×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

“Kara zirgs”

kara_zirgs_72

Amerikāņu prese Stīvena Spīlberga 48. (!) režisēto filmu jau nodēvējusi par vislabāko filmu, ko viņš jelkad uzņēmis, un aizkustinošais stāsts par puiša un zirga draudzību uz Pirmā pasaules kara asiņaino notikumu fona, iespējams, kļūs par jaunu pagrieziena punktu kara filmu veidošanā.

 

Maikla Morpugo grāmatu pavadīja veiksme – jau drīz pēc tās publicēšanas “Kara zirgs” nokļuva teātra repertuārā, kam sekoja gan radio lasījumi, gan vēl daži iestudējumi, līdz vienu no tiem noskatījās arī Stīvens Spīlbergs, kurš pirmo reizi savā iespaidīgajā kinokarjerā nolēma ķerties klāt notikumiem, kas attēloti uz Pirmā pasaules kara fona. Alberts ir nabadzīgu, bet lepnu vecāku vienīgais dēls, kura tēvs, karst
asinīgs zemnieks, pēdējo naudu atdeva par skaistu zirgu. Un nevis samaksāja rentes naudu angļu pārzinim, kas ne jau aplinkus viņam ne reizi vien norādījis, ka no saimniecības būs jāšķiras. Taču sākas karš, un Džoja, kurai Alberts jau pamanījies iemācīt dažus trikus un pat strādāt saimniecībā, nonāk kara gaļasmašīnā. No angļu karapulka nonākusi vāciešu armijas ierindās, pēc tam pie krieviem un frančiem, Džoja – tāpat kā karavīri – cieš badu, cīnās par savu dzīvību un tic brīnumam, ko Spīlbergs pasniedzis klasiskā Holivudas manierē, taču tik aizkustinoši un līdzjūtīgi, ka kabatlakatiņi čaukstēs vienā laidā, vien ciniskākajiem skatītājiem ļaujot nočukstēt, ka acī gruzis iemeties. Nominēts diviem “Zelta globusiem”, “Kara zirgs” saņēmis teju vienbalsīgus kinokritiķu slavinājumus.

Lomās: Džeremijs Ērvains, Emīlija Vatsone, Pīters Malans, Deivids Tjuliss, Toms Hidlestons

No 20. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+