Sports
Futbols

Kapteinis Vaņins aizstāv Pātelainenu un cer, ka viņš turpinās darbu ar izlasi0


Andris Vaņins atvaira 11 metru soda sitienu.
Andris Vaņins atvaira 11 metru soda sitienu.
Foto: Juris Kalniņš

Lai arī rezultātu izteiksmē pozitīvas pārmaiņas pagaidām nav vērojamas, Latvijas izlase Miksu Pātelainena vadībā ir pilnībā mainījusies un spērusi platu soli uz priekšu, uzskata valstsvienības vārtsargs un kateinis Andris Vaņins.

Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgas D divīzijas mačā otrdien Rīgā ar 0:3 kapitulēja Gruzijai un četros mačos vājākajā līmenī pie panākuma nav tikusi.

“Diemžēl zaudējām, lai gan cerējām atņemt punktus. Ielaidām trīs vārtus, bet spēles gaitu rezultāts neatspoguļo. Nebijām pelnījuši 0:3. Bija labi momenti, lai gūtu vārtus, kontrolējām bumbu un brīžiem rādījām labu futbolu,” sacīja Vaņins, kurš mača sākumā atvairīja 11 metru soda sitienu, dodot komandai cerību visu vērst pozitīvā gultnē. Vārtsargs uzskata, ka “pendele” bijusi pamatota, bet mača pirmais puslaiks tomēr bija neveiksmīgs, ielaižot divus vārtus, un tad spēles liktenis jau bija izšķirts.

“Salīdzinot ar pirmo spēli Gruzijā, kur vairāk aizsargājāmies, šis mačs parādīja, ka varam arī spēlēt kā pirmais numurs. Izveidojām vārtu gūšanas iespējas, tikām pie sitieniem, bet neguvām vārtus. Otrajā puslaikā viņi vairāk spēlēja uz pretuzbrukumiem un tā arī ielaidām trešos vārtus,” norādīja Andris Vaņins.

Pieredzējušais vārtsargs uzsvēra, ka Latvijas izlase Miksu Pātelainena vadībā ir pilnībā mainījusies: “Ir cits stils, esam vairāk pārliecināti par saviem spēkiem, nebaidāmies spēlēt ar bumbu.

Pātelainens iedevis mentālu pārliecību. Agrāk nebija rakstura izlasei, tagad – to rādām,

pret kazahiem no 0:1 izmainījām spēli, guvām vārtus un varējām uzvarēt. Tas ceļš ir pareizs, esam spēruši platu soli uz priekšu. Es ceru, ka Pātelainens paliks ar izlasi arī pēc Nāciju līgas beigām.”

Saistītie raksti

Tā kā izredzes uz pirmo vietu grupā vairs nav, līgums ar Pātelainenu automātiski netiks pagarināts un Latvijas Futbola federācijai vajadzēs lemt, vai turpināt darba attiecības ar somu speciālistu. Nāciju līgā Latvijai vēl atlikuši divi mači – novembrī Kazahstānā un Andorā.

Tikmēr Andris Vaņins jau ilgstoši netiek pie spēlēšanas Šveices vienībā “Zurich”, tomēr saglabā optimismu, jo viss var mainīties. Viņa mērķis izlases kontekstā – aizvadīt simts mačus, vēl pietrūkst pieci.

 

LA.lv