Latvijā
Kriminālziņas

Karostā ugunsgrēkā bojā iet gultā smēķētājs, pa logu izglābj bērnus0


Karaostā Liepājā, 18.martā, izcēlies ugunsgrēks Baltijas ielā dzīvojamajā ēkā. Viens cilvēks gāja bojā, vairākus izglāba, tostarp – bērnus.
Karaostā Liepājā, 18.martā, izcēlies ugunsgrēks Baltijas ielā dzīvojamajā ēkā. Viens cilvēks gāja bojā, vairākus izglāba, tostarp – bērnus.
Foto – Linda Kilevica, portāls “liepajniekiem.lv”

Liepājā, Karostas apkaimes Baltijas ielā, 18. martā, plkst. 16:13 bija izcēlies ugunsgrēks, kurā izdega dzīvoklis 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls – neuzmanīga apiešanās ar izsmēķi. Negadījumā gāja bojā viens cilvēks, bet trīs cilvēki saindējās ar dūmiem. Šobrīd notiek izmeklēšana, ir uzsākts kriminālprocess, tā portālu “La.lv” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Signe Šteinberga.

Kā stāsta karostnieki, kas dzīvo cietušajā piecstāvu dzīvojamajā mājā Baltijas ielā, ugunsgrēks esot izcēlies dzīvoklī ēkas ceturtajā stāvā, kur dzīvo personas, kas “pārmēru draudzējas ar grādīgajiem dzērieniem”, vēstīja portāls “liepajniekiem.lv”. Notikuma vietā ieradušās ne vien vairākas ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas, bet arī divas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu brigādes un ievērojams skaits policijas darbinieku. Pēdējie norobežojuši teritoriju ap nelaimes vietu.

Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā izglābti vairāki cilvēki, tostarp bērni, kuri dzīvo ēkas piektajā stāvā – dzīvoklī virs nelaimes vietas. Ugunsdzēsēji glābēji bērnus no piektā stāva esot izcēluši pa logu. VUGD pārstāve Inta Palkavniece portālam “liepajniekiem.lv” pastāstījusi, ka ugunsdzēsēji glābēji izsaukumu uz Karostu saņēmuši 18.martā pulksten 16.13.

“Sākotnējā informācija vēstīja, ka Baltijas ielā no piecstāvu dzīvojamās mājas jūtams sadūmojums. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās izsaukuma vietā, viņi konstatēja, ka no ēkas ceturtā stāva dzīvokļa pa logu nāk ārā atklātas liesmas,” stāstīja Palkavniece. “Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autokāpnes, no ēkas piektā stāva balkona nocēla un izglāba četrus cilvēkus, savukārt no piedūmotā ēkas ceturtā stāva glābēji izglāba trīs cilvēkus un kaķi,” viņa atzina.

Kopumā ugunsgrēkā izglābti septiņi cilvēki, no kuriem divi ugunsgrēkā bija cietuši. Abus cietušos ugunsdzēsēji glābēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu aprūpē. Diemžēl vēl vienu cilvēku glābt nav izdevies. Cilvēks, kurš bijis ceturtā stāva dzīvoklī, kur ugunsgrēks izcēlās, gājis bojā.

Saistītie raksti

Palkavniece “liepajniekiem.lv” vēl pastāstīja, ka pulksten 16.47 ugunsdzēsējiem izdevies ugunsgrēku lokalizēt. Kopumā izdedzis ēkas ceturtā stāva dzīvoklis 30 kvadrātmetru platībā. Vēl ap sešiem svētdienas pievakarē glābēji strādājuši nelaimes vietā, lai turpinātu pilnībā likvidēt ugunsgrēku. Kopumā ugunsgrēka dzēšanā un cilvēku glābšanā piedalījušies 17 ugunsdzēsēji – četras autocisternas, kā arī autokāpnes.

Tā kā ugunsnelaimē viens cilvēks gāja bojā, bet trīs ir saindējušies ar dūmiem, policijā notiek izmeklēšana un ir uzsākts kriminālprocess.

LA.lv