×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Kara muzejā pērn lielākais apmeklētāju skaits kopš atjaunošanas 1990.gadā

Foto - Latvijas Kara muzejsFoto - Latvijas Kara muzejs

Pagājušajā gadā Latvijas Kara muzejā reģistrēts lielākais muzeja apmeklētāju skaits kopš muzeja atjaunošanas 1990.gad . Kopā Latvijas Kara muzeju un tā filiāles – Ziemassvētku kauju muzeju un O.Kalpaka piemiņas vietu “Airītes” – apmeklēja 153 601 interesents, portālu la.lv informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.

Ievērības vērts ir arī interesentu skaits – 170 083, kas 2017.gadā apmeklējis muzeja tīmekļa vietni un profilus sociālajos tīklos.

Liels apmeklētāju skaita pieaugums muzejā 2017.gadā bija vērojams aktīvās tūrisma sezonas laikā un muzeja rīkotajos pasākumos.  Ir vērojama tendence, ka ik gadus būtiski palielinās individuālo apmeklētāju skaits muzejā un pērn tas bijis 68,5% no kopēja apmeklētāju skaita  jeb 105 249 interesenti.

Salīdzinot ar 2016.gadu, par diviem tūkstošiem pieaudzis arī skolēnu skaits, kas grupās apmeklējuši muzeju, sasniedzot 14 462 skolēnus. Neraugoties uz kopējo tendenci, kad samazinās skolēnu skaits skolās, Latvijas Kara muzejs var patiesi lepoties ar spēju piesaistīt arvien plašāku skolēnu auditoriju.

kara_muzejs1

Muzeja direktore Aija Fleija atzīst, ka “plašā sabiedrības interese saistīta ar  muzeja jaunajām atzinību guvušām ekspozīcijām, izstādēm un izglītojošām programmām. Tikai ar mērķtiecīgu darbu 5 gadu laikā bija iespējams kāpināt apmeklētāju skaitu par 36 tūkstošiem apmeklētāju. To visu nodrošināja muzeja darbinieku radošā darbība un stabilais piedāvājums. Pērn muzeja darbinieki novadījuši 557 ekskursijas un 291 muzejpedagoģisko nodarbību”.

Arī šobrīd Latvijas Kara muzejs strādā  pie jaunu piedāvājumu radīšanas tieši bērniem un jauniešiem, lai aktīvi iesaistītos valsts simtgades iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. Pērn Latvijas Kara muzejā tika atvērt muzeja Aktivitāšu centrs, kurš guva plašu apmeklētāju interesi.   Aktivitāšu centrā interaktīvā veidā, izzinot Latvijas vēsturi, var pavadīt laiku ģimenes ar bērniem. Vērojama tendence, ka Latvijas Kara muzeja apmeklējums ģimenēm kļūst saistošs brīvā laika pavadīšanas veids.

Jāatzīmē, ka pērn Latvijas Kara muzeja ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” ieguvusi balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā “German Design Award 2018”, kategorijā Labākais izstāžu dizains.

Latvijas Kara muzejs apmeklējums ir atvērts katru dienu un pieejams bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+