Sports
Citi sporta veidi

Karavīri trasē – pirmās “Patria Tough Run” sacensības0


Viens no šķēršļiem “Patria Tough run” sacensībās.
Viens no šķēršļiem “Patria Tough run” sacensībās.
Organizatoru foto

Sestdien Kadagā, Ādažos, risināsies “Patria Tough Run” šķēršļu skrējiena sacensības – pirmie šāda veida mači Latvijā, kurā vairākums dalībnieku būs dažādu valstu bruņoto spēku pārstāvji.

“Pirms diviem gadiem trīs latviešu karavīri pirmo reizi aizbrauca uz pasaules čempionātu šķēršļu skrējienā (OCR), veiksmīgi nostartēja un tas iedeva āķi lūpā. Arī pērn piedalījās, iegūstot vēl papildu pārliecību, ka vajag arī pašiem sarīkot šādas sacensības,” idejas aizmetņus atminas galvenais organizators, ASK “Patria” vadītājs Jānis Avotiņš, kurš ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs.

No 750 dalībniekiem aptuveni pustūkstotis nāk no militārajām aprindām, tā kā civilie varēs novērtēt savas spējas uz šāda netipiska fona. Jau nosaukumā ietvertais vārds “tough” (grūti) liecina par gaidāmā pārbaudījuma sarežģītību. Izveidota astoņus kilometrus gara trase, kurā rūdītajiem būs jāpārvar 20 šķēršļi, iesācējiem – desmit. Zīmīgi, ka dalība ir bez maksas.

Kopumā trasē došoties septiņu dažādu valstu pārstāvji, tāpēc būs arī nāciju vērtējums, kurā ies desmit labāko pārstāvju rezultāti. Būs interesanti salīdzināt karavīru spēku, Latvijas komandas līderis būs četrkārtējais “Stipro skrējiena” uzvarētājs Artjoms Rekuņenko. Pirmās vietas ieguvēji vīriešu un sieviešu konkurencē varēs doties uz prestižām “Red Bull 400” sacensībām Slovēnijā.

Pasaulē šķēršļu skrējieni ir ļoti populāri, bet Latvijā ir sava ceļa sākumā. Ikgadējam “Stipro skrējienam” ir citāds formāts. “Mums ir atšķirīgi šķēršļi un lielāks akcents uz konstrukcijām, augstāka sarežģītības pakāpe,” skaidro Avotiņš, piebil­stot, ka arī sacensību norise atšķiras – skrējieni notiks visas dienas garumā, katrā piedaloties, maksimums, simt cilvēkiem, nevis visiem kopā dodoties distancē.

LA.lv