×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
28. augusts, 2017
Drukāt

Karavīra algu grib celt par 50 eiro (1)

Foto - Gatis Dieziņš/JICFoto - Gatis Dieziņš/JIC

Valdība otrdien lems, vai atbalstīt Aizsardzības ministrijas (AM) plānu palielināt atalgojumu karavīriem par 50 eiro mēnesī.

Lai gan ir apturēta karavīru atvaļināšanās no profesionālā dienesta, tomēr nav izdevies nepieciešamajā apjomā nodrošināt kandidātu rekrutēšanu profesionālajam dienestam, jo kopš 2014. gada paralēli veiktajiem atlīdzības pilnveidošanas pasākumiem ir notikušas arī pārmaiņas valsts darba tirgū, kā dēļ ir pieaugusi gan minimālā mēnešalga, gan vidējā darba samaksa valstī. Sevišķi situāciju saasina šogad 9. maijā Ministru kabineta sēdē pieņemtās Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018. – 2021. gadam, kas paredz minimālās algas paaugstināšanu par 50 eiro mēnesī, attiecīgi padarot karavīru atalgojumu nekonkurētspējīgu, tam pārsniedzot minimālo algu tikai par 40 eiro. Ja valdība atbalstīs AM iniciatīvu, tad kareivim ar viena gada izdienu pašreizējo 470 eiro vietā maksās 520 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Karavīru algas ir līdz ārprātam smieklīgas.Redz Požarnovs var tupēt divos amatos un par vēl + korupcija ,saņemt tūkstošus,arī citi liekēži,bet karavīrs liek uz “spēles”savu dzīvību.Mums valstī viss ačgārni.Krimiķis simtiem miljonu sazadzis u.c. politkretīni gan bijušie,gan esošie,tāpat.Vai viņi spētu ar pilnu ekipējumu noskriet 30 km.?Bergmani,pavēstī tautai CIK saņem Kanādas kareivji??
    KAS NEBARO SAVU BARMIJU,baros ar laiku svešu!!Par 50 eiro Hūte pat nevar nopirkt kaklasaitu,Vējoni un Co.

Draugiem Facebook Twitter Google+