×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

NATO karavīra sitēji atzīst vainu, nepiekrīt atlīdzībai (28)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Cietušais Nīderlandes karavīrs Mihels Vosens (no labās), tulks Gatis Aleksandrovs un apsūdzības uzturētājs prokurors Nauris Pinkovskis.

Vakar Ventspils tiesa sāka skatīt krimināllietu pret ventspilniekiem Andri Veldri (dzimis 1991. gadā, celtnieks), Oskaru Ozolu (1994, strādnieks zivju kombinātā) un Romānu Zubkovu (1992, krāsotājs) par smagu miesas bojājumu nodarīšanu nīderlandiešu karavīram Mihelam Vosenam pagājušā gada 11. maijā, kad Ventspilī bija piestājuši NATO valstu karakuģi.

Jau pašā tiesas sēdes sākumā apsūdzētie atzina savu vainu, bet nepiekrita cietušā kompensācijas apjomam – 25 000 eiro, kaut gan pret pašu kompensāciju kā tādu neiebilda. M. Vosens, kas tiesā bija ieradies bez advokāta, bet ar vairākiem Nīderlandes vēstniecības pārstāvjiem, norādīja, ka viņš naudu prasa tikai par fiziskajām ciešanām, ne psiholoģiskajām, jo tās mērojamas miljonos – viņš līdz mūža galam paliks invalīds. Pēc sišanas Mihels ilgstoši atradies komā, zaudējis darbu un daļēji runas spējas, no jauna bija spiests mācīties staigāt. Vosens atceras, ka kopā ar dienesta biedriem atpūties Ventspilī, paēduši, iedzēruši, bijis kopā ar Frederiku Dubeldu un Mičelu de Baksu. Naktsklubā “Kiss Club” neko vairāk par atpūtu un cikos gājuši projām, neatceras. Atģidies tikai klīnikā Nīderlandē. Tāpat neatceras ne sišanu, ne sitējus.

Cietušā biedrs F. Dubelds liecina, ka, naktī, ejot projām no naktskluba, saņēmis sitienu no mugurpuses un attapies tikai uz kuģa, kur ārsts sniedzis palīdzību. Nekādu konfliktu pirms tam ne ar vienu neesot bijis. Dzēris tikai alu, bet nedaudz. Savukārt De Bakss izdzēris daudz, bet nebija pārdzēries. Gājis kādu brīdi aiz abiem dienesta biedriem un, redzot, ka zemē guļ Dubelds un kādi četri jaunieši sit Vosenu, sabijies un aizbēdzis. Kad pēc kāda laika atgriezies, bijusi jau atbraukusi policija.

Apsūdzēto draugs Pāvels Krūmiņš stāsta, ka tajā vakarā kopā atpūtušies. Pie naktskluba ieejas redzējis, ka kāds (Dubelds) žņaudz Ozolu, to atbrīvojis un pēc tam Dubeldam iesitis. Dubelds skrējis projām un Veldre ar Ozolu metušies viņam pakaļ. Ozols ar kāju nīderlandietim no muguras iespēris pa galvu. Vairāk neko neesot redzējis.

Uz tiesu bija izsaukts arī Vadims Izotenko, kurš stāsta, ka “Kiss Club” bijis daudz piedzērušos, netīrs, tāpēc ilgstoši ar draugiem tur neesot uzturējies. Kad gājis prom, redzējis, ka viens cilvēks guļ asinīs un gārdz, kāda meitene kliedz uz viņu un rausta aiz rokas. Izsaucis ātro palīdzību un noguldījis cietušo (Vosenu) uz sāniem, lai viņš neaizrijas ar asinīm. Kas tur bija noticis, nezinot.

Ainu, kāda risinājusies pirms tam, tiesai iezīmēja “Kiss Club” apsargs Aleksandrs Kaupužs. Klubā pārsvarā uzturējušies ārvalstu jūrnieki, kas daudz neatļauti telpās pīpējuši un pa kaktiem pat urinējuši. Kādus desmit apsargs izraidījis, arī Dubeldu, kurš bijis viens no agresīvākajiem un nepaklausīgākajiem, mēģinājis klubā atgriezties vēlreiz. Līdz kautiņiem klubā neesot nonācis. Bijušas gan saplēstas glāzes, gan neatļautas pārvietošanās ar pudelēm, gan agresīvi žesti. Kāda meitene stāstījusi, ka otrajā stāvā uz dīvāna divi jūrnieki imitējuši dzimumaktu, kāds bijis arī bez apakšbiksēm, bet draugs no kluba aizgājis, kad kāds jūrnieks uzlicis viņam uz dibena roku un uzlūdzis dejot. Uz ielas Kaupužs neesot gājis un kautiņu neredzējis.

Tiesas sēde tika pārtraukta līdz novembrim, jo nebija ieradies viens svarīgs liecinieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. kāpēc pie mums tiesas notiek tik šausmīgi lēnu?

 2. serebrenicas bēgļu nometni arī apsargāja varonīgie nīderlandes karavīri

 3. PIRMAIS IR JĀTIESĀ LEMBERGS UN PĒC TAM VIŅA NOLĪGTIE BANDĪTI !

 4. Stāstīt ta var da jeb ko. Tikai uz tiesu jāaiziet liecināt, tad tiem vārdiem kāds svars. Vervelēšana kirilicā, tas ir unikāli – tas ir alfabēts, ko lieto krievu, serbu, bulgāru, ukraiņu, baltkrievu, kazahu valodā utt. Kurā tad valodā tika vervelēts?

 5. Tika daudz melu vienu viet sen nebiju lasījis! To, ka tipi ar latviskiem vārdiem savā starpā vervelēja kirilicā arī laikam jāslēpj. Citi aculiecinieki toreiz gan pavisam ko citu stāstīja,gan par agresīvajiem šiem tipiem, gan par Nato un jeņku rupju apsaukāšanu, gan to ka to naivo nīderladiešu puiku paši piedzirdīja un tad zvēriski piekāva barā

 6. sist cilvēku līdz nāvei- ir smags noziegums. neskatoties uz to amorālo atpūtu, var teikt-visi labi.

 7. Kas teica, ka latvieši, viensētās dzīvodami ir gļēvi, bailīgi un “nekolektīvi” tipi? Redziet, kā apvienojušies šaikā, (oi, nē!) apvienojušies darba kolektīvā, latviešu proletariāta labākā daļa, sabiedriskā vietā cīnās par kārtību Latvijas paraugpilsētā VentspilĪ. Viss būs labi!

 8. Un šāds NATO mūs aizstāvēs?

 9. Es ceru, ka par cilvēka piekaušanu līdz komai, vismaz pāris gadus aiz restēm dabūs.

 10. Skaidra, izgulies un mazāk skaties kino! Un paskaties, kas bija sitēji – strādnieks gaļas kombinātā, krāsotājs… Un skaidrs, ka tās bija medības, ko uzkurināja Lembis, lai izkalpotos Krievijai.

  • Tev kautkas ir pret strādniekiem un krāsotājiem???
   Labāki ir dzērāji-karavīri?

  • “celtnieks”, “strādnieks zivju kombinātā”, “krāsotājs” – labi pasmēju. Un tā vietā lai divatā tādu piedzērušos pievarētu kamēr trešais zvana uz menteni, ņem un piespārda vienu soli līdz nāvei. Kā tieši šitādi latvijas gaismas nesēji – strādnieki atšķiras no nodzērušās ārzemnieka? Mēsli kas mēsli

  • Padomju laiku stils, trūkst tikai vel slaucējas. “Darba ļauži nosoda.” To kā daudzi NATO karavīri neprot uzvesties ir taisnība, gan jau aptesīsies, te viņiem nav Iraka vai Vjetnama bet Eiropa. Skaidrs arī, ka viņi uz mūsu nabadzību skatās no augšas, kā parasti vientieši. Bet ka konflikts ir bijis tīšām izprovocēts un vadīts – par to nav nekādu šaubu. Iespējams ka paši krievijas patrioti arī apčurājuši un apkakājuši Lemberga brīnumzemi.

 11. Mūsu puiši pareizi darīja. ŠITādi dubeldi un voseni atbrauc,piedirš visus stūrus un izprovocē kautiņus un pēc tam kā varoņi aizbrauc,jo viņi taču no NATO,viņi mūs sargā… TFU uz tādiem draņķiem..
  Un tagad vēl prasa kompensāciju? Par ko??? Paši kā jau karotāji izaicina un pēc tam dabūjuši pa ļipu brēc? Un sauc sevi par karotāju??? Hmmm… Peģiki ne karavīr,kKaut arī no NATO.
  Jums vajadzēja redzēt piedirsto pilsētu tajā rītā pēc NATO “karavīru” apciemojuma Ventspilī… Par tādu NATO FUI

  • Tas tirliņš labajā pusē bildei ir NATO karavīrs? OK
   Bet kur palika citi brašie NATO urinētāji, kad biedru klopēja vietējie kolhoznieki? Pilns klubs taču esot bijis.

 12. Paši jūrnieki uzprasījās uz tādu iznākumu, jo TĀ UZVESTIES VIENKĀRŠI NEDRĪKST!!! Ir JĀCIENA TĀ ZEME UN VIETA, KUR TU ATRODIES!!! Ne velti ārzemnieki savas nepieklājīgās un neadekvātās uzvedības dēļ uzvedas kā pēdējie sivēni pat pie Brīvības pieminekļa – Latvijas valsts simbola!? Viņi VISI tendēti vienīgi uz sevi, pārējais viņus NEINTERESĒ!!! No prāta neiziet filma par amerikāņu kara jūŗnieku uzvedību kādā Filipīnu ostas krogā, kur viņi noslepkavoja meiteni tikai vienīgi tādēļ, ka tā nepakļāvās viņu prasībām!!! Ja kaut kas tamlīdzīgs bija Ventspils klubā, tad nebrīnos par iznākumu. Visatļautība ir ārzemnieku uzvedības pamatā! Cits jautājums ir SEKAS, kuras labākajā gadījumā varēja būt PAMATĪGS pēriens, ka nedēļu nevar ne sēdēt, ne gulēt… Ventspils tagad ir ĻOTI sakopta un tīra pilsēta, kurā patīkami būt un baudīt visu, ko tā piedāvā!!! Pat padomju laikā tā man ļoti patika, jo tur mācījos.

  • Cik redzu ka ar galvu gan Tu nedraudzējies,pēc tava teiktā sanāk ka visi ārzemnieki slikti. Visatļautība viņu uzvedības pamatā. Letiņi kas Rietumeiropā parāda Latviju no sliktākās puses ir brīnumbērni, puikas kas piedzērās un grupā atspārda guļošu cilvēku,tā taču Latvijas nākotne! Labāk sāc pārdot savu īpašumu,lai savāktu to naudas summu kuru tavi Latvijas nākotnes bērni būs spiesti samaksāt par ārstēšanos tam ārzemniekam.Viņš ar ielauztu galvaskausu nogulēja piecas nedēļas komā, rehabilitācija un pārējie izdevumi būs vairāk kā miljons euro. Ver vaļā maku Skaidra un sāc dzīvot uz sausiņiem……

   • Tu esi duraks,jeb NATO jūrnieks,ka ŠITā raksti… PUIKAS KAS PIEDZĒRĀS UN PIEDIRSA PILSĒTU!!!
    Žēl ka ŠITas sūds izdzīvoja.

   • Tu esi duraks,jeb NATO jūrnieks,ka ŠITā raksti… PUIKAS KAS PIEDZĒRĀS UN PIEDIRSA PILSĒTU!!!
    Žēl ka ŠITas sūds izdzīvoja.

    • Esmu ne muļķis,ne jūrnieks,ja mūsu Valsts Aizsardzības Ministrija ar Iekšlietu Ministriju pieļauj TO ka Nato karavīri Ventspili piesārņo tad ir jāsauc TIE pie atbildības.Nezinu tev bērni ir vai nē un ceru ka viņus nepiemeklēs šāda nelaime.Gribētu ieskatīties tad tev acīs un dzirdēt ko teiksi! Ja vēli citam nāvi,nebaidies kad kāds ar izkapti klauvēs pie tava paša durvīm? Ja esi tik pareizs tad jau nebrīnītos ka beigās pats vien esi liels ..!

   • Ar demagogiju gan nevajag nodarboties – un maaciiba ,kaut arii veelu,vienmeer naak par labu – ..

 13. Karavīrs redzot, ka viņa biedrus spārda, metas bēgt..
  Ok.

 14. NAV KO DZERSTITIES PATS KARAVIRS VAINIGS NEMAK UZVESTIES SANEM PA GIMI

 15. Tad re kādi klubi un sitēji apdzīvo pilsētu ar nākotni.Tikai no ārpuses spīd, bet aiz aizkariem … Gan jau smaidošais segs kompensacijas saviem censoņiem.Vai tad var nepiekrist segt ārstniecības izmaksas? Jeb tas tikai Ventspil\i tā?

  • Ventspils krogos dabūt pa ķobi nav nekāda problēma. Tie, kas kaut bišķi bijuši saistīti ar jūru labi zin, kā jūrnieki uzvedās svešās ostās. Tā kā nekas neordinārs tur nav noticis. Izmeklēšanā noskaidrosies kam un kas pienākās. Ārzemes jūrnieki pa padomju gadiem ir bišķi piemirsuši latviešu jūrniekus. Liela bēda Ventspilim, kā arī visai valstij ir tas viņu visgudrākais mērs, kas uztur tādu klīmatu pilsētā.

Draugiem Facebook Twitter Google+