Sports
Futbols

Karašauska ceļojums: “RFS” – “Pafos” – “Riga”0


Artūrs Karašausks uz īres tiesībām pievienojies Latvijas čempionei FC “Riga”.
Artūrs Karašausks uz īres tiesībām pievienojies Latvijas čempionei FC “Riga”.
Foto: Zigismunds Zālmanis/FC “Riga”

Latvijas čempione un kausa ieguvēja futbolā “Riga” papildinājusi sastāvu ar valstsvienības uzbrucēju Artūru Karašausku.

Rudenī tika ziņots, ka Karašausks, kurš pagājušajā nedēļā atzīmēja 27 gadu jubileju, šo sezonu pavadīs “RFS” vienībā, taču janvārī viņš pievienojies “Pafos” klubam, kas ir Latvijas čempiones “Riga” sadarbības partnere. Savukārt nākamais solis šajā darījumā kļuva Karašauska izīrēšana “Riga” komandai, kas uzskatāma par “RFS” principiālu sāncensi.

Karašausks 2018.gada sezonu noslēdza Kazahstānas čempionāta vienībā Oralas “Akžajik”, kuras rindās 14 spēlēs guva divus vārtus. Karašausks uz Kazahstānu pārcēlās jūnijā, bet pirms tam spēlēja citā Latvijas klubā “Liepāja”/”Mogo”, kura rindās virslīgā iesita četrus vārtus.

Aizpērn Karašausks bija starp trim pretendentiem uz 2017.gada Latvijas labākā futbolista titulu, ko beigās ieguva Andris Vaņins.

Uzbrucējs 2017.gadā ar desmit vārtiem bija rezultatīvākais vietējais futbolists Latvijas virslīgā. Tāpat viņš divus vārtus guva Latvijas kausa finālā, palīdzēdams “Liepāja”/”Mogo” komandai iegūt trofeju, kā arī ar precīzu sitienu atbildes mača pēdējās sekundēs ieveda vēju pilsētas vienību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā. Neskatoties uz rezultatīvo sniegumu, Karašausks netika izsaukts uz Latvijas futbola izlases spēlēm, jo viņam bija nesaskaņas ar tā brīža galveno treneri Aleksandru Starkovu.

Tiesa, pērn, kad par komandas galveno treneri tika iecelts Miksu Pātelainens, Karašausks atgriezās izlasē. Kopumā viņš tās rindās 21 spēlē guvis vienus vārtus.

Saistītie raksti

Karašausks lielāko daļu karjeras aizvadījis nu jau bankrotējušajā Rīgas “Skonto” komandā, tomēr vairākkārt arī devies leģionāra gaitās. Tā 2010.gadā uzbrucējs bija izīrēts Ukrainas vienībai Dņepropetrovskas “Dņipro”, bet 2014.gada pirmajā pusē bija izīrēts Krievijas premjerlīgas vienībai Kazaņas “Rubin”, tomēr laukumā viņš tā arī neizgāja. Tāpat viņš uzspēlējis Polijas augstākās līgas vienībā Glivices “Piast” un Šveices otrās līgas klubā “Wil 1900”.

2013.gadā Karašausks kļuva par Latvijas futbola virslīgas rezultatīvāko spēlētāju. Tāpat viņš 2010.gadā ar “Skonto” kļuva par Latvijas čempionu.

LA.lv