Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Kara muzeja izstādē “Dārgās mantas” apskatāmas trimdinieku piemiņas lietas

kara muz_dargas mantas1

Latvijas Kara muzejā ceturtdien, 30. aprīlī plkst.16 atklās Reiņa Fjodorova izstādi “Dārgās mantas”, kas veltīta kara laika trimdinieku piemiņas priekšmetiem, LA.lv uzzināja muzejā.

“Gandrīz 70 gadus daudzās mājās Amerikā kā īpaša piemiņa glabājas dažādi priekšmeti, kas nezinātājam pirmajā brīdī neliksies vērtīgi, taču pašiem latviešiem ir īpaši — šīs lietas Otrā pasaules kara beigās, bēgot no Latvijas, steigā un satraukumā līdzi paņēma viņi paši vai vecāki. Fotogrāfijas tapušas Ņujorkas apkārtnes latviešu mājās, Ņujorkas Luterāņu draudzes namā un Ņūdžersijā,” norāda kara muzeja sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Izstāde tapusi ar domu, lai sabiedrība valsts svētkos aizdomātos par vērtībām un ģimenes relikvijām, kas ikdienā mums rada piederības sajūtu Latvijai. To papildinās Kara muzejam dāvinātie trimdas latviešu priekšmeti, kas rūpīgi glabāti un atraduši ceļu atpakaļ uz dzimteni.

Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 1. jūnijam (arī 2.; 3.; 4. maijā)

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+