×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Kara pieteikums «Vienotībai»


Foto - LETAFoto - LETA

“Saskaņas centra” līderis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs plašā rakstā “Rīgas ceļš” (avīzēs “Čas” un “Vesti segodņa”) politiski asi uzbrucis konkurentiem “Vienotības” partijai, neskopojoties ar pārmetumiem “Vienotības” vadībai (S. Ābol-tiņai, Dz. Zaķim u. c.) un kritizēdams savu oponentu politiku.

 

 

Tie ne vairāk, ne mazāk kā pacelti valsts ienaidnieku pakāpē. Ušakovs apgalvo: “Mēs dzīvojam vēl nepieredzētas bezprecedenta liekulības un melu laikos. To galvenais simbols ir “Vienotība”.” Viņš paredz, ka “Vienotības” zaudējums Rīgas domes vēlēšanu cīņā varot kļūt par šīs apvienības beigu sākumu, tāpēc sagaida atklāti provokatīvu, histērisku “Vienotības” darbošanos “kaujas par Rīgu arēnā”, pirmkārt, maksimāli izspēlējot nacionālo kārti. Ko par to saka un kā komentē “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars.

 

E. Līcītis: – Kā partijā uztvēruši un kā novērtē Ušakova kunga spilgtos izteikumus par “Vienotību”?

A. Kampars: – Lai gan Ušakova tonis ir ļoti aizskarošs, mēs politiskajiem oponentiem neatbildam un neatbildēsim, izmantojot retoriku – “pats muļķis, melis, liekulis vai valsts ienaidnieks”. No viņa puses lietots sen pazīstams un Kremļa polittehnologu iecienīts paņēmiens – ar apmelojumu palīdzību izprovocēt, uzplīties un izaicināt. “Vienotība”, bez šaubām, pieņems izaicinājumu, bet tādā mērā, ka Rīgas pašvaldības vēlēšanās piedāvāsim gan pārliecinoši izsvērtu darbības programmu, gan komandu, kas spēj to īstenot rīdzinieku labā. Apmaksātai pašslavināšanās kampaņai liksim pretī risinājumus, skaitļus un argumentus, kas būs pārliecinošāki par Senās Romas tikumos balstītu populismu pēc principa “tautai – maizi un izpriecas”.

 

Acīmredzami, ka domes vadonis ir nodrebējis, jūtot, ka viņa iecerētā beztermiņa valdīšana ir apdraudēta. Ne velti viņš izvēlējies uzbrukt stiprākajam pretiniekam “Vienotībai”.

 

– Vai “Vienotībai” ir atbilde Ušakova aicinājumam “apturēt “Vienotību”, kas kļuvusi bīstama normālai valsts eksistencei”, viņa pareģojumam, ka “Vienotībai”, tāpat kā reiz Tautas partijai, jānogrimst pagātnē?

– Šā gada sākumā bijām liecinieki tam, ka tieši Nils Ušakovs ar “Saskaņas centru” vieglu roku bija gatavi apdraudēt Latvijas kā nacionālas valsts eksistenci, ar visu krūti mezdamies Lindermana rosinātajā kampaņā par krievu valodu kā otru valsts valodu. Viņi manevrēja, meklēja aizbildinājumus un attaisnojumus, izteica dīvainības tādā garā kā “esmu pret, bet balsošu par”. Saskaņieši mēdz slēpties aiz dažādām maskām, uzdodot sevi gan par sociāldemokrātiem, gan saimniekiem, bet nav noslēpjama viņu necieņa pret Latviju kā neatkarīgu nacionālu valsti. Tas mani dara patiesi uzmanīgu. “Vienotība” ir pierādījusi, ka tā spēj atjaunot ekonomisko izaugsmi valstī, kas rada tos latus, kurus kreisie populisti tik dāsni tagad dala rīdziniekiem. Rīgā, kas ir Latvijas ekonomikas sirds, investīciju piesaiste un labi apmaksātu darba vietu vairošana nav bijusi pilsētas kungu prioritāte.

 

Galvenā “investīcija ekonomikas attīstībā” ir ikgadēja 60 – 70 miljonu latu dotācija zaudējumus nesošiem pašvaldības uzņēmumiem, kuru valdēs ar desmitiem tūkstošu atalgojumu sēž “Saskaņas centra” ielikteņi. No katra strādājošā rīdzinieka tie ir 200 – 250 latu gadā.

 

Un dome vēl jūlijā pieņem papildinājumus pilsētas budžetā ar 50 miljonu deficītu, lai saskaņiešu brigāde varētu turpināt būvēt puķu tirgotavas par 3000 latiem kvadrātmetrā! Nepamatota pašslavināšanās un apmaksāta dižošanās Rīgas domē ir jāizbeidz.

– Taču šodien Ušakova raksts izskatās gandrīz vai pēc pirmsvēlēšanu kara pieteikuma?

– Jāatzīst, ka Ušakovs ir izvēlējies nekaunīgu, agresīvu, vāji argumentētu izteiksmes formu, kas tiešām līdzinās kara pieteikumam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+