×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Karavīri šogad iznīcinājuši 5792 sprādzienbīstamu priekšmetu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri šogad Latvijas teritorijā iznīcinājuši 5792 sprādzienbīstamus priekšmetus. Tas ir mazāk nekā pērn, kad rota iznīcināja 6729 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Savukārt 2011.gadā iznīcināti 10 625, bet 2010.gadā – 4739 sprādzienbīstami priekšmeti, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Zemessardzē.

Šogad karavīri devās izsaukumos uz dažādām Latvijas vietām 1224 reizes, kas ir gada laikā lielākais uzdevumu skaits NMN rotas pastāvēšanas vēsturē.

Visbiežāk šogad atrasti un neitralizēti artilērijas lādiņi – 2440 vienības, mīnmetēju mīnas – 1671 vienība un granātas – 1496 vienības. Iznīcinātas arī 67 inženieru munīcijas vienības, 59 aviācijas bumbas, 57 raķetes un divas jūras munīcijas vienības.

Tāpat neitralizētas 5809 strēlnieku munīcijas vienības un 90 dažādu veidu uzspridzinātāji, kuri pie sprādzienbīstamo priekšmetu kopskaita netiek skaitīti. Kopējais neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu svars bija aptuveni 42 000 kilogramu.

Šogad vislielākais vienā vietā atrasto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits – 371 sprādzienbīstams priekšmets un ap 1000 patronu – uziets 21.augustā Saldus novadā bijušā Zvārdes poligona teritorijā. Kopumā Zvārdes pagastā šogad atrasti 526 sprādzienbīstamie priekšmeti un saņemti 18 izsaukumi.

Statistika liecina, ka, salīdzinot ar citiem Latvijas novadiem, Saldus novadā kopumā ir atrasts līdz šim lielākais sprādzienbīstamo priekšmetu skaits – 806 vienības. Savukārt Zvārdes un Kursīšu pagastos atrasto priekšmetu daudzums vairākas reizes pārsniedz citos Saldus apkārtnes pagastos atrasto priekšmetu skaitu.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) atgādina, ka iedzīvotājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, uzturoties bijušās munīciju noliktavas Cekulē teritorijā un bijušās PSRS aviācijas mērķpoligona teritorijā Zvārdē. Šajās teritorijās ir augsts sprādzienbīstamo priekšmetu piesārņojums un ļoti bieži ir atrodami 2.Pasaules karā, kā arī poligona darbības laikā izmantoti lādiņi, kas apdraud cilvēku dzīvību.

Sprādzienbīstamus priekšmetus atrod arī ziemā. Ziemā var būt bīstami meža darbi, piemēram, ugunskuru kurināšana mežos, kuros notikušas kaujas. Arī būvniecības un remontdarbi un citi gadījumi, kad ir iespējama fiziska saskare ar sprādzienbīstamu priekšmetu.

NBS lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kurā tie atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+