×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2017
Drukāt

Kareivīgs sākums, vai noturēs cīņassparu (28)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

“Droši vien nākamā gada laikā Nilam Ušakovam vēl ne viens vien sirms mats nāks klāt,” nākamajā dienā pēc pašvaldību vēlēšanu rezultātu paziņošanas sarunā ar “Latvijas Avīzi” teica politologs Ivars Ījabs, vēršot uzmanību uz to, ka šajā sasaukumā opozīcija galvaspilsētā būs daudz agresīvāka un aktīvāka. Rīgas domes (RD) jaunā sasaukuma sēde šo prognozi apstiprināja. Mēram Nilam Ušakovam gan izdevās saglabāt amatu, bet, ja opozīcija turpinās uzvesties tāpat kā pirmajā sēdē, tad viņš ne vien nosirmos, bet paliks vispār bez matiem.

Šķiet, politiskās cīņas asumu sajutis arī «Saskaņa»/»Gods kalpot Rīgai» (“S”/”GKR”) tandēms. Aizejošās domes pēdējā sēdē valdošie izkārtoja Rīgas domes nolikuma grozījumus, ļaujot katram deputātam strādāt arī vairāk nekā divās pastāvīgajās komitejās. Ar šādiem it kā tehniskiem grozījumiem pašvaldības valdošā koalīcija nodrošināja sev iespēju saglabāt pārsvaru visās astoņās domes pastāvīgajās komitejās. Opozīcijas frakciju “Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija (JKP), Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” (LRA/”LA”) un Nacionālā apvienība (NA) kopīgi izvirzītais mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars (LRA/”LA”) šos grozījumus nodēvēja par “preventīvu kodoltriecienu” no pozīcijas puses. “Valdošās partijas ķērušās pie politiskā kodolarsenāla izmantošanas. Tas parāda gan viņu bailes no politiskās kritikas, gan nekaunības līmeni attiecībā pret vēlētājiem un Latvijas politiskajām tradīcijām.

Šķiet, “GKR” un “Saskaņas” bloks tā vien sapņo atgriezties PSRS, kur viss notika bezierunu pakļautības apstākļos, jo tā būtu vieglāk īstenot valdošo klepto­krātiju,” teica Bondars. Šos grozījumus opozīcijas frakcijas gatavojas apstrīdēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un arī tiesā – kā normatīvajiem aktiem neatbilstošus, jo tiek ignorēts proporcionalitātes princips.

 

Cīnās kā partizāni

Kamēr ministrija nav teikusi savu vārdu par nolikuma grozījumiem, domes opozicionāri gatavi cīnīties ar partizānu metodēm, radoši izmantojot to niecīgo instrumentu arsenālu, kas pēc nolikuma grozījumiem atlicis viņu rīcībā. Piemēram, tiesības uzdot jautājumus, pieprasīt sēžu pārtraukumus, sūdzēties VARAM un tiesā vai gluži vienkārši izstiept sēdes nogurdinoši garas. To viņi darīja jau pirmajā jaunā sasaukuma darba dienā, lemjot par jauno domes vadību. “Saskaņa”/”GKR” šim amatam bija izvirzījusi Nilu Ušakovu, bet opozīcijas frakcijas – Bondaru. Sākotnēji “Saskaņas”/”GKR” pārstāvji nobalsoja par debašu ierobežojumu līdz 30 minūtēm, bet opozīcijas pārstāvji pieprasīja vairākus pārtraukumus pēc kārtas, līdz šis ierobežojums tika atcelts.

Arī abu kandidātu iztaujāšana tika izmantota oriģināli. Pirmais deputātu priekšā stājās Bondars. Jautājumus viņam uzdeva tikai opozīcijas pārstāvji, un tie vairāk bija mērķēti nevis kandidāta redzējuma noskaidrošanai, bet līdzšinējās vadības kritikai. Noformēti aptuveni pēc šādas formulas: “Vai jūs rīkosieties tikpat nelietīgi kā Ušakovs un… iekārtosiet pašvaldības iestādēs savējos? Ignorēsiet pārkāpumus domes kapitālsabiedrībās? Vērsīsieties pret mazajiem uzņēmumiem, kas konkurē ar domes pakalpojumiem? Vilcināsieties risināt bērnudārzu rindu problēmu? Ņemsiet savu sievu par biroja vadītāju?” Un starojošs Bondars no tribīnes atbild: “Nē! Protams es tā nedarīšu, bet jums taisnība, ka Ušakovs…” (Seko garš konkurenta grēku apraksts.) Kopumā ap 40 šādu jautājumu. “Populisms. Blefošana. Viņš taču nezina, ko runā!” – vērojot šo izrādi, neapmierināti burkšķēja “Saskaņas”/”GKR” deputāti, bet paši nespēja noformulēt kaut vienu āķīgu jautājumu konkurentam. Tā vietā viņi rībināja kājas un pieprasīja pārtraukumu. Tikmēr opozīcija bija tikai iesildījusies, un, kad tribīnē kāpa Ušakovs, viņam nācās atbildēt uz teju 60 asiem jautājumiem. Iztaujāšana brīžam pārauga dzēlībās un savstarpējos apvainojumos. Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājam Jurim Kokinam, kurš vada domes sēdi līdz priekšsēdētāja ievēlēšanai, vairākkārt nācās apvaldīt iekarsušos deputātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Nacionaliem lideju ir pietiekosi kuri gatavi list uz vedera Usakova prieksa .

 2. Par tādu .. kā broka es atdevu savu balsi……….Nožēlojami…….Nacionāļi, jūs esat nožēlojami …….. Visus šos gadus es esmu balsojis tikai par jums, bet ko jūs…..?? Okupantu roklaižas…….????

 3. Skumji, bet nacionāļi ir sevi diskreditējuši, izvēloties Brokas kandidatūru. Saskaņas atbalstīšana var novest pie nacionālās apvienības kraha, kā pieredze rāda. Raivis Dzintars neattaisno uz viņu liktās cerības. Grūti spriest, – vai tas ir vīzijas trūkums nacionāļu partijas ieguldījumam latviskas Latvijas veidošanā, vājums lieku līdzekļu iegūšanas priekšā vai pilnīgi jekādu morāles un ētikas principu trūkums praksē.

 4. Ja šitā turpināsies arī nākošajās Saeimas vēlēšanās var sanākt-gribējām kā labāk,sanāca kā vienmēr….

 5. ”Kareivīgs sākums, vai noturēs cīņassparu”-sagaidīsim drīzu kašķi savā starpā…

 6. man ir pret jautājums saeimas deputātiem, ja jau vienotība runā par vēlētāju tiesībām. Ja man atmiņa neviļ, tad pēdējās 2 saeimas vēlēšanās pārsvars bija politiskajai partijai Saskaņa, bet kaut kā koalīcijā es viņus neredzu. Secinājums, kurš nu runātu par vienlīdzību, godīgumu un nekaunību pret vēlētājiem. Es saprastu šādus pārmetumus no tās partijas puses, kura pati ir tik balta, pūkaina un nevainīga kā maza bērna asara, bet noteikti ne no Vienotības. Mans jautājums Vienotībai, ko viņi vēlas panākt ar šo bērnudārza līmeņa uzvedību? Varbūt viņi vēlas lai visas vietas Domē ieņem tikai Vienotības deputāti un lai Vienotības deputātu pārstāvis kļūtu par Rīgas mēru un tas noteikti atbilstu vēlētāju atbalstam? Vai arī viņu uzdevums ir darīt visu, lai Rīgas dome vispār nevarētu strādāt? Un kurš no tā būs cietējs, ne jau nu Domes deputāti, bet gan Rīgā dzīvojošie cilvēki, vai pēc viņu domām pēc šādas rīcības vēl kāds kādreiz gribēs par viņiem balsot, ja jau viņi negrib ne ar vienu sadarboties un tikai velk visu uz sevi? Es nezinu kā citiem lasītājiem un Latvijas pilsoņiem, bet man jau sen ir apnicis šis politiskais bērnudārzs, kurā partijas vienkārši atsakās uzklausīt jebkādus opozīcijas priekšlikumus un uzvedās kā mazi bērni (es ar tevi nedraudzējos un tu te manā smilšu kastē nelien). Ja partijas kādreiz ieklausītos tajā ko saka citas partijas, varbūt Latvija nebūtu novesta līdz nabadzības robežai un Latvijā nebūtu iznīcināta ražošana (kas ir ekonomikas pamats) un lauksaimniecība. Jo kur tas ir redzēts, ka atvest produktu vairāk kā 400 -500 km ir lētāk nekā ražot uz vietas? Kāpēc lētāk ir nopirkt Poļu un Lietuviešu ražojumus nekā pašmāju. Atbilde ir vienkārša: Šajās divās valstīs valsts dod subsīdijas un atbalsta vietējā tirgus attīstību. Kad valdība un visas valstī esošās partijas sāks domāt par valsts attīstību, nevis tikai par izdabāšanu lielvalstīm un savas valsts dzīšanu postā? Vai arī kad beidzot visi Latvieši sasparosies un padzīs visus liekēžus, kuri sēž gan valdības krēslos, gan pašvaldībās? Jo cik ilgi vēl būs jācieš šī ņirgāšanās, kad valdība deputātiem algas ceļ par tūkstošiem, bet pensionāriem par dažiem centiem.

 7. Neredzu reālu opozīcijas darbības pozitīvo darbību.reāli esmu opozīcijas pusē , bet patreiz tāda bērnu neveiksmīga rotaļa. Slikts sākums.gaužām bēdīga uzvedība…

 8. saprotu, ka nevar aizvest depu†ā†iem līdz apziņai to, ka, ja viņi redz kameras optiķi knapi knapi kādam pār galvu, tad no viņiem bildē būs tikai acis un deguns. bet “по любому” bilde gauži šķidra un pāršharpēta!

  • 6 depu†ā†iem no 21 ģīmja bilde redzama tikai daļēji vai nemaz nav redzama. bildē jau daudzreiz grupu cilvēku, kuri “nejūt” kameru tādēļ, ka vienā bildē kādam acis ciet, otrā diviem mutes vaļā un siekalas tek. bet var jau arī mazliet parīpelēt objektus. klumba (?) šarmonim Bondaram no galvas arī neko sev tā! 😀

 9. Jaunie kumeļi ir stulbi un aprobežoti - tā saka zirgkopji Atbildēt

  Ceru, ka Broka noraks NA. No NA nav jēgas ne Rīgas domē, ne Saeimā.

  • Un kāds labums,no zirgkopja?Tikai vaļenku smirdoņa.

   • Kumeļi ir kā mazi bērni - bērnudārznieku līmenis Atbildēt

    Un kāds piemēram labums no Brokas? Strādā 12 darbos un iekš LU saņem lielāku algu kā 5 profesori kopā ņemti, lai gan Brokas prāta spējas neatbilst 5 profesoru gudrībai. Bez tam Broka grauj NA reitingus – tieši Brokas dēļ un īpaši viņas draudzības dēļ ar Ušakovu ģimeni daudzi Rīgā vairs nebalsoja un nākotnē nebalsos par NA.
    Prieks, ka ir alternatīva nacionāli noskaņotajiem vēlētājiem – Jaunā konservatīvā partija, kas izskatās kompetentāka par Dzintaru, Parāžnieku, Dombravu Jānīti.

 10. Vai tiešam atkal populisti? Izskatās nelāgi, bet varbūt kļūdos

 11. āksti, un kur jūs bijāt pirmajā RD sēdē???

 12. Moraalo invaliidu paraade…

  • Rīgas Dome – Interfrontes midzenis kā Alfreda Rubika laikā.

  • par ko tad uzreiz invalīdi! cilvēki ar īpašām vajadzībām! 😀 cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā mēs tagad saucam invalīdus (© Latvijas TV). caur jau gan vārdā!, dēvē!

 13. NA nacionāļiem ieņemamie amati valdībā, saeimā un RD jau ilgāku laiku ir iedevuši politiskā līķa stīvumu.

 14. …un kur Brokas kundze? Kādā no saviem 7 darbiem?

 15. Par ko notiek nevajadzigas – absurdas diskusijas,stridi ,sanaksmes, konferences u.t.t. ?! Jebkuram normali attistitam individam ir jabut skaidram,ka ja ES un NATO Valsts Latvija neklus par Tiesisku Valsti kura tiek ieveroti ,un izpilditi,visi LR Kriminallikumi un Starptautiskie likumi,okupacijas seku likvidesanu ieskaitot,nekads Progress Latvija nav sagaidams.

 16. Dermokrātijas šovam jāturpinās! Kā sāka 1988.g. dziedāt un dejot – tā turpinās jau 30 gadus. Kā tādās reizēs izsakās – bagāts dar’, kā grib……?

Draugiem Facebook Twitter Google+