Uncategorized

Kardiologs: sniedzot pilnīgi visiem medicīnas pakalpojumus, sildām citu valstu ekonomiku0

Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis. Foto – LETA

Daudzi Latvijas iedzīvotāji, kur dzīvo un strādā ārzemēs, izvēlas Latvijā saņemt medicīnas pakalpojumus, tāpēc, sniedzot veselības aprūpes pakalpojumus pilnīgi visiem, tiek sildīta citu valstu ekonomika, otrdien preses brīfingā uzsvēra Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis, kurš atbalsta valdībā virzīto obligātās veselības apdrošināšanas koncepciju.

Ērglis žurnālistiem norādīja, ka piedāvātās izmaiņas ir ļoti nozīmīgas. “Tas ir vitāli svarīgs jautājums,” sacīja kardiologs.

Preses brīfings notika tieši pirms valdības sēdes, kurā tā plāno atkal skatīt Veselības ministrijas (VM) izstrādāto obligātās veselības apdrošināšanas koncepcijas projektu.

VM valdības sēdē rosinās modeli, kas iepriekš valdībā atbalstu neguva, proti, nodalīt no iedzīvotāju ienākuma nodokļa veselības nodokli.

Preses brīfinga dalībnieki, veselības nozares pārstāvji, pauda atbalstu šai koncepcijai, piekrītot VM iepriekš izteiktajam viedoklim, ka šī koncepcija sniegs vispārēju ieguldījumu veselības aprūpes uzlabošanā.

“70 līdz 80 procentos es parakstos zem koncepcijas,” teica Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Medicīnas tehnoloģiju piegādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Spriņģis uzsvēra, ka nodokļu sasaiste ar veselības aprūpes pakalpojumiem ir atbalstāma, taču vienlaikus ir jārūpējas par to, lai iegūtie līdzekļi tiek izlietoti godprātīgi.

Veselības ministres ārštata padomnieks ārstniecības jautājumos Guntis Bahs sacīja, ka atbalsts ir gandrīz no visiem partneriem, nevalstiskajām organizācijām, un aicināja koncepciju virzīt tālāk.

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) uzsvēra, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība visiem iedzīvotājiem tiks nodrošināta neatkarīgi no nodokļu maksāšanas, būs pasargātas arī sociālā riska grupas, piemēram, bezdarbnieki.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka atbilstoši koncepcijai valsts apdrošinās vairākas iedzīvotāju grupas, kuras saņems valsts apmaksātu veselības aprūpi tādā pašā apmērā kā nodokļa maksātāji, piemēram, bērni, pensionāri, I, II, III grupas invalīdi, studenti, personas, kuras saņem vecāku, bērnu kopšanas vai ģimenes valsts pabalstus, un vēl vairākas iedzīvotāju grupas.

Plānveida aprūpē iekļauta virkne medicīnas pakalpojumu – vizītes pie ģimenes ārsta, ārstiem speciālistiem, izmeklējumi, plānveida operācijas un citi.

Ja iedzīvotājs nemaksā nodokļus, par veselības aprūpes plānveida pakalpojumiem viņam būs jāmaksā vai nu pilna maksa, var arī jāveic ikgadējas iemaksas – aptuveni 240 latu, paredz VM koncepcija.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
58 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Siguldas pašvaldība lūdz policiju pastiprināti izmeklēt bērnu inficēšanos ar salmonellu
25 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
3 stundas