×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2016
Drukāt

Karēlijā vētras laikā noslīkuši 11 bērni un viens pieaugušais

Foto: LETAFoto: LETA

Karēlijā vētras laikā ezerā noslīkuši vismaz 11 bērni vecumā no 12 līdz 15 gadiem un viens pieaugušais, svētdien paziņojis Krievijas Izmeklēšanas komitejas preses pārstāvis Vladimirs Markins.

36 cilvēki izglābti, bet četru cilvēku liktenis nav zināms. Pieci bērni nogādāti slimnīcā.

Nelaime notikusi Sjamezerā, kur sestdien no bērnu atpūtas nometnes trijās laivās bija devušies izbraukumā 47 bērni un četri instruktori. Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas. Visi bērni bijuši no Maskavas.

Avots Karēlijas tiesībsargāšanas iestādēs aģentūrai TASS norādījis, ka gan visi bērni, gan instruktori bijuši glābšanas vestēs, taču ūdens ezerā ir ledains, tādēļ var teikt, ka izredzes izglābt četrus pazudušos ir, taču tās jāvērtē kā minimālas.

Saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta “Par drošības noteikumiem neatbilstošu pakalpojumu sniegšanu, kas izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi”. Viens instruktors aizturēts un tiek nopratināts.

Uz Karēliju devies augsts Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas pārstāvis, kā arī ārsti un psihologi.

Tikmēr ezera krastā esošās suņu audzētavas saimniece Natālija Stoļarova izdevumam “Respublika” stāstījusi, ka viena no laivām apgāzusies jau sestdien dienas laikā. 11 bērniem izdevies saviem spēkiem nokļūt līdz krastam un nakti viņi grupās pa trim vai četriem pārlaiduši ezera salā un pussalā. Svētdienas rītā viņus atradis audzētavas darbinieks. “Bērni bija pārsaluši, viņus ar pūlēm varēja pamodināt,” viņa piebildusi.
Karēlijas vadītājs Aleksandrs Hudilainens pirmdien izsludinājis republikā sēras.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+