×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Kara muzejā – otrā Latviešu leģionāru datu informācijas diena (1)

Foto: Latvijas Okupācijas muzejs. Virtuālais muzejs "Latvijas okupācija"Foto: Latvijas Okupācijas muzejs. Virtuālais muzejs "Latvijas okupācija"

Trešdien, 12. martā no pulksten 11.00 līdz 16.00 Latvijas Kara muzejā notiks Latviešu leģionāru datu informācijas diena, portālu LA.lv informēja muzeja Informācijas un izglītības nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.

Pēc pērn piedzīvotās iedzīvotāju lielās atsaucības, arī šogad muzejs rīko pasākumu visiem, kuri vēlas uzzināt par savu tuvinieku likteņiem 2. Pasaules kara laikā. 2013.gadā, līdzīgā pasākumā, muzejs spēja palīdzēt vairāk kā 80 ģimenēm uzzināt kādu informāciju par saviem tuviniekiem.

Jau vairākus gadus Latvijas Kara muzejā glabājas Daugavas Vanagu leģionāru arhīvs, kas tiek izmantots muzeja ikdienas darbā un kuru plaši izmanto Latvijas vēsturnieki.

12. martā Kara muzejs aicinās ikvienu interesentu pārliecināties vai jūsu tuvinieki ir Kara muzeja datu bāzē. Leģionāru datu informācijas dienas apmeklētāji varēs aizpildīt ziņu anketas par saviem tuviniekiem un konsultēties ar muzeja vēsturniekiem.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt fotogrāfijas un citas liecības, kuru izcelsme ir neskaidra, jo visas dienas garumā būs pieejami konsultanti, kas palīdzēs noskaidrot fotogrāfiju un vēstures liecību izcelsmi.

Pulksten 12.00 un 13.00 Latvijas kara muzejā tiks vadītas bezmaksas ekskursijas par 2. Pasaules kara ekspozīciju, bet pulksten 14.00 skolu jauniešiem, skolotājiem, mediju pārstāvjiem un interesentiem muzeja vēsturnieks Valdis Kuzmins uzstāsies ar lekciju “1944. gada 16. marts Latviešu leģiona vēstures kontekstā”.

Latvijas Kara muzejs joprojām ir lielākā militārās vēstures krātuve Latvijā, kas ikdienas darbā pēta un popularizē latviešu karavīru veikumu, tādēļ jo īpaši būs gaidīti tie apmeklētāji, kas būs izšķīrušies par vēstures liecību nodošanu Kara muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai iespējams elektroniski uzzināt par savu tēvu un tēva brāli , esmu liepājniece un uz Rīgu nebraucu, kur griezties?????

Draugiem Facebook Twitter Google+