×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Vienoti Latvijai, esam nesalaužami. Saruna ar NBS komandieri Kalniņu (11)

2016. gadā Dānijā, kur tiek parakstīts sadarbības līgums starp Dānijas brīvprātīgo organizāciju ”Home Guarde” un Latvijas Zemessardzi. Foto no Leonīda Kalniņa arhīva.2016. gadā Dānijā, kur tiek parakstīts sadarbības līgums starp Dānijas brīvprātīgo organizāciju ”Home Guarde” un Latvijas Zemessardzi. Foto no Leonīda Kalniņa arhīva.
Ģenerālmajors Leonīds Kalniņš

Dzimis 1957. gada 13. februārī Tomskas apgabalā Krievijā.

Mācījies Viļņas Augstākajā pretgaisa aizsardzības karaskolā, Harkivas Kara inženieru akadēmijā, ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā, Baltijas Aizsardzības koledžā.

Strādājis NBS kopš 1997. gada; Zemessardzes komandieris, NBS Apvienotā štāba priekšnieks, NBS komandieris.

Apbalvojumi:
Viestura ordenis (2008),
Lietuvas Nacionālo brīvprātīgo spēku medaļa par izcilību (2015).

Dzīvo Mālkalnos Auru pagastā. Precējies ar Ludmilu Kalniņu.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku jaunieceltais komandieris LEONĪDS KALNIŅŠ ir pārliecināts, ka valsts drošības pamats ir Latvijas pilsoņu gatavība aizsargāt savu zemi.

Šis ir ļoti nemierīgs laiks, īpaši aizsardzības jomā. Kāpēc bijāt ar mieru uzņemties tik lielu atbildību?
Virsniekam tas ir liels gods. Tā ir iespēja īstenot projektus, ko esmu iesācis kopā ar bijušo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi. Piecus gadus komandējot Zemessardzi, man ir izveidojies skaidrs redzējums, kā turpināt būvēt un attīstīt Latvijas bruņotos spēkus, lai vairotu un stiprinātu mūsu valsts aizsardzības spējas, kā iesaistīt arvien lielāku Latvijas sabiedrības daļu daudzu militāro funkciju veikšanā, arī Zemessardzē.

Novembra beigās Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā nosoda Krievijas īstenoto hibrīdkaru. Decembra sākumā ASV Senāts pieņēma likumu par pretdarbību Krievijas regulāri izplatītai dezinformācijai. Rietumi beidzot ir sapratuši, cik prasmīgi, veikli un aktīvi darbojas Kremļa mediji, tiecoties izārdīt un sagraut jebkuru vērtību sistēmu, lai mazinātu ikvienas nācijas valstsgribu, tātad arī valsts aizsardzības spējas. Kā hibrīdkara apstākļos ir jādarbojas bruņotajiem spēkiem?
Mēs esam devuši zvērestu aizsargāt savu tēvzemi, tas nozīmē, ka ikviens karavīrs skaidri apzinās savu piederību Latvijai. Arī fakts, ka bruņoto spēku sastāvā ir viena no Baltijas valstīs spēcīgākajām brīvprātīgajām organizācijām – Latvijas Zemessardze – liecina par to. Protams, hibrīdkarš rada draudus, ko nedrīkstam neņemt vērā. Viens no tā izpausmes veidiem ir informatīvais karš, kura mērķis ir raisīt cilvēkos apjukumu, vairot nedrošību un bailes. Latvijas neatkarības pretinieki dara visu, lai sašķeltu Latvijas sabiedrību un sētu šaubas par pašu Latvijas valstiskumu. Tāpēc mums ir jādarbojas ne tikai kā militāram spēkam, bet arī intelektuālā jomā, jo mūsu galvenais mērķis ir sabiedrības konsolidācija. Ja sabiedrība Latvijā ir konsolidēta, jebkuri draudi – gan informatīvie, gan militārie – samazinās līdz minimālam riskam. Ikvienas valsts pastāvēšana balstās uz trim pīlāriem: uz sabiedrības gribas, uz prasmju kopuma un, protams, uz visas nācijas gara spēka. Ja mēs gribam savu neatkarīgu valsti, ja mēs protam to būvēt un esam spējīgi to aizstāvēt, tad mēs esam iekšēji stipri. Protams, bruņotie spēki nenodarbojas ar ekonomiskiem jautājumiem, mūsu galvenais uzdevums ir mācēt aizsargāt valstī uzcelto labklājību un stiprināt cilvēkos pārliecību, ka valsts – tie esam mēs paši. Ja katrs, kas šeit dzīvo, identificēsies ar Latviju, izjutīs valsti kā daļu no sevis, ar ko viņš ir lepns un par ko ir atbildīgs, mēs būsim neuzvarami.

Rudenī Latvijas sociālajos tīklos izskanēja apgalvojumi, ka Zemessardze nav pietiekami nodrošināta ar individuālo un kolektīvo ekipējumu, ka struktūrā veiktās pārmaiņas ir neefektīvas un kopumā Zemessardze nav gatava pildīt tai uzticētās funkcijas. To uzsāka kāds ar segvārdu Ivars Čiekurs, pārpublicēja interneta žurnāls “Puaro” un pēc tam arī krievu mediji. Cik pamatoti bija šie apgalvojumi? Vai to mērķis bija izgaismot problēmas un palīdzēt sakārtot lietas vai – gluži otrādi – mest ēnu un vājināt nācijas pašaizsardzības vēlmi un spēju?
Kāds bija mērķis, par to lai spriež Latvijas sabiedrība! Dažas no pieminētajām portālu publikācijām esmu lasījis. Es izmantoju katru iespēju uzzināt par stāvokli man uzticētajā jomā, turklāt ne tikai oficiāli no padotajiem, bet arī tiekoties ar karavīriem un zemessargiem. Esmu atvērts racionālai un pamatotai kritikai, taču publiski izteiktam viedoklim nevajadzētu paust personisku aizvainojumu un izplatīt nepatiesu informāciju. Fakti ir jāpārbauda. Ja tiek publicētas un pārpublicētas puspatiesības un meli, tas nāk par labu nevis Latvijai, bet gluži otrādi – tiem, kas vēlas graut mūsu valstiskumu. Ja kāds grib uzlabot situāciju – manas durvis vienmēr ir vaļā. Daudz kas no publikācijās minētā man nav jaunums, esam to pārrunājuši savā starpā, esam to teikuši medijiem. Mēs nekad neesam nolieguši, ka Latvijas aizsardzībai, īpaši Zemessardzei, ir nepieciešams lielāks finansējums. Valdība un nodokļu maksātāji ir mūs sadzirdējuši, kopš 2014. gada finansējums ir palielināts, daļa no tā tiek novirzīta Zemessardzes stiprināšanai. Tiesa, arī pagājušajā gadā, kad aizsardzībai tika atvēlēts 1,41 procents no IKP, mēs nevarējām nodrošināt Zemessardzi ar pilnīgi visu tai nepieciešamo. Un nevarēsim to izdarīt vēl vairākus gadus.

Par cipariem runājot, mazs, bet svarīgs iestarpinājums: 2016. gadā aizsardzības jomai tika atvēlēts 1,41 procents jeb 368 miljoni eiro, šogad – 1,7 procenti jeb 449 miljoni eiro, sākot ar 2018. gadu – divi procenti. Šāds nozares finansējums ir noteikts ar likumu, tātad no tā nevar būt nekādas atkāpes.
Tieši tā. Patlaban primārais ir ekipēt zemessargu individuāli. Esam simtprocentīgi nodrošināti ar formastērpiem, taču mums vēl ir nepieciešamas uzkabes, guļammaisi, individuālās aizsardzības sistēmas, mobilās platformas. Mēs to zinām, zemessargi to zina, esam šos jautājumus pārrunājuši.

Zemessardzes novadi – fundamentāli administratīvās struktūras – ir pārformēti brigādēs. Ko tas dod?
Kad 1991. gadā izveidojās Zemessardze, mums bija piecas brigādes, kas darbojās līdz 2003. gadam, kad tās pārveidoja par novadiem. Ideja bija aizgūta no lielajām valstīm, tomēr restrukturizācija nedeva gaidīto. Brigāžu komandieri tika pārsaukti par novada komandieriem, piesaistot pie ģeogrāfijas. Tagad mēs atkal atgriežamies pie brigādēm, kas ir nevis teritoriāli formējumi, bet kaujas vienības, līdzvērtīgas regulāro spēku brigādēm. Tā šos formējumus uztver arī sabiedrotie. Brigādēs iekļaujas bataljoni, kas būvēti pēc NATO standartiem, tās nav pagasta apakšvienības, kas spēj nodrošināt uzdevumu izpildi tikai savā lokālā teritorijā. Tiesa, mēs esam cieši saistīti ar dislokācijas vietu pašvaldībām un civiliedzīvotājiem, arī lielākā daļa zemessargu nāk no šīm teritorijām. Taču pēdējos desmit gados sasniegtais līmenis apliecina, ka brigādes ir eksteritoriāli formējumi, kas gatavi veikt sarežģītus uzdevumus jebkurā vietā. Piemēram, Afganistānā zemessargi ieradās vēl pirms regulāro spēku vienībām, bez piesegšanas kišlakos, tas ir, afgāņu ciematos, veicot ļoti specifiskus uzdevumus, nodrošinot sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem, kas zināmā mērā ir izlūkošanas funkcijas. Par zemessargu sagatavotības līmeni liecina arī tas, ka misijās viņi no mūsu sabiedrotajiem saņem visaugstāko atzinību līdzās pilna laika karavīriem.

Eiropas Savienības kaujas grupas mācībās, kur piedalījās arī mūsu zemessargi, citu valstu pārstāvji brīnījās, ka mūsu brīvprātīgie darbojas līdzvērtīgi profesionāļiem. Kā tas panākts?
Mums ir efektīva mācību sistēma, ko nemitīgi pilnīgojam. Piemēram, 2013. gadā mācībās Lielbritānijā piedalījās 2. novads, kas tagad ir 3. Zemessardzes brigāde Latgalē. Toreiz mūsu zemessargi saņēma visaugstāko novērtējumu, viņiem līdzās stāvēja Dānijas un Lielbritānijas regulārā dienesta karavīri. Tāpēc es izvairos teikt: profesionālā dienesta karavīrs un zemessargs. Es saku: pilna laika karavīrs un zemessargs. Dokumentos gan tas vēl ilgi tā paliks, jo termins ir apstiprināts likumos, tomēr svarīgi ir apzināties, ka sagatavotības ziņā zemessargs, kas izgājis pilnu apmācību ciklu, ir tāds pats profesionālis kā regulārā dienesta karavīrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kalniņ- atliek tikai teikt- prātiņ nāc mājās!!!!! Graube neko neizveidoja- Tev arī skatos nav nekādas sapratnes!!!!!

 2. Nu jau labu laiku domāju par to, kādēļ Latvijā tik mazu vērību pievērš patriotiskajai audzināšanai. Viens gudrs cilvēks man skaidtri pateica – tādēļ, ka mūsu valstij nav ideoloģijas. Un tam nevar nepiekrist – nacionālās identitātes apziņai nepietiek ar auseklīša piespraušanu pie vestes; vajag apzināties savas saknes kultūrā, reliģijā un jāapzinās sava piederība. Bet pats galvenais – npietiek ar virzību uz šauri personisku labklājību, jābut vīzijai par tautu un valsti un savu vietu tajā. Sāpīgi klausīties un lasīt, kā šis brīnišķīgās zemes iemītnieki lamā pēdējiem vārdiem savu valsti, tautu, paši neapzinādamies, ka tāda lamāšana jau ir ar bumeranga efektu.
  Šī intervija manās šī brīža pārdomās ir kā koncentrēta skābekļa plūsma. Te nu stāv cilvēks, kurš skaidri zin, kādēļ viņš te dzīvo, kam viņš pieder; cilvēks, kuram ir vīzija. Esmu patiešām priecīgs un nebaidos teikt – lepns par mūsu valsts armijas komandieri. Viņš laikam pašlaik ir pirmais, ar kuru varam lepoties. Ar tādu attieksmi pret savu darbu un posteni gribu redzēt, pirmkārt, valsts prezidentu un ministru prezidentu. Ceru un nebeidzu ticēt, ka mums reiz tādi būs, kad būsim paši gatavi tādus izvirzīt un pieņemt.

 3. Ļoti laba saruna.

 4. Ļoģiski un saprotami pamatots gan par obligāto militāro dienestu, gan par zemessardzi.

 5. zilo saiets

 6. Kā jau tas iersts deputātu un amatpersonu ”vizitkartēs” , arī viņa boigrāfijā nav informācijas , vai PSRS laikos viņš ir vai nav bijis kompartijā …

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Vnk trukst vardu, ka mums pudere snadzenes ar urrapatriotismu taja laika, kad pasi noziedzigi melo, slepj patriotu uzraditos, aizsardzibas spejam totali bistamos trukumus, kuri bija jau sen janovers, bet kuriem sie par aizsardzibas varoniem uzmetusies vnk pagriez muguru. Tas kaut ka liek butu visai piesardzigiem par to patiesajam spejam un nodomiem. It seviski, ka budams ZS komandieris, tas butiba nav neko jedzigu izdarijis tas laba. Kadas ceribas, ka to daris visas aizsardzibas laba? NEKADAS ! Tapec nekrapsim sevi ar tuksam ceribam. Mums aisardziba ir visai vargs posms tiesi del tadiem komandieriem,kuri hroniski nedzird kareivju un specialistu prasibas, bet darbojas kkada birokratiska vide, kas pilnigi nav saistita ar militaro, ja neskaita parazitesanu uz tas un uzplecu, naudas izkasanu.
  Ja joprojam ZS ir ATBRUNOTA, bet stabos koncentretas humpalu atmestas ieroca parodijas, pamatoti sauktas par PAGALEM, 2.PK nedaudz uzlabota, ar pievienotu automatiskas uguns funkciju KARABINE liecina par totalu atpalicibu no iespejamiem ienaidniekiem jau pat 1. katram kareivim nepieciesamaja un visvienkarsak nodrosinajamaja – normala trieciensautene.
  Kapec to nav? Laikam jau siem “komandieriem” ir CITAS prioritates, kas nav saistitas ar pretoties spejigas armijas izveidi. Jo lai iegadatos normalus, laikmetam atbilstosus, konkuret spejigus, parocigus, ertus un nekaprizus ierocus, tie vismaz ir japarzin, jabut godigam tam iepirkuma, un varbut galvenais – jabut VELMEI uzlabot musu aizsardzibu, kas sadiem “komandieriem” NAV NOVEROTS!
  Lidz ar to, vai nu viniem ir problemas ar lojalitati Latvijai un mums visiem…, tapat ka to darba devejiem, kas arvien mierigi atlaujas slept cekas noziedzniekus,, vai nu tie ir absoluti nepiemeroti attiecigajam amatam. Maximums, ko tadi spetu pavilkt, ir saimniekam klanoss ierednitis izsutamais..
  Un uztadiem balstit azsardzibu, atvainojiet, ir vairak ka nenopietni. Netakarigi no to populistiskajiem, no realitates visai talajiem saukliem.

 9. tu pagonu veci vismaz zini ko dirs tupelvaroni jus esat nomizusi ka vel nekad

 10. Cien.raksta autores kundze ,
  paldies Jums par patriotiski uzmundrinosu rakstu.Bet pasu galveno Jus neesat pateikusi,vai ari baidaties pateikt.Kamer ES un NATO Valsts Latvija neklus par Tiesisku Valsti,kur tiek ieveroti un izpilditi visi LR Kriminallikumi un Starptautiskie likumi,Latvijas Valsts Neatkariba tiek apdraudeta no pretvalstiskiem elementiem kuri izlaupa Valsts budzetu un izplata kremla propagandu un dezinformaciju.

 11. Prieks uzzinat par Latvijas Zemessargu morali un kaujas spejam.Bet,pasu galveno Kalnina kungs ir piemirsis,vai politkorekti noklusejis.Un tas ir neapstridams fakts, ka ES un NATO Valsts Latvijas valdiba un drosibas institucijas ,atlauj dazadam kremla cekistu partijam un atseviskiem individiem nesoditi darboties kremla uzdevuma,izplatot kremla propagandu un dezinformaciju,organizejot krievu jauniesu teroristu apmacibas ( SC) “tuvejas arzemes “,izplatot no kremla cekistiem sarakstito “jaunas vestures” gramatas krievu skolas un atklati aicinot uz valsts apversumu.
  Rezumè : likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam,ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.

Draugiem Facebook Twitter Google+