Mobilā versija
+3.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
28. maijs, 2015
Drukāt

Karaliene Elizabete II izklāsta valdības programmu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ievērojot politisko tradīciju, Britānijas karaliene Elizabete II (attēlā) vakar parlamentā izklāstīja jaunās valdības programmu, kas paredz visu Konservatīvās partijas priekšvēlēšanu solījumu izpildi.

Premjerministra Deivida Kemerona jaunā valdība plāno samazināt budžeta iztrūkumu, kontrolēt valsts izdevumus un samazināt ienākumu nodokli cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Plānots risināt mājokļu trūkuma problēmu un paplašināt bezmaksas aprūpi bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem. Iecerēts arī samazināt regulatoru kontroli pār mazajiem uzņēmumiem, lai veicinātu jaunu darba vietu rašanos. Karalienes runā arī apstiprināta Kemerona iecere līdz 2017. gada beigām sarīkot referendumu par Britānijas dalību Eiropas Savienībā. Kemerona jaunais kabinets apņēmies cīnīties pret ekstrēmismu, sekmēt sociālo saliedētību un ieviest parlamentā principu “angļi balso par angļu likumiem”, lai skotu parlamenta locekļiem vairs nepiederētu pēdējais vārds par likumiem, kas attiecas tikai uz Angliju un Velsu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+