×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Karavīru zvērības klosterī filmā “Nevainīgās” (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc patiesiem notikumiem uzņemtās drāmas „Nevainīgās” triumfs aizsākās pērn Sandensas kino festivālā, kur Annes Fonteinas filma bija iekļauta konkursa programmā.

1945. gadā Franču Sarkanā krusta ārste tiek izsaukta uz klosteri netālu no Varšavas – kādai no māsām ir sākušās dzemdības. Taču, pat par spīti dzīvības briesmām, šis fakts nedrīkst nonākt atklātībā, tāpat kā pārējo māsu grūtniecības – pierādījums karavīru zvērībām, kad viņi pirms deviņiem mēnešiem „ciemojās” klosterī. Filmas scenārija ideja iešāvās prātā tās galvenās varones mazdēlam, un viņas skaudro pieredzi uz ekrāna pārnesusi Francijā dzīvojošā režisore Anne Fonteina, kuras iepriekš uzņemto filmu vidū ir arī drāmas „Natalī” (2003), „Coco pirms Chanel” (2009) un „Divas mātes” (2013).

Francijas, Polijas un Beļģijas kopražojuma filma „Nevainīgās” – dažās valstīs to izrāda ar nosaukumu „Agnus Dei” – nav vienkārši kino skatīšanās pieredze. Arī melnbaltais attēls kā apzināta izvēle neļauj saplūst ar uz ekrāna notiekošo, kur skarbos apstākļos ne jau varones cieš par fiziskajiem pāri darījumiem, bet kārto savus rēķinus ar ticību un Dievu, kas ar viņām pieļāvis šādas šausmas.

 

„Nevainīgās”/”The Innocents”

Polija, Francija, Beļģija, 2016.

Režisors: Anne Fonteina

Lomās: Lū de Lāža, Agata Kuļeša, Agata Buzeka, Vensāns Makeni

No 3. marta „Kino Bize”, „Splendid Palace”, “K.Suns”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jā. Arheologi ap veciem klosteriem bieži atrok slepenas jandzimušo kapsētas. Un šis fakst nezin kāpēc par zvērībām netiek uzskatīts, jo pat zirgam ir skaidrs, ka viņinemira dabīgā nāvē…

  2. Laba filma par šo tēmu ir “”Mirko””

  3. jeb tas mazdēls ir pēcklostera peroda ieguvums? tad, kur lika tos bēnus? Apraka dzīus aiz klostera sienas vai vismaz nomušīja pirms apraka?
    Daudzas tautas tā risināja izvaroto bērnu likteņus.

  4. Zvērības… jā…bet tagad tomēr ir mazdēls, kas šo ideju iznes…a tā viņa nebūtu…

  5. Tajā karā citu valstu karavīri klosteros zvērības nepastrādāja, tā vajadzēja tomēr rakstīt skaidri un gaiši – Sarkanās armijas karavīru zvērības.

Draugiem Facebook Twitter Google+