×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Latvijas karavīri kļūs neredzamāki un veiklāki (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un zemessargi turpmāk vasarā izmantos jauna tipa lauka formastērpus, kam ieviests otrs maskēšanās raksts "MultiLATPAT". Šos formastērpus karavīri un zemessargi izmantos lauka apstākļos vasarā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri un zemessargi turpmāk vasarā izmantos jauna tipa lauka formastērpus, kam ieviests otrs maskēšanās raksts “MultiLATPAT”. Šos formastērpus karavīri un zemessargi izmantos lauka apstākļos vasarā. Darbs pie karavīru formastērpa jaunā maskēšanās raksta izstrādes ir sācies jau 2011. gadā un nu plānots arī patentēt. Paredzēts, ka pirmos jaunā raksta formastērpus saņems NBS operacionālās vienības – NBS sauszemes spēku kājnieku brigāde, zemessardzes paaugstinātās gatavības vienības, kā arī Speciālo uzdevumu vienība (SUV). Kopš 2007. gada NBS lieto gaišās formas ar rakstu “LatPat”, bet jaunajam rakstam klāt nākušas zaļās un haki krāsas, kuras kopā ar brūno krāsu ir dominējošās formastērpā. Tā rakstā iespējams atrast arī Latvijas karti, kurā redzamas iezīmētas lielākās pilsētas. Jaunajiem formastērpiem pastāv trīs modifikācijas, kuras atšķiras pēc ugunsizturības – ugunsizturīgākos tērpus saņems SUV karavīri. Formastērpi ir testēti lauka apstākļos dažādās valstīs gan Latvijā, Izraēlā, Malaizijā, gan citur. Formastērpa raksta maskēšanās spējas ir 70 līdz 86 procenti.

Formastērpiem ir veiktas arī izmaiņas konstrukcijā – uzlabotas jostas un stakles vietas, kā arī izveidotas divdaļīgas sānu kabatas. Tam ir ne tikai paaugstināta ugunsnoturība, bet arī nodrošināta labāka siltumizolācija, ūdens tvaika pretestība un gaisa caurlaidība, augstākas biomehāniskās un neirodinamiskās kvalitātes. Viens šāds formas­tērps, kas sastāv no biksēm un jakas, maksā 160 eiro. Maskēšanas rakstā “MultiLATPAT” izgatavos kaujas formastērpa jaku, bikses un cepuri, lietus kostīmu un speciālo operāciju kaujiniekiem, kā arī snaiperu un izlūkvienību karavīriem paredzētās komplekta daļas. Šajā rakstā izgatavos arī bruņu sistēmas “Bear II” uzkabes un bruņuvesti, lielo un uzbrukuma mugursomu, kā arī bruņucepures pārvalku.

Šogad un nākamgad paredzēts karavīriem un zemessargiem izgatavot ­­
19 750 jaunā kaujas formastērpa komplektus. Formastērpi ir šūti Latvijas uzņēmumā “Scr-Brasa”, kurš nodarbina Brasas cietumā ieslodzītos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Galvenais lai būtu ugunsdroša, ērtas!

Draugiem Facebook Twitter Google+