Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. februāris, 2015
Drukāt

Karavīra dzīve

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc 11. septembra notikumiem Holivudā stabilu vietu ieņēmušas filmas, kas atklāj karavīru dzīvi Austrumos. Ar filmu “Amerikāņu sapieris”, kas nominēta sešiem “Oskariem”, šajā žanrā sevi piesaka amerikāņu veterāns Klints Īstvuds.

Šogad Klints Īstvuds atzīmēs jau 85. dzimšanas dienu, un viņa nozīme amerikāņu kino nav apstrīdama. Aktieris un režisors, kura filmas vienlīdz tīk kā skatītājiem, tā kinokritiķiem, atšķirībā no ne viena vien kolēģa, neguļ uz veciem lauriem, bet izvēlas arvien jaunus izaicinājumus. Taču “Amerikāņu snaipera” gadījumā viņa talants iestrēdzis Holivudas gaumē uzlabotu notikumu gūstā, kas, akcentējot darbību kaujas laukā, gandrīz pilnībā aizēnojis drāmas visu laiku rezultatīvākā amerikāņu snaipera Krisa Kaila personīgajā dzīvē, tādējādi zaudējot emocionālo fonu, kas citā gadījumā šo lenti paceltu pāri propagandas un amerikāniskā patriotisma pakāpienam. Taču, neskatoties uz to, filma nominēta sešiem “Oskariem” (arī kā gada labākā filma, scenārijs, aktieris B. Kūpers) un tematiski liekama blakus Ketrīnas Bigelovas “Sapierim” (2008), seriālam “Svešais starp savējiem” un citiem, bet kases ieņēmumi uzrāda, ka Atlantijas okeāna otrā krastā šāds uzstādījums skatītājiem ļoti iet pie sirds, jo filmas ieņēmumi jau krietni pārsnieguši 300 miljonu atzīmi. Un Bredlija Kūpera superdiēta ar 8000 kalorijām dienā nav nepamanīta – viņa muskuļu masas pieaugums ļāvis iejusties Kaila ādā tik pārliecinoši, ka jau trešo gadu pēc kārtas viņš nominēts “Oskaram”.

UZZIŅA:

“Amerikāņu snaiperis”/”American Sniper”

ASV, 2014.

Režisors Klints Īstvuds

Galvenajās lomās – Bredlijs Kūpers un Sjenna Millere

No 13. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+