×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. maijs, 2017
Drukāt

Kara gadījumā Latvija varētu rēķināties ar 17 500 militāri sagatavotiem karavīriem (21)

Foto-LETAFoto-LETA

Kara gadījumā Latvija varētu rēķināties ar 17 500 militāri sagatavotiem karavīriem, aģentūrai LETA norādīja Aizsardzības ministrijā (AM).

AM skaidroja, ka saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju bruņotie spēki miera laikā uztur 17 500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezervē ieskaita karavīrus, kas atvaļināti no profesionālā dienesta un nav noņemti no militārā dienesta uzskaites, kā arī zemessargus pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, ja viņi nav sasnieguši maksimālo vecumu dienestam bruņoto spēku rezervē. Pašreiz bruņoto spēku rezerves uzskaitē ir 7655 rezerves karavīri. Līdz 2018.gada beigām NBS būs sasniedzis mērķi – apmācīti un konkrētai NBS vienībai piesaistīti 3000 rezerves karavīri.

Ārvalstīs dzīvojošie rezerves karavīri ir pakļauti rezerves karavīru mācībām un mobilizācijai krīzes situācijā. Līdz 2018.gada beigām NBS būs pārbaudījis visus uzskaitē esošos 7655 rezerves karavīrus un identificējis problēmas, kas saistītas ar reālās dzīves vietas neatbilstību iedzīvotāju reģistrā uzrādītajai dzīvesvietai.

AM skaidroja, ka cilvēki kopumā ir likumpaklausīgi un apzinoties, ka reālās dzīvesvietas adreses nenorādīšana var tikt administratīvi sodīta, lielākā daļa no viņiem jau šobrīd ir precizējuši savas reālās dzīvesvietas iedzīvotāju reģistrā.

Pēc reģistrācijas rezerves uzskaites struktūrvienība rezerves karavīram izsniedz mobilizācijas norīkojumu un rezerves karavīrs tiek piesaistīts konkrētai vienībai. Mobilizācijas norīkojumā norāda rezerves karavīra personas datus, vienību un amatu, kādā rezerves karavīrs ieskaitīts dienestam rezervē un pildīs aktīvo dienestu mobilizācijas gadījumā, rezerves karavīra rīcību mobilizācijas gadījumā, ja netiek saņemta mobilizācijas pavēste.

Rezervists ir Latvijas pilsonis, kas ieskaitīts bruņoto spēku rezervē un tikai mobilizācijas gadījumā var tikt iesaukts aktīvajā dienestā.

Rezervisti ir visi vīrieši pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem. AM skaidroja, ka ministrija turpina darbu, lai apzinātu rezervistu skaitu.

Latvijas pilsones sievietes, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu un vēlas tikt ieskaitītas NBS rezervē, bet kuras nav apguvušas speciālās militārās apmācības kursu vai apmācību Zemessardzē, ar attiecīgu iesniegumu var vērsties rezerves uzskaites struktūrvienībā. Šādi iesniegumi līdz šim nav saņemti. Visas sievietes, kuras ir apguvušas militāro apmācību to ir izdarījušas vai nu Zemessardzes sastāvā vai arī profesionālā militārā dienesta sastāvā un līdz ar atvaļināšanos ir kļuvušas par rezerves karavīriem.

AM skaidroja, ka mobilizācijas gadījumā tiktu iesaukta tikai daļa no visiem rezervistiem, kas primāri būtu rezervisti, kuri Latvijas laikā dienējuši obligātajā militārajā dienestā. Tāpat mobilizācijas gadījumā primāri tiktu iesaukti rezervisti, kuri izgājuši studentu militāro apmācību.

Konkrētā krīzes situācija un potenciālais sagatavošanās laiks noteiks konkrēta skaita rezervistu iesaisti valsts aizsardzībā. NBS ir izstrādāts Valsts aizsardzības operatīvais plāns, kurā paredz konkrētai krīzes situācijai atbilstoša rezervistu skaita iesaisti valsts aizsardzībā NBS sastāvā. Tieši tāpat arī NBS ir identificējis vairākas rezervistu apmācību vietas kara gadījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

  1. Būtu skaidri pateikuši-gatavojieties, būs karš apnikuši tie zemteksti…Protams,jāsecina katram pašam no pieejamās informācijas un es secinu…

  2. skaitliskās attiecības šamējā excel-ī nesvarīgas ?!!

  3. Нет, ну всё таки, с кем же вы воевать то собрались, а?

    • Ar gatavojas karot Krievija? Kāpēc Krievijai vajadzīga armija un flote?

      • Kļūda jautājumā. Pareizi jābūt – “Ar ko gatavojas karot Krievija?”.

      • Армия и флот нужны России уж точно не для того, чтобы воевать с тобой.

      • Армия и флот нужны России уж точно не для того, чтобы воевать с тобой.!

        • Pareizi ! Kremlis karos ar marsiešiem !
          Tikai, lai būtu vieglāk uzbrukt marsiešu lidaparātiem, izvieto savus vojakas citas valsts tuvumā(un 5.kolonu arī teritorijā) !!!

          • Вот только впадать в истерику как баба не надо! Надо будет, и с марсианами будем воевать. Не с тобой же. И про колонну ты зря. А кто все эти годы так старательно её создавал? Не вы ли сами.

    • esi briesmīgi ziņkārīgs babuīns ?

  4. Vai Latvijas armijai vispār ir 17 500 šaujamie, ko tiem militāri sagatavotajiem karavīriem iedot??? To mēs šobrīd neuzzināsim, jo tas ir valsts noslēpums. Iespējams, kad to mēs uzzināsim tikai tad, kad valstī būs izsludināta mobilizācija un atbildīgās amatpersonas plātīs rokas un centīsies nogāzt vainu cita uz citu.

  5. А у меня непростой вопрос. А с кем конкретно Латвия собирается воевать?! С Росиией, что ли, если исходить из вашей истерии. И сколько человек из вашей элиты останется в этой стране, а не сбежит из неё припервой же возможности?

    • Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

      Un ko atkal gatavojas okupēt Krievija? Daļu Gruzijas okupēja, Krimu okupēja, Ukrainas austrumus okupēja – kam Krievija gatavojas tagad? Ja nacistiskā un putinhuiloistiskā Krievija ir tik humāna un pacifistiska – kāpēc Krievija nelikvidē savu armiju? Jeb Krievija joprojām atceras 1920.gadu, kad Latvijas armija sakāva Krievijas armiju un tāpēc daudziem krieviem kā latviešfobiem jau gandrīz 100 gadus ir paniskas bailes no latviešiem un tāpēc Krievija neatsakās no savas armijas? Par to, ka daudziem krieviem zemapziņā ir paniskas bailes gan no somiem, gan n-to okupēto tautu pārstāvjiem (tajā skaitā čečeniem un citiem kaukāziešiem) – tas ir fakts.

      • Да какой же ты русский, ты обыкновенный латышь, говоришь и пишешь на латышском языке, не наговаривай на себя. У тебя в голове полно националистического дерьма, практически поноса. Кто, кто кого боится? Не путаешь ничего, а? А америка от армии отказалась? А кто нибудь из других стран НАТО?! Кто бы вякал, но только не ты!

        • Piekrītu,ka ne jau Latvija izlems šajā LIELVARU cīniņā…nekad tā nav bijis un nebūs un ar krieviem vienkārši baida,mani vairāk uztrauc bēgļi-gan jau ar krieviem sapratīsimies-visiem zināmu iemeslu dēļ…

  6. Patriots kvadrātā Atbildēt

    Nu labi, pieņemsim, ka tā. Un kad paziņos par infrastruktūras gatavības pakāpi, un kā ar valsts organizāciju militārā konflikta gadījumā?

  7. ukrainai bija 250 000 karavīru aktivajā dienestā armijā un daudz tas viņiem ko deva? pat vislielāko melu brīdī donbasam nav pedevejusi vairāk par 12 000 kaujinieku. un daudz tas kijevai palidzeja?
    kāpec jums liekas ka mums situācija izverstos citādāk? mes varetu spēkoties ar sava izmera valstiņu, ne vairāk.
    tāpec diplomātiem jāstrādā neviss jācer uz dekoratīvu armiju.

  8. nozelojamas latvijas melu propogandas fantazijas/ ja no 1000 paraapmacibam iesauktiem IERODAS TIKAI 100// tad TADA IR REALA PATRIOTU SITUACIJA///

  9. Latvija=valdiba.

  10. Bet ir taču jādomā, kā šos rezervistus apmācīt! Vai caur skolām, mācību iestādēm, zemessardzi vai
    tml. Ir visai bezatbildīgi paļauties tikai uz 1 profesionālu divīziju un NATO krīzes situācijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+