×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Karikatūra bija tikai iesildīšanās. Ušakovs sūdz bēdas Briselei (33)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nils Ušakovs.

Rīgas mērs Nils Ušakovs vakar Briselē ticies ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu Martinu Šulcu un sūdzējies viņam par dažādu brīvību ierobežošanu Latvijā.

Kā piemēru vārda brīvības ierobežošanai Ušakovs piesaucis tiesu darbus pret cilvēkiem, kuri internetā vāc parakstus par Latvijas pievienošanu citām valstīm. Jau ziņojām, ka kāds Maksims Koptelovs, kurš internetā vāca parakstus petīcijai par Latvijas pievienošanu Krievijai, saņēmis sešu mēnešu cietumsodu. Savukārt kāds Deniss Barteckis pašlaik tiek tiesāts par līdzīgu prasību pievienot Latviju ASV. Ušakova ieskatā, šie cilvēki tiekot nepamatoti represēti, jo esot tikai jokojušies. Gluži tāpat kā mērs ar savu karikatūru, no kuras izriet, ka okupācijā vainojama pati Latvija. Ušakovs abu “jokotāju” atbalstam rīko kampaņu interneta sociālajos tīklos, daloties ar attēlu “Es esmu Koptelovs&Barteckis”, bet atsaucību šī aktivitāte nav guvusi.

“Ar M. Šulcu runājām par Krimināllikuma grozījumiem un Koptelova lietu. Runājām par to, kā nepieļaut vārda brīvības ierobežošanu Latvijā,” pēc tikšanās ar EP prezidentu stāstīja Ušakovs. Šis pasākums bijis gards kumoss Krievijas medijiem. Kremļa oficiālais izdevums “Rossijskaja gazeta” jau vakar savā interneta versijā ziņoja: “Rīgas mērs Eiroparlamentā stāsta par represijām Latvijā.”

Šī nav pirmā reize, kad viņš realizē savu ārpolitiku, kurai ne vien nav nekāda sakara ar Latvijas oficiālo pozīciju, tā pat ir atklātā opozīcijā valsts politikai. Atgādināšu, ka 2014. gada septembrī, kad Ukrainas konflikta dēļ saasinājās Krievijas un Rietumu attiecības, Rīgas mērs aizsteidzās vizītē uz Maskavu. Tādēļ viņa kārtējais izgājiens nav pārsteigums. Pārsteidzošāks ir Latvijas ārpolitikas veidotāju reakcijas trūkums uz faktu, ka galvaspilsētas vadītājs augstām ārzemju amatpersonām par Latviju stāsta šausmu lietas. Latvijas galvenais ārlietu politikas virzītājs ir Ārlietu ministrija (ĀM), bet, kā noprotams no šīs iestādes atbildes, tā netaisās īpaši reaģēt uz Ušakova izteikumiem vai tos atspēkot. “Šāda vizīte ar Ārlietu ministriju nav saskaņota, taču vienlaikus jau agrāk esam aicinājuši Latvijas pašvaldību pārstāvjus, tiekoties vai pārstāvot savu pašvaldību ārvalstīs, pieturēties pie apstiprinātajām Latvijas ārpolitikas nostādnēm,” informēja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča padomnieks Mārtiņš Drēģeris. Viņš arī piebilda, ka ĀM jaunos Krimināllikuma grozījumus, tāpat kā jebkurus citus Saeimas pieņemtos likumus, to grozījumus un valsts oficiālās nostājas pastāvīgi skaidro EDSO, ES un citām starptautiskajām organizācijām. Latvijas ārpolitiku veido arī Valsts prezidents, bet Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji par Ušakova aktivitātēm uzzināja no manis, tādēļ nebija gatavi spriest par to, vai un kāda valsts galvas reakcija uz to būtu nepieciešama. “Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, Ušakova kungs nav iepazinies ar Krimināllikuma galīgo versiju, jo viņa minētās nepilnības tajā novērstas. Arī tiesībsargam un Latvijas pārstāvim Eiropas Cilvēktiesību tiesā pret galīgo versiju nebija iebildumu,” man teica prezidenta padomniece Kristīne Jaunzeme. Viņa nevarēja atbildēt, vai prezidents kā rīkosies, lai labotu izplatīto dezinformāciju. Padomniece atgādināja, ka šādu jautājumu skaidrošana vairāk piederas Ārlietu ministrijas funkcijām. Jāpiebilst, ka arī bēdīgi slaveno Ušakova karikatūru par okupāciju Valsts prezidents R. Vējonis līdz šim nav komentējis.

Politologs Ivars Ījabs pieļauj, ka klusēšanas taktika šajā gadījumā varētu būt gluži laba izvēle: “Šulcam kā EP sociāldemokrātu frakcijas līderim katru dienu nāk dučiem tādu opozīcijā esošu sociāldemokrātu pārstāvju, lai paraudātu uz pleca par to, cik ļauna viņu valstīs ir valdošā vara. Tas nav nekas īpašs. Bet, ja mēs tagad sāktu eksaltēti taisnoties, tad tas tikai pievērstu šim gadījumam papildu uzmanību un radītu iespaidu, ka Latvijā patiešām kaut kas nav īsti kārtībā. Pieļauju, ka liela daļa ietekmīgu kreisi orientētu izdevumu šajā ziņā nostātos Ušakova pusē.” Tajā pašā laikā politologs ir neizpratnē, kādēļ Ušakovs pēdējā laikā nācis klajā ar sev netipiskiem sabiedrību konfrontējošiem izlēcieniem: “Ne tikai latviešu, bet arī krievu auditorijā viņš ir pievilcīgs ar to, ka necilā sāpīgus vēsturiskus jautājumus. “Saskaņas” radikalizēšanos varētu saprast, ja viņiem vēlētājus ņemtu nost kāds radikālāks krievisks politiskais spēks, bet šajā flangā šobrīd ir panīkums un viņiem īstas konkurences nav.” Politologs pieļāva, ka šajā gadījumā vienkārši nostrādājusi Ušakova emocionālā daba.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Latvijā patiešām kaut kas nav īsti kārtībā

 2. Kurš pidaram gņilam grib ar kāju pa pidarsko muti iedot stājas rindā.

 3. viņš braukā pa pasauli un tērē mūsu naudu?Sūdzambībele!

  • viņš notērē mazāk kā naciķi , kas radījuši milzīgus zaudējumus, sanaidojoties ar kaimiņu un slēdzot ražotnes, kā dēļ tautieši ar ģimenēm, bērniem, kas ir Latvijas nākotne, paliek bez darba un perspektīvas šai valstī

 4. latviešu patriots Atbildēt

  Visiem jokiem ir savas robežas. Notiekošais tikai pierāda, ka Latvijā agrāk vai vēlāk būs jāsāk atutošanas akcija. Lūk, jums, tautieši, kas notiek, ja okupantus nesūta atpakaļ uz etnisko dzimteni! Izskatās, ka starptautiskajām konvencijām, šajā gadījumā Ženēvas 1949.gada, nav pilnīgi nekādas nozīmes!? Vaņkas jau sākuši aizmirst, kā latviešu strēlnieki viņus lika pie vites! Laikam jau vienreiz nāksies atgādināt.

  • Velc tik mudīgi savu rudzubisi no pagultes laukā un sāc šiem atgādināt, morāli tevi atbalstīsim, cik spēsim!

  • Kas tas tāds? Pazīstu tikai kangarus…

  • Par latviešu strēlnieku varonību Krievija gan varētu pieprasīt pamatīgas kompensācijas. Jo mūsu bāleliņi bijuši vareni te par Caru – strēlnieki, te par Ļeņinu – “sarkanie”strēlnieki , te par Ādolfu – leģionāri, te par sevi – Latviju – viena pajoliņa viens šāviens galvā un vairāk nekas… ;

 5. Sāk izskatīties, ka Latvijas Republikai nav ne prezidenta, ne ārlietu ministrijas, ne valdības, ne Saeimas, ne Satversmes, ne likumu – valsti visos līmeņos pārvalda un pārstāv Ušakovs.
  Nebrīnīšos, ka visi augstāk minētie metīsies atvainoties Ušakovam – mēs jau neko, mēs jau saprotam jūsu “jociņus”.
  Mācieties, ievēlētās miegamices, kā vajag varu pārņemt savās rokās!

  • ja tā būtu, bet diemžēl nacionālisti – sava krekla sūkātāji un tautas domas apgānītāji (skat. Putna “lidojumu” TV 24, kas uzrauga mediju industriju Latvijā no sava augstā “zilo torņa”…) pašpārliecināti nenovērtē cittautiešu centienus, šķeļ sabiedrību un grauj Latviju

 6. mērķtiecīgi virzās uz Briseli….m.a.i.t.a.

 7. Arī LA cenzūra,ka pazūd komentāri?Tad jau Ušakam ir taisnība,Būs arī man jājoņo uz Briseli paraudāt par 100.p.pārkāpumiem pret “pamelu”.

 8. Tāda sajūta,ka Ušakam Rīga ir kā Moldovas Piedņestra vai Gruzijas Abhāzija.Tikai trakākais ir tas,ka FAKTISKI viņam ar Latvijas valsti sakars ir vien tik,ka še ir okupantu dzemdēts kā teritorijā.Neviens viņa rads NAV LV pilsonis!Viņš ir kā dzimuša mutanta piektā kāja.Neizdevies narciss!Nu ne jau Strautiņa meita/ kurš pats ir kremļa prihļebateļs,kā Sudraba u.c./ ir tā kas Ausaini darīs latvietim tīkamāku.Viņš NEKO NAV DARĪJIS un nedarīs ne Latvijas,ne pamattautas labā.Paanalizejiet viņa attieksmi pret latviešu žurnalistiem un arī par viņa attieksmi savu RD blēžu/zagļu sakarā.Antoņenko paņēma atpakaļ.VISUS zagļus aizstāv.Ja kāds pamatīgi pārbaudītu visas RD struktūrvienības,to darbu un KADRUS.Tur zog kā uz pasaules galu !!Viņš jau par LV sūdzējies ir arī Rasejā.Redzēju visos KF TV kanālos tādas “pērles”,ka pat itkā LV šo nabadziņu par vārda brīvību grasās spundēt cietumā.Reakcijas nebija,nesās uz Briseli.
  NELIETIS kubā,piespļauj aku no kuras lok kā kamielis.

 9. Nils lokās kā niedre vējā, skrien uz Maskavu un Eiropu sūdzēties, tā dara tikai pirmklasnieki skolā, kamēr nav sapratuši, ka sūdzēties nav ētiski, nemaz nerunājot par šo politiķi, kurš pats nezina, ko dara.Nepietiek, ka pats taisa nesmukumus, vēl iesaista šajā šmucē savu sievu, paaugsies Tomiņš un viņam arī iemācīs divkosību, žēl tā bērna, jo viņš taču nevarēja izvēlēties sev vecākus.

 10. un?….lai izstāsta ,ka Latvijā nav vārda brīvība un nav demokrātiska valsts!

 11. …un?…lai izstāsta ar,ka neesam demokrātiska valsts,ar vārda brīvību!..

 12. ““Šāda vizīte ar Ārlietu ministriju nav saskaņota, taču vienlaikus jau agrāk esam aicinājuši Latvijas pašvaldību pārstāvjus, tiekoties vai pārstāvot savu pašvaldību ārvalstīs, pieturēties pie apstiprinātajām Latvijas ārpolitikas nostādnēm,” informēja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča padomnieks Mārtiņš Drēģeris.”

  Jā, Mārtiņš Drēģeris ir tas īstais, jo viņš ir Rinkēviča draugs: “Rinkēvičs par valsts naudu uz ārzemēm ņem līdzi savu draugu Drēģeri,” rakstīja Lato Lapsa. Муж и жена одна сатана.

 13. Un cik viņa vectēvs nošāvis latviešus , cīnoties sarkanās izvarotājarmijas rindās ,okupējot Latviju. Neviens nav pētijis viņa pagātni, un to viņš ļoti negribētu

 14. Sentimentālo tautas dziesmu un vēl sentimentālāko ziņģu vidē uzaudzis cilvēks acīmredzot nav spējīgs saprast galveno: tā Ušakova publicētā karikatūra nav piemērota un ir muļķīgi izvēlēta. To ir izvēlējies muļķis. Latvija pati neiebāza sprunguli savos riteņos! Latvija gāja bojā Maskavas dēļ, kur bija saradušies krievu un ebreju vadoņi, kas tiecās pēc Rietumu labumiem un tāpēc apzināti sagrāva PSRS. Sagrāva arī Latviju. Latvija pati sevi nesagrāva. Latviju juridiski sagrāva Maskava. Juridiski, bet nevis ekonomiski! Cita lieta, kas notika pēc tam, kad PSRS/LPSR bija juridiski sagrauta. Pēc tam uz skatuves uznāca latviešu padibenes un sagrāva LPSR ekonomiski. Kompensācijas ir jāprasa latviešu padibenēm, bet nevis Maskavai!

 15. Sentimentālo tautas dziesmu un vēl sentimentālāko ziņģu vidē uzaudzis cilvēks acīmredzot nav spējīgs saprast galveno: tā Ušakova publicētā karikatūra nav piemērota un ir muļķīgi izvēlēta. To ir izvēlējies muļķis. Latvija pati neiebāza sprunguli savos riteņos! Latvija gāja bojā Maskavas dēļ, kur bija saradušies krievu un ebreju vadoņi, kas tiecās pēc Rietumu labumiem un tāpēc apzināti sagrāva PSRS. Sagrāva arī Latviju. Latvija pati sevi nesagrāva. Latviju juridiski sagrāva Maskava. Juridiski, bet nevis ekonomiski! Cita lieta, kas notika pēc tam, kad PSRS/LPSR bija juridiski sagrauta. Pēc tam uz skatuves uznāca latviešu padibenes un sagrāva LPSR ekonomiski. Kompensācijas ir jāprasa latviešu padibenēm, bet nevis Maskavai!

 16. Šoreiz puisis bijis galīgi neapdomīgs, jo iedomājies sevi par lielu vēstures, kas vispār ir zinātne, speciālistu. Ar šādām lietām jokot nav pieklājīgi, jo “joks” ir par notikumu, kas kādreiz traģiskā veidā sakropļoja tūkstošiem cilvēku dzīves zemē, kas tagad baro arī pašu jokdari.

 17. Ņiluškam joki vien prātā – vai tik necerējas uz kādas kaimiņvalsts galma āksta silto vietiņu?

 18. Eezeljausis ir un paliek ezeljausis

 19. Bez pārsteigumiem Atbildēt

  Izrādās, ka arī Ušakovs ir tāds pats, kas cēlies no padomju bēgļiem, un uzvedas atbilstoši – kā cūka ar kāju silē, no kuras pats barojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+