Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
8. oktobris, 2015
Drukāt

Kara muzejs atjaunos 1. Pasaules karam veltīto ekspozīciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kara muzejs veidos jaunu 1. Pasaules karam veltītu ekspozīciju, iekļaujot tajā interaktīvus un mūsdienu tehnoloģijām atbilstošus risinājumus, aģentūrai BNS pastāstīja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņs Mitenbergs.

Paredzēts, ka 15. oktobrī tiks slēgta šobrīd muzejā esošā ekspozīcija par 1. Pasaules karu “Latviešu karavīrs I pasaules karā”, bet jaunas izveide aizņems aptuveni vienu gadu.

Mitenbergs atklāja, ka esošā ekspozīcija jau ir savu laiku nokalpojusi un tādēļ nepieciešama jaunas izveide, kas aizņems aptuveni gadu. Kara muzejs jaunajā ekspozīcijā plāno iekļaut dažādus interaktīvus un ar mūsdienu tehnoloģijām saistītus risinājumus.

Mitenbergs arī pastāstīja, ka jaunas 1. Pasaules karam veltītas ekspozīcijas izveide tikusi plānota jau pirms pieciem gadiem, un kopumā muzejs šīs ieceres sasniegšanai plāno investēt ap 300 tūkstošiem eiro.

Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs pastāstīja, ka tiek plānota arī Latvijas Brīvības cīņām veltītas ekspozīcijas uzlabošana, kam būtu jānoslēdzas līdz 2018. gadam.

Ekspozīcija “Latviešu karavīrs I pasaules karā” skatāma jau 20 gadus un ir viena no muzeja populārākajām.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+