Latvijā
Kriminālziņas

Kārdinājums bija lielāks: ļaundaris apzog kaimiņu 0

Foto – LETA

Šā gada 14. jūnijā kādas Pļavnieku daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas iemītnieks pamanījies apzagt savu kaimiņu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Vīrietis sākotnēji vēlējies paciemoties pie kaimiņa. Viņš pieklauvējis pie durvīm, taču tās neviens nav atvēris. Viesis pārbaudījis, ka durvis ir atstātas neaizslēgtas. Vilinājums ieiet svešajā dzīvoklī un paskatīties, kas tajā labs, guvis virsroku.

Ieejot dzīvoklī, nelūgtais viesis pamanījis istabā uz galda novietotu planšetdatoru. Izmantojot radušos iespēju tikt pie papildus ienākumiem, vīrietis svešo mantu paņēmis un devies prom.

Kad dzīvokļa īpašnieks pārnācis mājās un ievērojis, ka ir pazudis planšetdators, viņš nekavējoties par to ziņojis likumsargiem.

Likumsargi, pārbaudot informāciju par iespējamo ļaundari, ieradās aizdomās turētā vīrieša mājoklī. Pēc pārrunām ar policiju, ļaundaris atzina savu vainu un izstāstīja notikušā apstākļus. Vīrietis arī norādīja konkrēto lombardu, kur bija jau paspējis planšeti pārdot.

Pēc zādzības fakta apstiprinājuma likumsargi turpat aizturēja aizdomās turēto 1993.gadā dzimušo vīrieti.

Likumsargiem arī izdevās no lombarda atgūt iepriekš nozagto planšeti un to atgriez īpašniekam.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv