×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Karavīru algas internetā ik mēnesi vairs nepubliskos (5)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Ministru kabineta komiteja (MKK) pirmdien atbalstīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, ar kuriem paredzēts pārtraukt publiskot internetā karavīru atalgojumu un viņu vārdus, aģentūra BNS uzzināja valdībā.

Projektā sacīts, ka, ņemot vērā šā brīža starptautisko ģeopolitisko situāciju, preventīvos nolūkos nepieciešams pārskatīt un ierobežot informācijas publicēšanu par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) profesionālā dienesta karavīriem, jo šāda informācija atvieglo ārvalstu specdienestiem veikt darbības, kas vērstas pret Latvijas interesēm, valsts drošību un aizsardzību. Saskaņā ar likuma “Par valsts noslēpumu” par valsts noslēpumu var atzīt informāciju par valsts militāro potenciālu.

Atalgojums internetā netiks publiskots arī zemessargiem, kuri saskaņā ar papildu līgumu pilda ilgstošā prombūtnē esoša karavīra vai vakanta karavīra amata pienākumus, teikts MKK atbalstītā projekta anotācijā.

Patlaban Valsts pārvaldes iekārtas likums nosaka, ka iestādes amatpersonām izmaksāto atalgojumu katru mēnesi publicē iestādes interneta mājaslapā, norādot vārdu, uzvārdu, amatu un izmaksāto atalgojuma summu, ja vien likums neparedz savādāk. NBS profesionālajā dienestā dienējošs karavīrs tiek uzskatīts par valsts amatpersonu, tāpēc Aizsardzības ministrija (AM) interneta mājaslapā publicē pilnu visu paredzēto informāciju – karavīra vārdu un uzvārdu, amatu, kā arī izmaksāto atalgojuma apjomu.

AM norāda, ka karavīri kā amatpersonas katru gadu aizpilda amatpersonas deklarācijas, kuras ir brīvi pieejamas Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā, līdz ar to sabiedrībai un uzraugošajām institūcijām vēl arvien būs pieejama pilna informācija par karavīru.

MKK apstiprinātie grozījumi būs vēl jāskata valdībā un Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Karš dvēseles vāc. Skolnieciņš vāc kaut ko citu. Es neesmu svēts. Es esmu Skolnieciņš. Protams, Latvija ir jāsargā, bet cilvēki bēg no Latvijas. Tas ir slikti! Ko gan nākotnē sargās? Kapus? Ubagus? Bet Latvijai vajag armiju, citādi viņas nebūs. Piemēram, viņu noēdīs Krievija.
  Cieņā, Skolnieciņš
  © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

 2. Kā var stāvēt ierindā ar dažādām galvassegām?
  Par tēmu: nezinu kā labāk.

 3. VLaikam jau LV ir muļķu zeme ! Atalgojuma fakts nebūtu slēpjams ,bet ne saistībā ar konkrētu personu.
  Piemēram, ierindnieks 450Eiras ,kaprālis 470, seržants 600 utt. Zemesargs /ierindnieks 12h /mēnesī -100 eiras , 24h -120eiras , seržants 24h-160Eiras 32h/m- 210 Eiras. Jūrnieks …,Tehniskais darbinieks -….Ta’jabūt, bet tetiek pienests uz paplātes personālsastāva identitāte tālākais jau tehniskas dabas jautājums.

  • Vai vienkārši – pakāpe/skaits(cik daudz tādu ir)/ algas diapozons

   Tīri informācijai, ja kāds tomēr interesējas par atalgojumiem armijā.

  • nodevēji ir pašā galvgalī ! Atbildēt

   “Nevainīga” spiegu informācijas nodošana pretiniekam.
   Rašei nav jātērējas štirliciem…

Draugiem Facebook Twitter Google+