Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Kara muzeja izstādē “Dārgās mantas” apskatāmas trimdinieku piemiņas lietas

kara muz_dargas mantas1

Latvijas Kara muzejā ceturtdien, 30. aprīlī plkst.16 atklās Reiņa Fjodorova izstādi “Dārgās mantas”, kas veltīta kara laika trimdinieku piemiņas priekšmetiem, LA.lv uzzināja muzejā.

“Gandrīz 70 gadus daudzās mājās Amerikā kā īpaša piemiņa glabājas dažādi priekšmeti, kas nezinātājam pirmajā brīdī neliksies vērtīgi, taču pašiem latviešiem ir īpaši — šīs lietas Otrā pasaules kara beigās, bēgot no Latvijas, steigā un satraukumā līdzi paņēma viņi paši vai vecāki. Fotogrāfijas tapušas Ņujorkas apkārtnes latviešu mājās, Ņujorkas Luterāņu draudzes namā un Ņūdžersijā,” norāda kara muzeja sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Izstāde tapusi ar domu, lai sabiedrība valsts svētkos aizdomātos par vērtībām un ģimenes relikvijām, kas ikdienā mums rada piederības sajūtu Latvijai. To papildinās Kara muzejam dāvinātie trimdas latviešu priekšmeti, kas rūpīgi glabāti un atraduši ceļu atpakaļ uz dzimteni.

Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 1. jūnijam (arī 2.; 3.; 4. maijā)

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+