×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Latvijas karavīri piedalās mācībās “Northern Strike” ASV (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8.līdz 20.augustam Nacionālo bruņoto spēku gaisa atbalsta kontrolieri un apvienotā uguns priekšējie novērotāji piedalās Mičiganas Nacionālās Gvardes organizētajās apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās “Northern Strike 2016” ASV, Greilingas un Alpenas poligonos, informē NBS.

Mācībās piedalās vairāk nekā 5000 karavīru un jūras kājnieku no ASV, Kanādas, Polijas un Latvijas, trenējoties veikt uzdevumus brigādes līmenī. Gaisa atbalstu sniedz lidmašīnas “A-10”, iznīcinātāji “F-16”, bumbvedēji “B-1”, transporta lidmašīnas “C-130” un uzpildes lidmašīnas “KC-135”, kā arī “JSTARS E-8C”.

Apvienotā uguns priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri ir spējas, ko Latvijas bruņotie spēki attīstījuši augstā līmenī, pateicoties jau 24 gadus ilgušajai partnerībai ar Mičiganas Nacionālo Gvardi.

Apvienotā uguns atbalsta priekšējais novērotājs pieprasa, koriģē un kontrolē uguni no sauszemes un jūras platformām, kā arī nodrošina visu nepieciešamo informāciju par mērķi, lai gaisa atbalsta kontrolieris varētu iznīcināt pretinieku no gaisa platformām.

Gaisa atbalsta kontrolieris savukārt mācībās un arī kaujā no priekšējām līnijām koordinē un tieši vada tuvo gaisa atbalstu un cita veida gaisa atbalsta operācijās. Tuvais gaisa atbalsts ietver gan lidmašīnu, gan helikopteru gaisa operācijas pret ienaidnieka objektiem tuvā distancē no pašu karaspēka vienībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ES!!! PALDIES PUIŠIEM!!! VEIKSMI!!! MŪSU DOMAS ŠINĪ JAUTĀJUMĀ SAKRĪT!!!

  2. PALDIES!!! GLUŽI MANS DOMAS!!!!

  3. God.komentator ?
    Jautajumu zimes Jusu komentariem nav vajadzigas.Viss Jusu rakstitais atbilst faktiem.
    ES un NATO Valsts Latvijas drosibas instituciju bezdarbibu var novertet ka noziedzinieku atbalstisanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+