Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
25. marts, 2015
Drukāt

Kardiologi, endokrinologi, jūs gaida Latgale! “LA” diskusija Ludzas novadā (1)

Foto - Linda KusiņaFoto - Linda Kusiņa

Pašvaldība jaunajiem ārstiem piešķir stipendijas, grasās iedot dzīvokļus un vēlas slimnīcā atjaunot neatliekamās palīdzības nodaļu.

Vispirms paradumi, pēc tam – iedzimtība

Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu 14. grāmatu svētku dalībnieki, kuri bija pulcējušies Ludzas novada Pildā, publiskajā diskusijā par veselības aprūpes jautājumiem vispirms saņēma izsmeļošu informāciju nevis par slimību ārstēšanu, bet gan veselīgu dzīvesveidu. Ko tad īsti nozīmē normāla fiziskā slodze? Vai pietiek ar to, ka pļaujam zāli, ravējam, rokam zemi utt.? Slimību profilakses un kontroles centra veselības veicināšanas departamenta speciāliste Solvita Kļaviņa-Makrecka uzsvēra, ka apmēram 40% labsajūtas ietekmē mūsu paradumi – cik daudz kustamies, ko ēdam, kāds ir mūsu dzīvesstils… Tikai pēc tam seko iedzimtība un veselības aprūpes sistēmas kvalitāte.

Lai tiktu vaļā no liekajiem kilogramiem, cilvēkiem nav jākrīt galējībās, sevi fiziski pārslogojot, uzskata S. Kļaviņa-Makrecka. Ieteicamais minimums ir piecas reizes nedēļā vismaz trīsdesmit minūtes mērenas intensitātes fiziskās aktivitātes. Mērenā intensitāte ir saistāma ar nelielu elpas un sirds darbības paātrināšanos, kā arī nelielu svīšanu. Tā var būt gan pastaiga ātrā solī, braukšana ar riteni, dalība vietējā deju kolektīvā, arī dārza darbi…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. rezidentus varb”ut i dabūsit,specus -nu ko viņi tur darīs

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (2)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+