×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Kara muzejā izstādīs Latviešu leģionāru piedurkņu uzšuves (4)

Kara muzeja foto, Collage made with FotoJetKara muzeja foto,
Collage made with FotoJet

Latvijas Kara muzejā 16. un 17.martā tiks izstādītas Latviešu leģionāru piedurkņu uzšuves – sarkanbaltsarkanie vairodziņi, informē muzeja pārstāvis Mārtiņš Mitenbergs.

Otrā pasaules kara laikā Latviešu leģionā tika lietotas dažāda veida, arī paštaisītas, piedurknes uzšuves. Tik plaša uzšuvju – vairodziņu kolekcija Latvija Kara muzejā tiks izstādīta pirmo reizi. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Latviešu leģiona ģenerālinspektora ģenerālleitnanta Rūdolfa Bangerska piedurknes uzšuvi.

Piedurknes uzšuves latviešu leģionāri nēsāja kā apliecinājumu latviskumam un uzticību Latvijai. Izstāde tiks papildināta ar nelielu daļu no Kara muzeja krājumā esošām latviešu leģionāru vēstulēm un atmiņu dienasgrāmatām. Jūlijs Johans Ķīlītis, Latvijas armijas un Latviešu leģiona virsnieks, grāmatā “Es kaŗā aiziedams… Mani raksturīgākie piedzīvojumi Otrā pasaules karā”, atceras: “… divīzijas komandieris pateica, ka mums būtu liels gods nēsājot vācu formu, lietot arī vācu valodu – pulkvedis Janums viņam atbildēja, ka viņš vācu uniformu nēsājot piespiedu kārtā un būtu priecīgs ikkurā brīdī pārmainīt un nēsāt atkal latviešu ietērpu. Tāda atbilde radīja lielu saviļņojumu (…) Tā bija īsta vīra valoda, kas vāciešiem iedzina respektu.”

17. martā interesenti Latvijas Kara muzejā varēs aplūkot virtuālu izstādi “Latviešu leģionāri, kas viņi bija?” un apmeklēt bezmaksas ekskursijas ekspozīcijā “Latvija 2.pasaules karā”. Savukārt mazajiem muzeja apmeklētājiem Aktivitāšu centrā no plkst. 11 līdz 14 būs iespēja uz auduma pašiem veidot piedurknes uzšuves.

Latvijas Kara muzejā un pasākumā ieeja bez maksas, ekskursijas notiks 17. martā plkst. 11 un 14.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Ernis Purnis 17. marts, 2018 12:53
  Atbildēt

  LEĢIONĀRU UZŠUVES GODĀ CELS, BET PAŠUS VAROŅUS NOLIEDZ 16.MARTĀ 4.MAIJA KOLABORANTI!

  preciizi, laiks tos visus tiesaat, sodiit un visui sazagto konfisceet

 2. 1000 reiz TAISNĪBA!!! Atbildēt

  Par !6.martu un iemesliem 17. marts, 2018 12:47
  Atbildēt

  Rīt 16. marts !

  Latviešu karavīru(leģionāru) atceres diena !

  Kas bija tie, kuri radīja šos LEĢIONĀRUS ?

  Tie bija neviens cits, kā krievžīdu sarkanā slepkavu varza, kura bijušo Krievijas impēriju slīcināja asins jūrā un, kura mūsu Dzimteni noziedzīgi okupēja un pataisīja par asins kloāku.

  Čekistu- komunistu sātaniskie izdzimteņi arī šodien vēl slepkavo mūsu tautu.

  Šodienas Latvijas valdība un Saeima sastāv no šiem asinssuņiem- viņu pēcnācējiem un izdresētiem ielikteņiem- bezdvēseliskiem izdzimumiem.
  —————————
  Tā patiesi un skaidri raksta L.Grantiņš savā triibunāla mājas lapā!

 3. LEĢIONĀRU UZŠUVES GODĀ CELS, BET PAŠUS VAROŅUS NOLIEDZ 16.MARTĀ 4.MAIJA KOLABORANTI!

 4. Vai tiešam, uz labām algām sēdošie Aizsardzības Ministrijas pakļautībā esošie darbinieki nespēj pakustinat savas dir..s un uztaisīt cienīgu ekspozīciju par mūsu karavīriem, kuri bija skaitliski bija vairāk, kā Latvijas Armija?

Draugiem Facebook Twitter Google+