×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Kardināls Pujats par Zolitūdes traģēdijas iemeslu nosauc morāles vērtību izzušanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Francis Pujats pirmdien, piedaloties Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, par traģēdijas iemeslu nosauca morāles vērtību izzušanu, novēroja aģentūra BNS.

“Zolitūdes traģēdijā bez šaubām lielākā traģēdija ir zaudētie cilvēki. Viņu tuviniekiem lielāko mierinājumu var dot ticība Dievam, un dvēseles nemirstība. Aizsaules dzīvē ticīgie atkal satiks savus tuviniekus,” teica kardināls.

Viņš arī norādīja, ka Zolitūdes upuriem var palīdzēt ar lūgšanu palīdzību.

“Šai nelaimei nav tikai tehniskie cēloņi. Dziļākie traģēdijas cēloņi ir meklējami cilvēku morālajā dzīvē. Kas ir viņu Dievs? Nauda vai kas cits?,” retoriski vaicāja Pujats, piebilstot: “Pasaulē, kā mēs redzam, arvien vairāk zaudē savu ideālu – Dievu. Ja jaunieši jautā – kāds mums labums no ticības, tad viņiem jāskaidro, ka ticība garantē viņiem vismaz normālu un pat laimīgu dzīvi”.

Romas katoļu baznīcas kardināls arī kritizēja Eiropas Savienību (ES) par nonākšanu vērtību krustcelēs.

“Skarbi teikts, bet pat Hitlera un Staļina režīmi neiedrošinājās pederastiju pacelt valsts politikas līmenī. Diemžēl ES šis nesmukums ir kļuvis aktuāls. Mūsu Satversme pieļauj tikai normālu ģimeni. ES uzsākts iekšējais karagājiens pret kristīgo ticību,” ar pārdomām dalījās Pujats.

Komisijas vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”) pārtrauca kardinālu, norādot, ka komisijā notiek diskusija par Zolitūdes traģēdiju. Deputāts Kārlis Krēsliņš (Nacionālā apvienība) vēlāk aicināja visus ieklausīties Pujata teiktajā.

Savukārt deputāts Artuss Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība) pēc atvainošanās par laicīgu neierašanos uz komisijas sēdi uzdeva jautājumu kardinālam Pujatam: “Vai geji nokļūst ellē?”

Kardināls Pujats uz Kaimiņa jautājumu atbildēja lakoniski: “Es domāju, ka jūs zināt atbildi”.

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā pirmdien diskutē par nevalstisko organizāciju iesaisti ārkārtas situācijās sociālā atbalsta organizēšanā. Uz komisijas sēdi uzaicināti arī dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija darbu plāno noslēgt septembrī.

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldības darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām traģēdijas seku novēršanā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. baznīcas onka . Atbildēt

    kā no grāmatas noskaitīja visiem sen zināmus faktus …
    Par to morāles vērtību pazušanu kategoriski nepiekrītu ! Pazust var tikai tas, kas ir bijis ! Lieta tā, ka daļai cilvēciņu viņas ir bijušas, otrai daļai NEKAD to nav bijis un nebūs ! Un kamēr pirmā daļa tos otros neturēs zem pātagas vai plintes stobra galā – viss tikai pasliktināsies. Tādas lūgšanas tikai vairos neliešiem nesodāmības sajūtu. Iedzimta kaite – sirdsapziņas vietā ir alkatība un bezgods.
    Alkatība : tai būvē katrai naglai un skrūvei un pārējām sastāvdaļām ir jābūt izgatavotām pēc noteikta standarta; standartu apraksti guļ zināmā kantorī un maksā ap 50 eiro gabalā (fakts no 18. maija LR-1 radioraidījuma).Var jau būt, ka projektētāji tos standartus ir lasījuši; par būvētājiem – šaubos; pārbaudītāji – (domāju)noteikti nē, jo tas maksātu tūkstošus katriem. Tad nu pārbaudītāji paļaujās uz ražotāja goda(ha !) vārdu, bet būve dara savu – gāžās uz galvas. 🙁
    Lūdzieties no rīta līdz vakaram !

  2. Kam no tā palika vieglāk? Ja to jumtu patiešām turējušas morālas vērtības un pēkšņi pazūda, tad no tā seko, ka visu jābalsta uz stabiliem pamatiem, nevis uz morālām vērtībām. Celtniecības normatīvos, kā nulto pantu ierosinu: “Aizliegts jaunceltās ēkas balstīt uz morālām vērtībām”

Draugiem Facebook Twitter Google+