×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

Karaliskā aļņa diena Līgatnes dabas takās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rudens ir briežu dzimtas dzīvnieku bauru jeb kāzu laiks! Aļņiem galvā “pavasaris” un dižošanās ar karaliskajiem ragiem. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 2016. gada 29. oktobrī aicina uz Līgatnes dabas takām uz Karaliskā aļņa dienu.

Līgatnes dabas takās esošajā dabas izglītības centrā “Pauguri” no plkst. 13:00 līdz 16:00 ikviens varēs iepazīt aļņu dzīvesveidu un paradumus, dodoties izzinošā pārgājienā, darbojoties radošās darbnīcās un piedaloties spēlēs. Pie dabas izglītības centra būs apskatāma arī aļņa ragu izstāde. Zootehniķe un ilggadējā Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola dalīsies fotostāstos par Līgatnes dabas taku aļņiem.

Visi, kam vārdā vai uzvārdā ir kāda saistība ar alni, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, šajā dienā Līgatnes dabas takas varēs apmeklēt bez maksas!

Pašreiz Līgatnes dabas takās mīt divi aļņu puiši un piecas aļņu meitenes. Aļņu puisis Jussi Līgatnes dabas takās ir ieradies no Somijas Ahtari zooloģiskā dārza. Savukārt alnis Fredis ir dzimis Līgatnes dabas takās un to ir izaudzinājusi zvērkope Velga Vītola.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru “Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.0
Alūksne +20.6
Daugavpils +19.0
Saldus +20
Liepāja +19.0
Jelgava +18
Ventspils +14.1
Limbaži +19
Madona +17
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+