ka vairums no viņiem nav vēlētājiem atsaucīgi pēc ievēlēšanas. Mūsu vēlēšanu sistēma ir jāmodificē.

 2. Ne tik daudz spārdīt kā vispār – sekot diriģēšanai no augšas. Ja augšas norāda ar pirkstu tad spārdam. Ipaši ārzemnieki ja liek.
  būtisks moments te ir ka kaomanda jāgaida no ārzemēm.

 3. Cik ironiski un augstprātīgi Kučinskis izsakās par padomdevējiem no malas. Protams. ka varnešu dzīve būtu jaukāka, ja tur neiemaisītos Valsts kontrole un Tiesībsargs. Viņi ir vieni no tiem. kuri atklāj daudzas nelikumības. Ar sakostiem zobiem dažreiz likumi tomēr jāmaina viņu spiediena rezultātā. Bet attiecībā par to nospārdīšanu, tad parastā Latvijas tauta ir tā, kuru mūsu valdības tā nospārdījusi un izsūkusi. ka pietiek spēka un līdzekļu tikai eksistencei.

 4. sarkanie baroni rullē!

 5. Vislabākā intervija. Sevišķi man patika par tiem profesionālajiem padomdevējiem. Prezidents jau nekādu atbildību nenes, sevišķi otrajā termiņā. Kontekstā ar viņa braukšanu uz OS (ko viņš tur pazaudējis?) un komentētāju minētām viņa kancelejas izmaksām balsotu par nekavējošu šīs imstitūcijas likvidēšanu. Zinu pirmo oponentu domu- nu kas mēs par valsti bez prezidenta.

 6. Vai mani komentāri vienmēr tiek cenzēti ?Slavas dziesmas es šīm politprostitūtēm nedziedāšu.Šodien “Ievas stāstos”izlasīju ,ka pils.Braslai piešķirts Viestura ordenis kā mežameitai,bet pāris gadus atpakaļ nopirku koktēlnieka A,Rancāna grāmatu Pārkrievošana,kur par to pašu Braslu šis kungs raksta kā par VDK stučītāju,ka viņas dēļ nošāva mežabrāļus.Te nu laikam ir tā čekas maisu problēma.Piekrītu Lasmanei=Doroņinai.

 7. Kučinskim valdība un pārejie varas atzari labi strādā?Kapēc tad valstī tāds bardaks,ka pat “kadriņi”netraucēti viesojas ģenprokurora Kalnmeiera mājā?Slimus bēwrnus kā noziedzniekus piekaļ pie gultām,JO Kučinski,NEESOT psihiatru ,JO neviens negrib no privātprakses!!!par santīmiem iet strādāt ar šiem bērneļiem!!Jūs rūpējaties TIKAI par balto apkaklīšu labklājību un nesamērīgām algām,bet ne par psihiski slimu bērnu auklīšu iztikšanu un supersmaga darba novērtējumu !!!Pastrādājiet pats kaut vienu dienu tur!!Jūsu kabinetā vismaz 1/2 “ministru”būtu jāpatriec.Pēc kā jūs vērtējat viņu “paveikto”?Augulis ,Rasnačs vien ko vērti.Es jau nerunāju pat par Reiru!!Gurķošanās laikā vismaz liekat apmeklēt angļu val.kursus par pašu maksu !!Par maz vai nemaz jūs esat “spārdīti”,jo Sudrabas benifice atrādīja,ka nekas NEMAINĀS un nemainīsies nu jau 27 gadus.Jūs praktiski visi esat kauls no AStoņkāja kaula,tikai beņķus pamainat kā Augulis.Pavelc vienu diedziņu,izirs viss musturs.

 8. Nekā konkrēta, neko labu nesola tautai, tikai kaut kāda viegla čalošana.Nu ko lai saka – Kučiskis aicina latviešus atgriezties Latvijā…. Bet ko viņi še iesāks? Stra’dājot un vergojot ārpuslatvijas kaut ko var nopelnīt, bet ko tad valdība piedāvā šeit?
  Bezdarbu, fantastiskus nodokļus, mazas algas un nekādu tiesību. Jautājums, ko šeit iesākt?

 9. Cenzējat????? Cūkas.

 10. Valsts atspār dītais Atbildēt

  Šodien saņēmu Valsts AS (lasi Atņemt un Sadalīt) Latvenergo jaunos rāķinus , nu super – jauns nodoklis no tautas ,,Obligātā iepirkuma komponentes Jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem” un ko tu neteiksi izrādās tagad par OIK piegādi tērē vai netērē jāmaksā papildus, varbūt uzreiz tiem treknajiem rukšiem maksāt vai viņi ražo vai neražo to zaļo Enerģiju un miers.

 11. Valsts atspārdītais Atbildēt

  Šodien saņēmu Valsts AS (lasi Atņemt un Sadalīt) Latvenergo jaunos rāķinus , nu super – jauns nodoklis no tautas ,,Obligātā iepirkuma komponentes Jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem” un ko tu neteiksi izrādās tagad par OIK piegādi tērē vai netērē jāmaksā papildus, varbūt uzreiz tiem treknajiem rukšiem maksāt vai viņi ražo vai neražo to zaļo Enerģiju un miers.

 12. tikai tādēļ mēs vēl esam. Demagoģiju labi zinām.

 13. Diemžēl ZZS oligarhi netiek diezgan “spārdīti”. Dabūt tādus kā Lembergu un Brigmani ārā no siltām vietiņām ir gandrīz neiespējami.

 14. Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
  Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
  Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
  Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
  Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
  Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
  Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
  Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
  Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
  Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
  Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
  Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
  Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
  Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
  Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
  Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
  Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
  Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
  Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
  Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
  Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
  Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
  nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
  nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

 15. Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
  Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
  Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
  Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
  Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
  Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
  Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
  Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
  Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
  Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
  Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
  Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
  Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
  Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
  Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
  Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
  Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
  Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
  Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
  Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
  Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
  Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
  nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
  nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

 16. Meklēju darbu lai pabarotu ģimeni un apģērbtu, skolotu.

 17. Var tikai apbrīnot kā divus gadus nostrādāt un neko neizdarīt

 18. Komunistu nelietis nicinoši, nievājoši un apmelojoši izsakās par latviešu tautu. Šim latviešu tautas ienaidniekam, kurš apmelo latviešu tautu, ir nekavējoties jāatkāpjas, policijai viņš ir nekavējoties jāaiztur par nacionālā naida kurināšanu un pret viņu ir nekavējoties jāierosina krimināllieta.

 19. hūtebārdabuldozers Atbildēt

  Muldoņa. Letiņi nav nedz dumja, nedz nepateicīga tauta: nespārdītu, bet godā celtu, ja būtu par ko …

 20. tauta tiek atspardita jau ilgi vispirms ar nodoliem kur ar vienu roku iedod ar ortu trisreiz vairak panem

 21. Tas komunistu nelietis nievājoši, nicinoši un melīgi izsakās par latviešu tautu. Šim latviešu tautas ienadniekam par savu latviešu tautas ganīšanu ir nekavējoties jātkāpjas, policijai viņš ir nekavējoties jāaiztur un pret viņu ir jāierosina krimināllieta par nacionālā naida kurināšanu.

  • Izskatās, ka vienam steidzami jāsauc ātrā palīdzība

   • AHA! 6. februāris, 2018 18:07
    Atbildēt
    Izskatās, ka vienam steidzami jāsauc ātrā palīdzība
    ==========================
    Tu ar to “ātro palīdzību” domā represīvo psihiatriju, kuru piekopa tavi senči boļševiki un arī tu to uzskati par normu? Tu tikai neņēmi vērā vienu faktoru, čekistu izdzimteni – pirms tu paspētu pielietot represīvo sistēmu, kā tavējie boļševiki to jau ir darījuši, tu gulētu auksts un ar izvalbītām acīm. Tu neņēmi vērā to faktoru, ka nevis tu, bet tevi.

    • Vai tas ir normāli, ka tiek publicēti šādi, agresīvi, nāves draudus izsakoši komentāri? Manuprāt šeit būtu darbs policijai!

     • Par to atspārdīšanu, kas nav latviešu tautas tradīcija, drīzāk padomju ieviesta. Lidostā Rīga redzēju, kā divi policisti stīvējās ap vienu skuķi, līdz sāka to spārdīt, aprāvās tikai kad uzkrītoši tuvu piegāju šiem, tā sauktajiem, “kārtībsargiem”. Spārdīšana bija daļa no padomju fizisku un morālu ciešanu sagādāšanas politikas, kas ir dzīva joprojām. Stāsts ir par ko citu. Kā jūtas vienkāršais cilvēks (es šeit nedomāju sliņķus un diedelniekus), ne tikai kāds labi nodrošināts speciālists, Latvijā šeit un tagad? Arī tiem cilvēkiem, kas dara, tā saukto, melno darbu ir tiesības būt apmierinātiem ar dzīvi savā tēvzemē!!!!!! Vai tas tā ir?

  • palasot komentārus redzam, ka Kučinska kungam 110% taisnība! Droši, ka to nevar attiecināt uz visu tautu, bet nu liberāļu šļura rej un sper bez apstājas! 😀
   variet riet cik gribat un savas neveiksmes novelt uz citiem, ZZS tik unj tā ir labākā latviešu partija kura vismaz kaut ko dara! Tikai par ZZS!

 22. Kučinskim, kā nelatvietim, labāk redzamas latviskās tradīcijas…

 23. ”Air Baltica” projekta duvīs jau manāma spraucamies Lemberga “āža kāja”.

 24. Nu ne jau Rasnačs sakārtoja , bet bija spiests kustēt beidzot tajā virzienā ŽURNĀLISTU AKTIVITĀŠU DĒĻ.

 25. Visa cieņa Kučinska k-gam! Atbildēt

  Manuprāt stabilākā un uz attīstību vērstākā valdība pēdējos divdesmit gados. Vismaz pēc liberāļu destruktējošās darbības, Latvijas ekonomikā novērojama stabilitāte un izaugsme! Taču kāda daļa tūdaliņu to nesaprot un gan jau, ka atkal iebalsos visādus (V) klonus kuri piesolīs piena upes ķīseļa krastos un pēc tam četrus gadus ņaudēs! :))

 26. Kauns nav slavēt finanšu ministru, kas ne tikai savārijis putru,
  bet arī ir atbildīgs par azartspēļu lobēšanu…un iespējams…personīgu ieinteresētību?
  Māri, Tu esi akls vai tikai spēlē lomu teātrī?

 27. Māris Kučinskis Liedz leģionāriem īpašu atbalstu!!!

  Saeima noraidījusi ierosinājumu piešķirt leģionāriem nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu, līdz ar to sirmajiem vīriem arī turpmāk netiks sniegts īpašs atbalsts.

  44 klātesošie deputāti atturējās vai nebalsoja vispār. Līdz ar to tēvzemiešu priekšlikums tika noraidīts.

  Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis, vaicāts, kāpēc atturējies, skaidroja, ka vispārējas taupības režīmā, kad ir vēlme pieņemt nākamā gada valsts budžetu ar pārpalikumu, nedrīkstot pieņemt likumu, kas liktu papildus tērēt 1,2 miljonus.

  Latvijas Avīze, 6.okt., 2007

  • Mans tēvs bija leģionārs. Karoja braši – tā, kā latviešu vīri to vienmēr darījuši. Bija dzelzs krusts pie krūtīm. Bet domāju, ka par nacionālo brīvības cīnītāju viņš sevi nebūtu dēvējis. Allaž dziedāja:
   “Mēs sitīsim tos sarkanos arvien, arvien.
   Pēc tam tos zili pelēkos, arvien, arvien.”
   Leģionā viņš brīvprātīgi negāja. Vāciešus necieta. Vienkārši – nebija kur sprukt, ja mājā ģimene ar trim maziem bērniem.
   Tad jau ar vienādām tiesībām par brīvības cīnītājiem jāatzīst arī tie 59 tūkstoši, kurus 1944. un 1945. gadā mobilizēja Sarkanajā armijā, jo arī tiem nebija kur sprukt.
   Ja runājam godīgi, tad arī liea daļa nacionālo partizānu par tādiem kļuva piespiedu kārtā, jo paslēpās mežā, lai nebūtu jāiet krievu armijā vai arī, lai nebūtu japadodas gūstā. Paglābās mežā, noticēdami ”arzemju radio, kas stāstīja, ka tūlīt pēc kara krieviem būs no Baltijas valstīm jāaizvācas, ka ienāks angļi un amerikāņi un krievus padzīs.
   Tas NA priekšlikums jau vairāk tāda balsu pelnīšana, jo pat visjaunākajiem leģionāriem jau 92 gadi – pareizāk sakot, pensiju viņiem Raivis Dzintars pat no sava maka spētu samaksāt.

 28. Muļķības. Jau K.Markss rakstīja: ….ja kapitālists jūt 100% peļņu, tad viņš atspārdīs ikvienu savu līdzpilsoni, bet 300% gadījumā gatavs izdarīt jebko – pārkāps likumus, griezīs rīkles, ja….”

 29. Kučinskis kādu spārda un tā ir kļuvusi par tradīciju?

 30. Ko nu var pļāpāt. Lielākos amatos pieņem tikai ar hūtes atļauju. Un viņa uzticības cilvēkiem arī dod uzreiz algu pielikumus un prēmijas. Nav vajadzība pat sākt ko darīt. Pilna Satiksmes ministrija un Latvijas dzelzceļš nu jau ar hūtes cilvēkiem…..Tad jau atkal varēs grābt Eiropas fondus uz ofšoriem!

Draugiem Facebook Twitter Google+