Kultūra
Mūzika

Karels Marks Šišons sācis sadarbību ar Grankanārijas filharmonisko orķestri 16

Foto: LETA

Diriģents Karels Marks Šišons sācis sadarbību ar Grankanārijas (Spānijas) filharmonisko orķestri, preses konferencē pastāstīja Šišons.

Viņš klāstīja, ka iemesls pašreizējai sadarbībai ar Grankanārijas (Spānijas) filharmonisko orķestri ir tiešs valdības uzaicinājums, kas liecina par labu komunikācijas saikni ar valsts pārvaldi.

“Es ar viņiem sadarbojos tāpat kā ar jebkuru citu orķestri. Vienīgi, ja viņi man sniedz ko vairāk, es arī viņiem varu sniegt ko vairāk. Tu saņem tik daudz, ka vēlies vairāk atdot. Katru reizi, kad zvanu kultūras ministram, man paceļ klausuli, un tā tam vajadzētu būt,” teica Šišons, norādot, ka, strādājot ar LNSO ir bijuši gadījumi, kad viņam ir jālūdzas ministrijas pārstāvjiem, lai tiktu uzklausīts.

“Es nesaku, ka mums vajag būt draugiem, bet, ja es vadu valsts nozīmīgāko orķestri, tad man ir nepieciešama tieša komunikācija ar personu, kura ir tieši atbildīga par to,” sacīja Šišons.

Šišons bija LNSO galvenais diriģents no 2009. līdz 2013.gadam. Rīt, 11.jūnijā, Dzintaru koncertzālē notiks Elīnas Garančas un Hiblas Gerzmavas koncerts ar simfonisko orķestri Šišona vadībā.

LA.lv