Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
5. augusts, 2016
Drukāt

Karavīram liek apmaksāt mēbeļu pārvešanu ar NBS auto parku, disciplinārsods izpaliks (1)

Ekrānšāviņš no "tvnet.lv" aculiecinieka iesūtītā videoEkrānšāviņš no "tvnet.lv" aculiecinieka iesūtītā video

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzdevuši atmaksāt zaudējumus karavīram, kurš ar dienesta kravas auto noorganizēja sadzīves priekšmetu atvešanu uz savu jauno dzīvesvietu. Izvērtējot apstākļus, karavīram šoreiz disciplinārsods izpalicis.

Jūnija beigās NBS sāka dienesta pārbaudi par aculiecinieka uzņemto video, kurā redzams, kā Rīgā, Pļavniekos, karavīri no NBS kravas automašīnas krāmē ārā mēbeles un citas sadzīves mantas. Aizsardzības ministrija (AM) toreiz apstiprināja, ka video redzamā automašīna pieder NBS un cilvēki ir NBS karavīri.

Portālā “tvnet.lv” publicētajā video bija redzams, ka pie kāda daudzdzīvokļu nama piebraucis zaļas krāsas kravas auto, ap kuru rosās NBS formās tērpušies cilvēki, tostarp sievietes un privātajās drēbēs ģērbušies vīrieši. No auto tiek krāmētas ārā dažādas mantas – mēbeles, velosipēdi un citi priekšmeti.

AM Preses nodaļas pārstāve Sandra Brāle aģentūrai LETA pastāstīja, ka dienesta pārbaudē ir saskatāmas normatīvā regulējuma pārkāpumu pazīmes, tomēr notikušais ir viens atsevišķs gadījums un karavīrs dienestā sevi pierādījis kā ļoti atbildīgu un profesionālu. Karavīrs disciplināri sodīts nav – tomēr karavīram uzdots atmaksāt valstij nodarītos zaudējumus.

Notikušā apstākļi bijuši tādi, ka sadzīvisku priekšmetu pārvadāšana saistīta ar konkrētā karavīra dzīvesvietas maiņu un personīgiem iemesliem, – jaunā dzīvesvieta atradās ļoti tuvu maršrutam no vienas militārās vienības uz citu militāro vienību, kurā tajā dienā bija norīkots dienesta transports.

Turklāt, lai novērstu šādu precedentu atkārtošanos, veiktas pārrunas ar karavīriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tieslietu ministrs var, kāpēc karavīrs nevar?

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (4)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Mēra gaļu var ēst. Bet neļauj. Kāpēc? (8)Uz jautājumiem atbild PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga
Draugiem Facebook Twitter Google+